Lietuva galės gauti papildomų aplinkos taršos kvotų

Tokiai pozicijai dėl Ignalinos atominės elektrinės uždarymo penktadienį pritarė Europos Vadovų Taryba. „Mūsų rūpestis buvo išgirstas. Lietuvai bus sudarytos sąlygos savo problemoms spręsti“, – po Europos Vadovų Tarybos posėdžio teigė Prezidentas Valdas Adamkus.

Šalies vadovas V.Adamkus palankiai įvertino ES vadovų susitarimą dėl klimato kaitos paketo, kurį rengiant buvo parodytas Europos Sąjungos (ES) solidarumas ir dėmesys atskirų narių problemoms. Šiame dokumente atspindėta išskirtinė Lietuvos padėtis po Ignalinos atominės elektrinės uždarymo.

„Svarbu, kad Europos Sąjunga suprato ir įvertino mūsų problemas, kurios iškils galutinai sustabdžius Ignalinos jėgainės reaktorius. Europos Vadovų Taryba savo atskiru sprendimu suteikė Lietuvai papildomas anglies dvideginio taršos kvotas, tuo iš esmės palengvindama Lietuvos gyventojų ir verslo padėtį po 2009 metų“, - pabrėžė Lietuvos vadovas.

Taršos kvotos Lietuvai bus suteiktos atsižvelgus į jos pramonės ir gyventojų poreikius.

Skirstant taršos kvotas buvo įvertinti ir kiti Lietuvai svarbūs dalykai. Tai – energetinės „salos“ statusas, žemesnis bendrojo vidaus produkto lygis, pasiekta pažanga, mažinant klimato kaitos padarinius.

Europos Vadovų Taryboje patvirtintas Europos ekonomikos atgaivinimo planas, kuriame numatoma skirti papildomų ES lėšų energetikos infrastruktūros plėtrai ir jos efektyvumui didinti.

Lietuva atkakliai stengsis, kad iki 2015 m. būtų nutiestos Baltijos energetikos jungtys iš Lietuvos į Švediją ir Lenkiją. „Dabar, kai ES, pripažinusi mūsų išskirtinę padėtį, tam skirs lėšų, tampame atsakingi už šio strateginio uždavinio spartesnį įgyvendinimą“, - teigė Lietuvos Prezidentas.

Lietuvai numatytos išimtys galios iki 2015 metų, vėliau šis klausimas gali būti peržiūrėtas, atsižvelgiant į situaciją įgyvendinant Baltijos jungčių projektą.

Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikime taip pat pritarta Europos Komisijos pasiūlytam ekonomikos gaivinimo planui, pagal kurį numatomas ir papildomas finansavimas Baltijos elektros jungtims.

Ekonomikos gaivinimo plano vertė sieks 200 mlrd. eurų ir sudarys 1,5 proc. ES bendrojo vidaus produkto (BVP).


Šiame straipsnyje: tarša,klimatas,adamkus,ES

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių