Lietuva dalyvaus dar vienoje byloje ES teisme dėl V.Uspaskicho

Lietuva numato dalyvauti dar vienoje byloje Europos Sąjungos (ES) Bendrajame Teisme dėl Darbo partijos lyderio europarlamentaro Viktoro Uspaskicho.

Lietuva šiame teisme jau dalyvauja Lietuvoje rinkto europarlamentaro V.Uspaskicho byloje prieš Europos Parlamentą - ES teismas nagrinėja politiko prašymą panaikinti Europos

Parlamento 2010 metų rugsėjį priimtą sprendimą panaikinti jo teisinį imunitetą.Antrą kartą V.Uspaskichas į ES Bendrąjį teismą kreipėsi dėl Europarlamento 2011 metų pabaigoje priimto sprendimo neatsižvelgti į jo prašymą atkurti teisinę neliečiamybę.

Praėjusių metų balandžio 11 dieną V.Uspaskichas paprašė Europos parlamento persvarstyti jo neliečiamybės panaikinimą, remiantis „WikiLeaks“ paviešinta 2006 metų spalio mėnesio JAV ambasados Vilniuje diplomatine pažyma, kurioje cituojamas tuomečio Lietuvos užsienio reikalų ministerijos sekretoriaus Albino Januškos teiginys apie Lietuvos valdžios institucijų pastangas suorganizuoti V.Uspaskicho išvažiavimą iš Lietuvos.

Europarlamentaro nuomone, šis dokumentas rodo, kad jis yra politinio persekiojimo auka.Neliečiamybės panaikinimas atvėrė kelią V.Uspaskicho baudžiamajam persekiojimui dėl dvigubos Darbo partijos buhalterijos.

„Iš esmės pozicija buvo išsakyta anksčiau, tas klausmas nebe primą kartą panašiu aspektu iškyla. Be jokios abejonės, jeigu Lietuvos institucijos yra vadinamos įvairiais būdais ir bandoma teigti, kad jos neva tą (Darbo partijos juodosios buhalterijos - BNS) bylą dirbtinai sukurpė, tai, be jokios abejonės, Lietuva turi atstovauti sau toje byloje ir paaiškinti, kaip ta byla atsirado ir kokiu pagrindu ji nagrinėjama šiandien teisme. Tai aš manau, kad tą reikia ir padaryti“, - pirmadienį žurnalistams sakė R.Šimašius.

Vyriausybė sprendimą dėl dalyvavimo antroje byloje turėtų priimti per pasitarimą trečiadienį.V.Uspaskicho teisinę neliečiamybę Europos Parlamentas panaikino 2010 rugsėjį. To prašė Lietuvos generalinė prokuratūra, kad Lietuvoje būtų galima toliau nagrinėti baudžiamąją bylą dėl Darbo partijos juodosios buhalterijos. Joje V.Uspaskichas yra pripažintas kaltinamuoju.

Partija įtariama neįtraukusi į buhalterinę apskaitą daugiau kaip 24 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. litų išlaidų bei nesumokėjusi apie 4 mln. litų mokesčių.

Sunkiausias iš nusikaltimų, kuriais kaltinamas V.Uspaskichas, – apgaulingas buhalterinės apskaitos tvarkymas. Už tai numatoma griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki ketverių metų. Partijos pirmininkas savo kaltės nepripažįsta, o bylą vadina politizuota.


Šiame straipsnyje: Viktoras UspaskichasES teismas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Tėvas

Tėvas portretas
Kodėl tėveliai susipyko,gal aš dėl to esu kalta? Nesuprantu kas atsitiko,mamytės nuotaika keista.Iš meilės aš gimiau laiminga,bet kelę perbėgo katė(kurią tomas padovanojo)Palaima šeimoje pradingo,kas pasakys kieno kaltė? Aš myliu ir mamą ir tėtį, kodėl toks likimas žiaurus?Kas mudviem galėtų padėti,juk meilė toks jausmas taurus...Taip noriu jus abu matyti,seniai jau tėtį bemačiau...Verkiu dažnai kai ima lyti,tėveli aplankyk greičiau.Kodėl širdis taip smarkiai plaka,kai tavo nuotrauką matau?mamyte-tėčio geros akys,kuo kaltas mama tėtis tau? Aš myliu ir mamą ir tėtį,kodėl toks likimas žiaurus? Kas mudviem galėtų padėti?Juk meilė toks jausmas tyrus...Skiriu 10 metčio proga dukrytei,kurios nesugeba apginti biurokratai gaudami atlyginimus iš mūsų verslininkų sumokėtų mokesčių.Mūsų asociacija jums atvers akis ir kelią į laisvę...iš pareigų.TĖVAS Jonas.Dėkoju Kauno m.Žaliakalnio PK tyrėjai,vieninteliai nepabūgusiai ŽG direktorės ir jos parankinių spaudimo.Manau VRS departamentas įvertins Jūsų pastangas.Pavardės neminėsiu.Jiems pasakysiu.p.s.p Viktoro ir mano duktžrytės gimė vienu metu.jis gali matyti savo dukrytę,o aš ne nors esame viename katile....šiaip aš už jį nuo partijos įkūrimo...mes tėvai ruošime skundus į visas institucijas,bandant apginti saqvo ir vaikų teises...

lietuvis

lietuvis portretas
sekmes rinkimuose VIKTORAI

gg

gg portretas
Negaliu suvokti kaip dar yra norinciu balsuoti uz sita veikeja...
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių