„Lietuvos sąrašo“ remiami kandidatai – iš „Drąsos kelio“, tautininkų

Partija „Lietuvos sąrašas“ ketvirtadienį paskelbė kandidatus Seimo rinkimuose, kuriems už įsipareigojimą siekti sąrašo tikslų deklaruoja paramą Seimo rinkimuose.

Tarp paskelbtų 20 remiamų kandidatų - ir nepartiniai kandidatai, visuomenininkai, ir partijų „Drąsos kelias“, tautininkų, konservatorių, liberalų atstovai. Kaip per spaudos konferenciją sakė vienas „Lietuvos sąrašo“ kūrėjų Darius Kuolys, partija taip pat pasilieka galimybę kelti savo kandidatus vienmandatėse apygardose, kuriose nebus paramos verto kandidato.

„Mes tokią galimybę (kelti kandiatus - BNS) pasiliekam, mes buvome numatę iškelti ne vieną kandidatą, bet nenorėjome kelti konkurencijos kitiems padoriems kandidatams, todėl laukėme iki paskutinės akimirkos. Mes elgiamės kaip politinė jėga, kuriai valdžia nėra tikslas, o tautos savivalda yra tikslas“, - sakė D.Kuolys.

Tarp remiamų kandidatų - Pajūrio apygardoje su „Drąsos keliu“ kandidatuojantis apžvalgininkas Tomas Viluckas, Pakruojo-Joniškio apygardoje Liberalų sąjūdžio keliamas Vitaijus Gailius,  Danės apygardoje kandidatuojantis parlamentaras Naglis Puteikis, Antakalnio apygardoje - Seimo narė Aurelija Stancikienė, Raseinių apygardoje - poetė Erika Drungytė, Žaliakalnio apygardoje kandidatuojantis Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrimo akto signataras Algirdas Patackas, Lazdijų-Druskininkų apygardoje konservatorių keliamas kandidatas Vaidas Šalaševičius.

Kaip spaudos konferencijoje sakė D.Kuolys, remiami kandidatai įsipareigojo „Lietuvos respublikos atkūrimui“.

„Kodėl skelbiame respublikos atkūrimo programą - 1990 metais atkūrėme Lietuvos respubliką kaip piliečių sąjungą, piliečių bendruomenę. Atkūrimo darbų sąrašas - sugrąžinti tautai tautos atstovybę, savarankišką Seimą, radikalią teisėtvarkos reformą, kad ji būtų išvaduota iš anoniminių jėgos grupuočių“, - kalbėjo D.Kuolys.

„Lietuvos sąrašas“ sieks, kad Seimo nariai būtų renkami tik vienmandatėse apygardose. „Seimo atkūrimo punktai - sutvirtinti atstovaujamosios valdžios santykius su rinkėjais, siekti, kad rinkimai vyktų tik vienmandatėse apygardose, kadangi matom, jog nepakanka reitingavimo daugiamandatėse, kad atsinaujintų partijos. Susiklosčiusi padėtis, kad partijose yra neliečiamųjų kastos, ir vargiai yra kokia nors galimybė kaip nors tas kastas pašalinti, todėl siūlom grįžti prie rinkimų būdo, kuris buvo renkant Atkuriamąjį Seimą“, - sakė „Lietuvos sąrašo“ tarybos narys filosofas Arūnas Bingelis.

Taryboje irgi esantis istorikas Antanas Kulakauskas sakė, kad savivalda yra vienas iš kertinų demokratijos pamatų, o „Lietuvos demokratiją yra be pamatų, todėl tas demokratijos pastatas panašus į pašiūrę“.

Pasak A.Kulakausko, pasirinktas kelias remti kitų partijų keliamus kandidatus, nes „telkiant iš įvairių partijų žmones, kurie pritaria, kad su demokratija nėra viskas gerai, geriau, nei gauti penkiolika vietų ir paskęsti tarp 141 parlamentarų“.Teisėsaugos reformą sudarytų tai, jog būtų atsisakyta Konstitucinio Teismo, jo galiojimus perduodant Aukščiausiajam Teismui, įvesti viešuosius klausymus prieš skiriant teisėjus, numatyti, kad daugiau teisėjų skirtų Seimas, o ne prezidentas.Seimo rinkimai vyks spalio 14 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

vejas

vejas portretas
Koks skirtumas. Vis tiek uz juos nebalsuosiu. Naujos partijos, kurios dygsta tik pries rinkimus, kazkaip nekelia pasitikejimo... Balsuosiu uz TVARKA IR TEISINGUMAS. Cia tai rimta partija: dirba jau 10 metu, teikia puikius pasiulymus, jiems pavyks pagerinti gyvenima Lietuvoje.

Nuviltas

Nuviltas portretas
manau,kad tu , ,,vėjau'' kartais ir ,,patapšnoji'' ,kaip ir tavo šeimininkas. O aš manau ,kad pirmą kartą per 20 metų lietuvos politinėj padangėj dabar galima kažka realiai pakeisti, todėl blsuosiu už ka nors iš naujųjų kandidatų .ir jėgų kurie minimi straipsnyje , nes nusibodo ,,tapšnotoju'' -,,užpiskų '' ,,čaplikų'' ir kitų ,,qubiloidų'' makaronai mums ant ausų. Užteks.

Kažkas trukdo

Kažkas trukdo portretas
rašyti komentarą. Taigi, trumpai. Nenusivilkite žmonėmis. Jie nekalti, kad yra daug išmanančiųjų kaip organizuoti pjudymą. Sveikatos ir stiprybės, Dariau.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių