A. Macijauskas išteisintas dėl piktnaudžiavimo tarnyba

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas trečiadienį paskelbė išteisinamąjį nuosprendį buvusiam žemės ūkio viceministrui Aušriui Macijauskui ir dar dviem asmenims dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

„Visų trijų asmenų atžvilgiu bylos nutrauktos, nes įrodymai byloje surinkti nesilaikant įstatymų“, - BNS sakė teismo atstovė spaudai Neringa Metrikienė.

Teismas pareiškė, kad ne įstatymo nustatyta tvarka daryti garso įrašai ir bylos išskaidymas neleido teismui patikrinti kaltinimų pagrįstumo.

„Slaptai daryti garso įrašai, kuriais iš esmės grįstas kaltinimas atmesti, kaip gauti ne įstatymo nustatyta tvarka: nutartys, kuriomis sankcionuotas pasiklausymas surašytos vieno asmens vardu, tačiau pasirašytos kito asmens vardu; nei teismo nutartyse atlikti sekimą, nei kitoje baudžiamosios bylos medžiagoje nėra duomenų, ar sekimas pradėtas dėl tų veikų, dėl kurių įstatymas tai leidžia daryti; nors akivaizdu, kad pasiklausymas darytas ne dėl tų kaltinamųjų veiksmų, už kuriuos jie teisiami šioje byloje, garso įrašai panaudoti be ikiteisminio tyrimo teisėjo sutikimo“, - teigiama teismo pranešime.

Be to, teismui užkliuvo, kad ikiteisminio tyrimo metu medžiaga buvo suskaidyta, teismui perduota ne dėl visų su kaltinimu susijusių asmenų. Pavyzdžiui, baudžiamosios bylos nutrauktos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Kauno miesto padalinio viršininkui Ričardui Petrui Kliučinskui ir buvusiam Nacionalinės žemės tarnybos direktoriui Kaziui Maskvyčiui, nors jie prisidėjo prie įdarbinimo, už kurį teisti trys kiti asmenys.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.Vilniaus apygardos prokuratūra siekė devyniems mėnesiams įkalinti piktnaudžiavimu tarnyba kaltintą buvusį žemės ūkio viceministrą, dabartinį premjero Andriaus Kubiliaus visuomeninį patarėją A. Macijauską. A. Macijauskas kaltintas, kad 2010 metų rudenį, pasinaudodamas pareigomis ir siekdamas asmeninės naudos, nurodė be konkurso Nacionalinės žemės tarnybos Kėdainių žemėtvarkos skyriaus vadovu skirti Vigimantą Kisielių.

V. Kisielių, kuris kaltintas kurstęs piktnaudžiauti tarnyba ir klastoti dokumentus, prokuroras siūlė įkalinti šešiems mėnesiams. Tokia pat bausmė siūlyta ir Artūrui Bogatyriui, kuris kaltinamas piktnaudžiavimu tarnyba.

Bylos duomenimis, A.Macijauskas nurodė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovo pareigas ėjusiam A. Bagotyriui laikinai darbinti V. Kisielių Kauno VMVT, kad vėliau jis būtų perkeltas į pareigas Nacionalinės žemės tarnybos padalinyje Kėdainiuose.

V. Kisielius į Kauno VMVT buvo priimtas kaip pakaitinis darbuotojas, dėl to jo nebuvo galima perkelti tarnybinio kaitumo būdu.

Teisme nagrinėjama dar viena A.Macijausko baudžiamoji byla - Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas nagrinėja Nacionalinės mokėjimo agentūros direktoriaus Sauliaus Silicko ir buvusio žemės ūkio viceministro A. Macijausko baudžiamąją bylą dėl piktnaudžiavimo bei 19 tūkst. litų vertės išmaniųjų telefonų pasisavinimo.

A. Macijauskas iš žemės ūkio viceministro pareigų atsistatydino 2011 rudenį esą dėl šeiminių aplinkybių. Premjeras A. Kubilius spalio pabaigoje pasirašė potvarkį, kuriuo A.Macijauską paskyrė savo visuomeniniu konsultantu žemės ūkio klausimais.


Šiame straipsnyje: Aušrys Macijauskas

NAUJAUSI KOMENTARAI

copy

copy portretas
28. Tėvas 2012 09 21 17:59 manau iš baimės kelnes pridarė nedorėliai pamatę,kad į valdžią ateina Sosdemai,Darbiečiai ir Drąsiaus kelias...kiti liks už borto ir teis juos ne tik piliečiai,bet ir teisingi,nauji,šiuolaikiniai teisėjai.Taip,taip,šiuolaikiniąi ir sąžiningi.Palaikau visus kovojančius prieš vaikų skriaudėjus,prieš vaikų teisių tarnybas,prieš nesąžiningus teisininkus ir policininkus.Sąžiningi liks postuose ir tarnaus tėvynei.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių