Liberalcentristų reikalavimai koalicijai dvelkia ultimatumu

Valdančioji Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) pareikalavo, kad koalicijos partneriai įsiklausytų į jos teikiamus pasiūlymus dėl kai kurių ekonominių ir socialinių problemų sprendimo.

Tačiau liberalcentristai tikina, kad reikalavimų kėlimas nereiškia bandymo sugriauti valdančiąją koaliciją ar grasinimo neparemti Vyriausybės siūlomą kitų metų biudžetą.

„Koalicijai trūksta geranoriškumo“

Antradienį LiCS valdyba išplatino pareiškimą, kuriame kritiškai įvertino „koalicijos partnerių elgesį balsuojant dėl Seimo LiCS frakcijos narių teikiamų projektų“.

Praėjusią savaitę balsų dauguma buvo atmesti buvusio LiCS pirmininko Artūro Zuoko pasiūlymai dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų. Dėl to A.Zuokas atsisakė Seimo nario mandato.

„LiCS valdyba konstatuoja, kad šiuo metu Permainų koalicijai itin trūksta geranoriškumo, koordinacijos ir bendradarbiavimo dvasios dėl ko stinga sutarimo koalicijos viduje. LiCS yra įsitikinusi, kad tik sutartiniai sprendimai gali pagreitinti Lietuvos ekonomikos atsigavimą bei žmonių pasitikėjimo Lietuvos valdžia atkūrimą“, - tvirtinama pareiškime.

Atkreipia dėmesį į A.Zuoko pasiūlymus

Liberalcentristų valdyba ragina kitus tris koalicijos partnerius atkreipti dėmesį bei „nedelsiant pradėti įgyvendinti“ LiCS siūlymus šalies ekonominei bei socialinei padėčiai gerinti.

Tarp pasiūlymų – iki kitų metų kovo parengti struktūrinės „Sodros“ reformos planą, susieti priedų ir priemokų valstybės tarnautojams mokėjimą su nacionalinės ekonomikos rezultatais, nuo 2010 metų sumažinti verslo liudijimų kainą iki 115 litų 2 metų laikotarpiui, nuo 2011-ųjų taikyti nulinį pelno mokesčio tarifą reinvestuojamam pelnui, skatinant investicijų pritraukimą, mažinant apskaitos sąnaudas verslui bei valstybinio administravimo kaštus, paskirstomam pelnui (dividendams) tarifą padidinti iki 25 procentų.

Be to, LiCS reikalauja nuo 2011 metų sumažinti standartinį PVM tarifą nuo 21 iki 20 proc., taip pat įvesti sumažintus 10 ir 5 proc. šio mokečio tarifus kai kurioms prekėms bei paslaugoms.

Liberalcentristai siūlo atsisakyti nuo 2010 metų pradžios numatyto naudojimosi automobiliais apmokestinimo, savivaldybėms padidinti gyventojų pajamų mokesčio dalį nuo 73,47 iki 77,33 proc., kad papildomos lėšos būtų naudojamos pirmiausiai įsiskolinimams ūkio subjektams dengti.

LiCS norėtų įteisinti elektroninį balsavimą jau artimiausiose, 2011 metais numatytuose savivaldybių tarybų bei vėlesniuose rinkimuose ir nedelsiant įtraukti į Seimo darbotvarkę antrąjį balsavimą dėl Konstitucijos pataisos, įteisinant tiesioginius merų rinkimus.

Daugumą šių pasiūlymų pastaruoju metu yra kėlęs A.Zuokas, tačiau nesėkmingai.

Tikisi aptarti trečiadienį

„Tai joks ultimatumas. Tai bandymas atkreipti dėmesį į aktualias problemas ir mūsų siūlomus jų sprendimo būdus“, - portalui sakė LiCS pirmininkas Gintautas Babravičius.

Pasak jo, liberalcentristai nekelia savo buvimo valdančiojoje koalicijoje klausimo, bet tikisi kitų koalicijos partnerių, pirmiausia – premjero Andriaus Kubiliaus vadovaujamos Tėvynės sąjungos konstruktyvaus požiūrio į galimybę įgyvendinti visus teikiamus siūlymus.

G.Babravičius teigė, kad tik „jeigu šie pasiūlymai bus demonstratyviai paniekinti ar atmesti“, LiCS gali pradėti svarstyti, ar verta likti koalicijoje ir Vyriausybėje.

Liberalcentristai, anot jų pirmininko, neketina blokuoti kitų metų biudžeto bei jį lydinčių įstatymų priėmimo Seime. Esminiai balsavimai dėl šių įstatymų numatyti kitą savaitę.

Tikimasi, kad LiCS pasiūlymai bus aptarti trečiadienį ryte pas premjerą rengiamuose tradiciniuose koalicijos partnerių atstovų pusryčiuose.

Valdančioji keturių partijų koalicija dabar, liekant vis mažiau laiko iki gyvybiškai svarbių balsavimų dėl kitų metų valstybės bei "Sodros" biudžetų, turi tik 71 balsą Seime iš 141.


Šiame straipsnyje: liberalcentristaikoalicija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių