Lietuvos Seimą veržėsi rinkti indai

Užsienyje gyvenantys lietuviai balsavo labai panašiai kaip ir jų tautiečiai Lietuvoje. Patraukliausias išvykėliams buvo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatų sąrašas. Tiesa, balsuojant neišvengta kuriozinių situacijų.

Norėjo balsuoti indai

Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Airijos karalystėje Vygaudas Ušackas portalui pasakojo, kad Didžiosios Britanijos mieste Stratforde balsuoti Lietuvos parlamento rinkimuose norėjo viena indų šeima.

"Šio miestelio meras mūsų prašymu vietiniuose laikraščiuose anglų kalba išspausdino kvietimą mūsų piliečiams balsuoti Lietuvos Seimo rinkimuose. Vakar šiame mieste atėjo balsuoti indų šeima, kuri pareiškė: "Meras liepė balsuoti Lietuvos rinkimuose, tai mes ir atėjome", - kuriozinę situaciją prisiminė V.Ušackas.

Britus nustebino jaunimas

Diplomatas nurodė, kad šalyje vykusius rinkimus į Lietuvos Seimą vakar stebėjo ir du atstovai iš Didžiosios Britanijos Vyriausiosios rinkimų komisijos. Juos esą itin nustebino didelis Lietuvos jaunimo aktyvumas renkant savo šalies valdžią.

"Britai buvo labai nustebę pamatę eilę jaunų lietuvių, kurie laukė, kad galėtų balsuoti rinkimuose", - portalui pasakojo ambasadorius. Jis nurodė, kad Lietuvos ambasadoje ir šešiuose Jungtinėje Karalystėje įkurtuose balsavimo punktuose iš viso balsavo 1267 Lietuvos piliečiai. Iki vakar vakaro Lietuvos ambasada buvo gavusi 657 paštu balsavusių piliečių balsus. Ambasadorius pabrėžė, jog dar kelis šimtus balsavimo biuletenių tikimasi gauti šiomis dienomis, kai į ambasadą suplauks visi iki spalio 12 dienos savo balsus paštu išsiuntę Lietuvos piliečiai. Kiek anksčiau ambasadorius portalui yra užsiminęs, kad Didžiojoje Britanijoje gali gyventi apie 100 tūkst. rinkimų teisę turinčių tautiečių.

Į ambasadą – po pamaldų

Kaimyninėje Latvijoje paštu ir ambasadoje balsavo 314 lietuviai, tačiau apie 20 biuletenių buvo pripažinti negaliojančiais. Penktadalis balsavusiųjų palaikė konservatorius, 17 proc. savo balsus atidavė už partiją Tvarka ir teisingumas, 12 proc. rinkėjų balsavo už valstiečius liaudininkus, tiek pat už Lietuvos socialdemokratų partiją.

"Dauguma balsavusiųjų buvo vyresnio amžiaus žmonės, tačiau ateidavo ir jaunesnių – pavyzdžiui, sūnus atlydėdavo tėvą. Nemaža dalis balsuotojų savo balsus atidavė po mišių. Apskritai, didžiausias rinkėjų srautas vakar buvo nuo 11 iki 17 valandos", - portalui sakė Lietuvos ambasadorius Latvijoje Antanas Vinkus.

Švedijoje lietuviai ne itin noriai reiškė valią rinkdami šalies parlamentą. Nors šioje šalyje nuolat gyventi lietuviams išduota apie 3100 leidimų, parlamento rinkimuose balsavo tik 217 tautiečių.

Kaip portalą informavo Lietuvos ambasados Švedijoje ministras patarėjas Antanas Muralis, 131 tautietis rinkimuose balsavo paštu, o 86 savo valią išreiškė ambasadoje. Diplomatas tikino, kad iš pastarųjų daugiausia savo balsą atidavė sekmadienį, nors balsuoti ambasadoje buvo galima ir anksčiau.

Balsai dar plaukia

Vokietijoje, neoficialiais duomenimis, gyvena apie keliasdešimt tūkstančių lietuvių. Šiuose parlamento rinkimuose balsavo 435 Vokietijoje gyvenantys lietuviai. Iš jų 315 tautiečių balsavo paštu, 73 atvyko balsuoti į Berlyną, o 47 savo balsus atidavė Lietuvos ambasados padalinyje Bonoje.

"Dar laukiame balsavusiųjų paštu. Apie 100 balsų dar turėtų ateiti", - pirmadienį portalui sakė Lietuvos ambasados Vokietijoje trečiasis sekretorius Audrius Bendinskas. Diplomatas nurodė, kad galiojančiais bus pripažinti tų tautiečių balsai, kurie Lietuvos ambasadą pasieks vėliausiai iki spalio 16 dienos. Pašto spaudas ant laiško turi būti ne vėlesnis kaip spalio 12 dienos.

Pasak A.Bendinsko, iš 345 Lietuvos ambasadoje Berlyne balsavusių lietuvių kiek mažiau nei pusė (152) savo balsus atidavė už Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus. 37 tautiečiai balsavo už Lietuvos socialdemokratų partiją, 30 – už Liberalų sąjūdį. Tautos prisikėlimo partija, Liberalų ir centro sąjunga bei partija Tvarka ir teisingumas surinko po kiek daugiau nei 20 balsų.

Diplomatas atkreipė dėmesį, kad rinkimuose gana aktyviai dalyvavo jaunimas. "Į ambasadą ateidavo daug jaunų žmonių, daug čia studijuojančio jaunimo. Nemažai jaunuolių ateidavo grupelėmis", - pilietiškais tautiečiais džiaugėsi A.Bendinskas.


Šiame straipsnyje: rinkimaibalsavimasambasados

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių