Lietuvoje ketinama leisti „Google“ projektą „Street View“

JAV interneto milžinei „Google“ tikriausiai pavyks susitarti su Lietuvos pareigūnais dėl galimybės šalyje įgyvendinti „Street View“ projektą, kurį ji tikisi pradėti jau šią vasarą. Lietuvos teisingumo viceministras teigia, jog teisinis pagrindas galėtų būti tas, jog „Google“ įmonės veikia Europos Sąjungos erdvėje.

„Pavyko rasti išeitį. Dar liko keletas neatsakytų detalių, bet išeitis yra rasta, ir aš manau, kad “Google„ projektas bus vykdomas. Sprendimas yra remtis Europos Sąjungos direktyvomis, suprantant, kad veikiame bendroje Europos Sąjungos erdvėje, reikalavimai asmens duomenų apsaugai yra bendri ir bet kur priežiūra ir kontrolė turi būti įgyvendinta“, - ketvirtadienį po susitikimo su „Street View“ projekto vadovu Ulfu Spitzeriu (Ulfu Špiceriu) žurnalistams Vilniuje sakė Tomas Vaitkevičius.

„Be abejo, mes norėtume Lietuvoje pasiūlyti “Street View„. Aš manau, kad dar turime įvertinti kelias detales, bet galiu pasakyti, kad viskas atrodo labai palankiai (...). Kai mes išgirsime sprendimą, tuomet ir paskelbtume datą. Techniškai mes esame pasiruošę pradėti. Mes šiuo metu važinėjame Latvijoje ir Estijoje, taigi mes galėtume pradėti pakankamai greitai - jei išspręsime šitą problemą, tai būtų jau šią vasarą“, - žurnalistams kalbėjo U.Spitzeris.

Jo teigimu, techniškai pradėti fotografuoti Lietuvoje galima būtų pradėti jau šių metų vasarą.

Lietuvos duomenų apsaugos inspekcija dėl „Street View“ projekto veiklos praėjusią savaitę „Google“ pasiūlė įsteigti atstovybę Lietuvoje.

Tačiau, anot Teisingumo ministerijos pareigūno, „Google“ atstovybės steigimas bendrovei yra „sudėtingas“. T.Vaitkevičius teigė, jog „Google“ jau kitą savaitę gali atsakyti, ar Lietuvoje duomenis rinktų veikdama per Europos Sąjungos įmonę.

„Google“ kompanijai reikia, remiantis vidiniais procesais, gauti visos vadovybės pritarimą. Tikėtina, kad jau kitą savaitę žinosime „Google“ atsakymą, ar jie sutiktų tokiu būdu įgyvendinti projektą", - sakė viceministras.

U.Spitzeris teigė, jog projektas sėkmingai šį mėnesį startavo Latvijoje ir Estijoje. „Google“ po maždaug devynis mėnesius trukusio fotografavimo pateikė daugelio šių šalių gatvių nuotraukas.

“Ką mes šiandien matome – projektas labai labai populiarus. Žmonės juo labai naudojasi”, - kalbėjo U.Spitzeris.

Lietuvoje projektą ketino vykdyti Estijos geografinių sprendimų bendrovė „Regio“, kuri „Google“ technologiją „StreetView“ Lietuvoje išbandė dar 2010-ųjų pabaigoje.

Dėl „Street View“ paslaugos kai kuriose šalyse - Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje ir kitose - kilo teisinių ginčų.

Žiniasklaidoje rašyta, jog po projekto starto diskusijų kilo ir Baltijos šalyse, kai „StreetView“ buvo paskelbtos nuotraukos iš netoli Latvijos Skulte miestelio esančio nudistų paplūdimio.

„Google“ anksčiau laikėsi pozicijos, kad nuotraukos daromos esant viešose erdvėse, tačiau kai kurie kritikai pastebi, kad fotografuojant iš aukštai, ant automobilio esančios kameros, galima nufotografuoti ir, pavyzdžiui, už tvorų esančią teritoriją, kuri gali būti saugoma nuo viešumos.

Praktika įvairiose šalyse taip pat skiriasi, pavyzdžiui, JAV valdžia „Google“ paprašė išimti su karinėmis bazėmis susijusius vaizdus, naudojantis programa kai kurių šalyse galima „pamatyti“ tik muziejus. 2008 metais „Google“ pradėjo „tušuoti“ žmonių veidus. 2010 metais „Google“ pripažino, jog „StreetView“ automobiliai taip pat rinko neapsaugotų WiFi tinklų duomenis.

„Street View“ projekto metu „Google“ iš specialių automobilių fotografuotų vaizdus daugelyje Lietuvos miestų. Specialus automobilis darytų programos „Google Maps“ paslaugai „Street View“ reikalingas nuotraukas. Iš jų būtų sukurtas panoraminis gatvių vaizdas ir taip būtų galima virtualiai keliauti po Lietuvą.

„StreetView“ pagalba virtualiai galima apžiūrėti įvairius pasaulio miestus. Ši paslauga veikia daugiau nei trisdešimtyje šalių.


Šiame straipsnyje: Google Maps Street Viewgoogle

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių