Lietuvius nuvylė Bronislawo Komorowskio vizitas

Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis pirmą kartą apsilankęs lietuvių etninėse žemėse, Punske, nedalijo pažadų, kad bus išspręstos lietuvių bendruomenės problemos. Lūkesčius puoselėję vietos lietuviai po susitikimo neslėpė nusivylimo. Pasak jų, bendruomenė yra tapusi tarpvalstybinių Lietuvos ir Lenkijos santykių įkaite.

Lenkijos lietuviai išsakė susirūpinimą mažėjančiu lietuviškų mokyklų finansavimu, vietos valdžių trukdymu įamžinti kultūros paveldą, lietuviškų vadovėlių trukdymu ir išpuoliais prieš lietuviškus užrašus, praneša „Panorama“.

Lenkijos prezidentas Punske, lietuvių etninėse žemėse lankosi pirmą kartą. Padėjęs gėlių prie paminklo NKVD nužudytiems Lietuvos partizanams, Bronislawas Komorowskis dalyvavo mišiose lietuvių kalba Punsko bažnyčioje.

Lenkijos lietuviai išreiškė susirūpinimą ir nuogąstavimus dėl prastėjančio mokyklų finansavimo, lietuviškų vadovėlių trūkumo, niokojamų lietuviškų užrašų, vietos valdžios trukdymo Seinuose įamžinti kultūros paveldą.

Lenkijos lietuviai sako neišgirdę iš šalies prezidento, kaip bus sprendžiamos bendruomenės išsakytos problemos.

„Konkrečiai nieko ir neišgirdome. Mus nustebino ir nuvylė pasisakymas pačioje susitikimo pabaigoje, jog su vietos valdžia stengsis spręsti mūsų problemas dabar , o kai kurių problemų sprendimo reikės palaukti Lietuvos Seimo rinkimų. Nežinau, kaip suprasti. Mes per susitikimą atkreipėme dėmesį, kad pastaruoju metu jaučiame esantys įkaito vietoje ir tai mus skaudina“, – sako Lenkijos lietuvių žurnalo „Aušra“ redaktorė Irena Gasperavičiūtė.

Bronislawas Komorowskis lenkams ir lietuviams pasiūlė gyventi kaip broliams, susitikime su lietuvių bendruomenės atstovais, mokyklų vadovais pasidžiaugė Lenkijos lietuvių galimybe mokytis lietuvių kalba, išsaugotomis lietuvių tautinės mažumos   tradicijomis ir papročiais.

„Labai svarbu, kad aukščiausiu lygiu ir Lenkijoje, ir Lietuvoje   mes spręstume iškylančias tautinių mažumų problemas taip, kad tautinės mažumos nesijaustų įkaitais dviejų valstybių santykiuose. Manau, kad tautinės mažumos turi žinoti,   kad ir Lietuva, ir Lenkija suinteresuotos jų padėtimi. Nėra pasaulyje tokios tautinės mažumos, kuri būtų laisva nuo problemų“, – penktadienį sakė Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis .

Lietuvių bendruomenės atstovai ketvirtadienį lankėsi Lenkijos   Seime, kur tikėjosi susipažinti su nauju tautinių mažumų švietimo įstatymu, palankiu lietuviškoms mokykloms, tačiau sako taip pat   nusivylę – dar rudenį žadėto įstatymo kol kas teks palaukti.


Šiame straipsnyje: Bronislawas Komorowskis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Širšė

 Širšė portretas
Iš lenkų nieko negalima laukti, nes tai ne tautybė o profesija. Jie visi smulkūs vertelgėlės - co za to mnie bendze, ile daš... Matyt laukia seime Tomaševskio, Kristutės(tarp kitko lenkė, jos motina nekalba lietuviškai). Bet užtektu kad ir darbiečių ar socdemų - tie mėgsta komandas iš stipresnių...

...tovarich

...tovarich portretas
pats baisiausias padaras tai išverstskūris

pritariu

pritariu portretas
1 ir 2-am komentarams. Iš lenkų nieko nesitikėk, net ir pats pirmas jiems ką nors davęs. Tai - slavų atmaina, ir tokia liks. Reikia dėti visas pasta, kad Vilnius kuo greičiau lietuvėtų. Supratot mano mintį?
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių