Liustracijos komisijos pirmininkas pats jaučiasi Seimo nario apšmeižtas

Liustracijos komisijos pirmininkas Algimantas Urmonas, kurį Seimo narys Konstantinas Ramelis privataus kaltinimo tvarka prašo patraukti baudžiamojon, pats siekia, kad parlamentaras būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn už šmeižtą ir įžeidimą.

Konfliktas dėl K.Prunskienės bylos

Penktadienį per Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo posėdį A.Urmonas pateikė priešpriešinį ieškinį K.Ramelio atžvilgiu ir prašė, kad jo ieškinys būtų nagrinėjamas toje pačioje byloje, kurioje Seimo narys teigia buvęs apšmeižtas Liustracijos komisijos pirmininko.

"Tarp manęs ir Ramelio yra kilęs konfliktas dėl Kazimiros Prunskienės bylos. Konfliktas persikėlė į žiniasklaidą, aukščiausio lygio pareigūnus. Jis mane ne kartą įžeidė ir apšmeižė, todėl jo veiksmuose yra nusikaltimų požymių, tokiu būdu Ramelis turi būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn", - teisme kalbėjo A.Urmonas.

Jis yra ir Mykolo Romerio universiteto Administracinės teisės ir proceso katedros vedėjas.

Kaltina įžeidimu ir šmeižtu

Praėjusių metų rugsėjo pabaigoje K.Ramelis kreipėsi į Vilniaus miesto 2-ąjį apylinkės teismą, prašydamas privataus kaltinimo tvarka baudžiamojon atsakomybėn patraukti A.Urmoną.

Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos kandidatu į Seimo narius keltas buvęs teisėjas K.Ramelis teigia, kad Liustracijos komisijos pirmininkas jį įžeidė ir apšmeižė, kalbėdamas apie jo vaidmenį Vilniaus apygardos teismui nagrinėjant ekspremjerės K.Prunskienės slapto bendradarbiavimo su KGB bylą.

Pasak penktadienį kalbėjusio A.Urmono, K.Ramelis praėjusių metų balandį Valstybės saugumo departamento vadovui Povilui Malakauskui bei Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Arvydui Anušauskui pateikė esą tikrovės neatitinkančią informaciją.

"Jis nurodė susipažinęs su daugkartiniais A.Urmono pareiškimais. Šie teiginiai neatitinka tikrovės, mane žemina ir niekina, nes nesu pažeidęs nekaltumo prezumpcijos ar grasinęs teismui. Be to, jis sakė, kad aš demonstruoju teisinį nihilizmą, o tai mane žemina, kad profesorių, daktarą ir Mykolo Romerio universiteto Administracinės teisės ir proceso katedros vedėją", - kalbėjo A.Urmonas.

Be to, anot Liustracijos komisijos pirmininko, šmeižikiškus ir įžeidžiančius teiginius K.Ramelis yra išsakęs ir žiniasklaidoje.

Teisėjas paskelbė pertrauką

K.Ramelis su A.Urmono teiginiais nesutiko.

"Ieškiniai nėra susiję ir turėtų būti sprendžiami atskirai, nes yra kitos aplinkybės ir pasisakyta buvo kitu laiku. Aš neįsivaizduoju, kad žmogus gali laikyti, kad yra įžeistas, jeigu yra pateikta teisybė" - tvirtino Seimo narys.

Bylą nagrinėjantis teisėjas Gediminas Viederis paskelbė pertrauką, kad nuspręstų, ar prijungti A.Urmono priešpriešinį ieškinį.

Pernai lapkritį teismas areštavo pusę A.Urmono buto. Tokiu būdu užtikrintas K.Ramelio civilinis ieškinys dėl 100 tūkst. litų žalos atlyginimo.

"Prašiau arešto, nes to reikia moralinės žalos atlyginimui. Jis tiek ilgai laiko ir tokiu plačiu mastu skleidė apie mane neteisingas žinias, nors ir bylą turėjo rankose, skaitė, žinojo, kas padaryta. Tai yra akivaizdus užsakytas melas, tai žmogus tegul ir žino, kad už savo veiksmus reikia atsakyti", - BNS yra sakęs K.Ramelis.

Teismo verdiktas: K.Prunskienė bendradarbiavo su KGB

2009 metų rugsėjo 10 dieną A.Urmono vadovaujama Liustracijos komisija pripažino, kad ekspremjerė, buvusi Valstiečių liaudininkų sąjungos pirmininkė K.Prunskienė slapta bendradarbiavo su KGB, vykdė žvalgybos, kontržvalgybos ir ideologinės žvalgybos užduotis.

Prieš priimant šį sprendimą A.Urmonas pavasarį per spaudos konferenciją ir vėliau kreipimesi į Generalinę prokuratūrą teigė, kad yra pagrindas manyti, jog buvęs Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas K.Ramelis ir teisėjas Giedrius Baziulis iš anksto susitarė, kad bus pakeistas 1992 m. Aukščiausiojo Teismo priimtas sprendimas, kuriuo K.Prunskienė pripažinta slapta bendradarbiavusi su sovietų saugumu.

Taip pat atkreiptas dėmesys į keistą teisėjų pakeitimą šioje byloje. 2003 metų kovo 12 dieną Civilinių bylų skyriaus pirmininko K.Ramelio sprendimu dėl trumpalaikės ligos byloje pirmininkaujanti kolegijos teisėja Danutė Gasiūnienė buvo pakeista teisėju G.Baziuliu.

Pasak K.Ramelio, A.Urmono pareiškimas prokurorams buvo atmestas, tuo metu jo pačio kreipimąsi Generalinė prokuratūra priėmė. Parlamentaras teigė šioje byloje esąs apklaustas kaip nukentėjusysis, o byla pradėta dėl teismo autoriteto žeminimo ir A.Urmono, kaip pareigūno, įgaliojimų viršijimo.

Neketina taikytis

A.Urmonas BNS yra sakęs, nepaisant turto arešto, neketinąs taikytis su K.Rameliu.

Vilniaus apygardos teismas 2003 metų pavasarį paskelbė, jog nėra įrodymų, kad K.Prunskienė slapta bendradarbiavo su KGB.

Jis pakeitė 1992 metų rugsėjo 14 dieną Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų kolegijos sprendimą, kad K.Prunskienė sąmoningai bendradarbiavo su KGB.


Šiame straipsnyje: UrmonasRamelis

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių