Liberalcentristai giria prezidentę ir tiksi 10 proc. balsų rinkimuose

Vilniuje šeštadienį vykstančiame valdančiosios Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) tarybos posėdyje skambėjo raginimas pabrėžti bendradarbiavimą su prezidente Dalia Grybauskaite ir buvo kritikuojami koalicijos partneriai konservatoriai.

Algis Čaplikas pabrėžė, kad skandale, kilusiame po Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovų atleidimo vasarį, liberalcentristai ir šalies vadovė laikėsi vieningai.

„Manau, reikėtų pabrėžti mūsų bendradarbiavimą su šalies prezidente ir nebijoti. Toje (FNTT) istorijoje mes buvome kartu. Kodėl? Todėl, kad tiesa buvo mūsų pusėje. Buvome kartu, ir mums reikia tęsti tą liniją, aiškiai parodyti, kad prezidentė siekia tvarkos ir teisėtumo valstybėje, kad ji šiuo atveju atstovauja valstybės institucijoms, kurių neleidžia sugriauti tariamiesiems pilietininkams. Ir mums reikia burtis apie būtent tą idėją - valstybė turi būti valdoma ne iš gatvės, o profesionalų“, - susirinkusiems partiečiams dėstė liberalcentristų pirmininkas A.Čaplikas.

Jis kaltino valdančiosios koalicijos partnerius - Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus - bandymu primesti savo nuomonę.

„R.Palaičio veiksmai FNTT istorijoje leido parodyti, kad mes esame truputėlį kitokie, ne pastumdėliai. Mes nesame konservatorių satelitai arba jų Fabijoniškių arba Žirmūnų skyriaus filialas. Jie tą turi puikiai suprasti ir pagaliau suvokti. Nes nuolatinis elgesys, kad jie turintys teisę kalbėti už mus ir pasakyt, ką mums reikia daryti, yra kelias į niekur. Mes turime savo nuomonę, savo programą, savo matymą, ir taip elgsimės. Ir joks Jurgis Razma ar kiti konservatoriai mums nenurodys, kaip elgtis“, - kalbėjo A.Čaplikas.

LiCS vadovas teigė, kad kilus konfliktui dėl FNTT vadovų atleidimo šalies vadovė prašė liberalcentristų nepalikti valdančiosios koalicijos.

„Taip, mes likome daugumoje. Tą reikia pasakyti: mes likome todėl, kad to mūsų paprašė šalies prezidentė. Nes santykiai buvo įtempti ir tai yra tiesa. Mūsų paprašė likti ir mes likome“, - sakė A.Čaplikas.

Buvęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis vasarį iš pareigų atleido FNTT vadovus Vitalijų Gailių bei Vytautą Giržadą ir nepaisydamas konservatorių reikalavimo nestabdė konkurso į naujo FNTT direktoriaus pareigas, o paskutinėmis savo darbo dienomis tarnybos vadovu paskyrė K.Jucevičių. Dėl priešpriešos su konservatoriais FNTT vadovų klausimu R.Palaitis prarado postą, jį pakeitė Artūras Melianas.

Prezidentė D.Grybauskaitė palaikė buvusių FNTT vadovų atleidimą ir naujo šios tarnybos vadovo paskyrimą.

Papildyta: A.Čaplikas pareiškė, jog partija rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose gali tikėtis surinkti 10 proc. rinkėjų balsų.

Tačiau partijos frakcijos Seime seniūnas Andrius Burba šeštadienį Vilniuje vykstančiame LiCS tarybos posėdyje siūlė būti realistais. Balandį „Vilmorus“ atliktos apklausos duomenimis liberalcentristus rinkimuose į Seimą palaikytų 1,2 proc. respondentų, t.y. daugiamandatėje apygardoje ši partija į parlamentą nepatektų.

„Prisiminkite visų jūsų ir mūsų pastangomis mes surinkome 8 proc. rinkėjų balsų nuo visų dalyvavusių nežiūrint, kad reitingai mums rodė labai nedidelius skaičius. Šituose rinkimuose, jeigu jūs turėsite - privalote turėti vidinę motyvaciją suprasdami, kad tai nėra vien partijos elito rinkimai į Seimą, o tai yra mūsų bendri rinkimai einant ir į savivaldą, įvyks taip kaip įvyko per savivaldybių rinkimus - mes gausime 10 proc. rinkėjų balsų“, - kalbėti A.Čaplikas.

Susirinkusius partiečius jis ragino veikti disciplinuotai rengiantis rinkimams.

A.Burba pabrėžė, kad rinkimai į Seimą yra svarbūs ne tik juose dalyvaujantiems kandidatam, bet ir pačiai partijai.

„Tai yra ne vien tik tų kandidatų, kurie kandidatuoja, reikalas patekti į Seimą. Čia yra bendras mūsų reikalas ir jei mes neturėsime didelės ar mažos grupės Seime, mūsų reikalai, savivaldos reikalai artimiausius ketverius metus sustos todėl, kad mes negalėsime tam tikrų klausimų realizuoti. Tenka matyti tam tikruose skyriuose lengvą abejingumą ruošiantis rinkimams“, - kalbėjo jis.

„Mes priėmėme labai daug teisingų, bet skaudžių sprendimų ir būkime realistai - mūsų reitingai yra labai žemi. Taip, apie mus sužinojo labai daug žmonių. Yra sakykime, trečdalis, kurie sako, kad mes pasielgėme teisingai (FNTT vadovų atleidimo istorijoje - BNS). Bet ar tas trečdalis ir balsuos už mus yra didelis klausimas“, - sakė A.Burba.

Šeštadienį liberalcentristai taip pat patvirtino kandidatų sąrašą vienmandatėje apygardoje, bei preliminarų sąrašą daugiamandatėje apygardoje ir pradinį rinkimų į Seimą programos variantą. Partijoje prasidėjo kandidatų daugiamandatėje apygardoje sąrašo reitingavimas, galutinis sąrašas bus patvirtintas rugpjūčio pabaigoje.

Pristatyta preliminari rinkimų programa, pavadinta „Trečiasis kelias. Už dirbančius“ kol kas užima keturis lapus. Joje daugiausia kalbama

A.Čaplikas kalbėdamas apie programą daugiausia dėmesio skyrė mokesčių mažinimui ir viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų didinimui.

„Atėjo laikas galvoti apie Pridėtinės vertės mokesčio mažinimą iki 19 proc. nuo 21 proc. Nereikia bijoti to pasakyti, po kitų rinkimų tą tikrai reikės padaryti. Užtenka krauti naštą ant žmonių pečių. Atėjo laikas grąžinti atlyginimą iki krizinio laikotarpio viešajame sektoriuje. Manau, kad po šitų rinkimų - atėjo, nebereikia gąsdinti mistinėmis krizėmis“, - kalbėjo liberalcentristų vadovas.

Į daugiamandatininkų ir vienmandatininkų sąrašus įtrauktas buvęs ambasadorius Gruzijoje ir valstybės saugumo departamento vadovas Mečys Laurinkus ragino daugiau dėmesio skirti užsienio politikai, ypač Lietuvos santykiams su Lenkija.

Į sąrašą daugiamandatėje apygardoje buvo įtrauktas vidaus reikalų viceministras Mindaugas Ladiga.

Eiliniai rinkimai į Seimą vyks spalio 14 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

jooo

jooo portretas
i seima reikia rinkti is vis naujus svarius zmones ,nereika i seima buvusiu komunistu,buvusiu seimo nariu ,kurie bega is partijos i partija tokie zmones isdavykai jie bet kada gali isduoti net valstybe.

atitiko kirvis kota

atitiko kirvis kota portretas
tad ir liberalcentristai su prezidente kaip prostitutai su prostitute vieni kitus pamalonina

komentaras

komentaras portretas
matydami Prezidentes reitingus ir Prezidentes zmoniu palaikyma caplikistai bando deklaruoti meile prezidentei, taip tikedamiesi perimti dali rinkeju balsu.tiksliau sakant jus mylit prezidente, mes ja(caplikistai)"laikinai palaikom", vadinasi , rinkejai turetu balsuot uz caplikistus, nes 'mes jau geri, visi gerbiam prezidente. Tai ju vienintele viltis surasti kvaileliu, kurie patikes ju ejimu. Nepavyks.Nepamirsom valinsko akibrokstu, capliko vadovavimo Sveikatos ministerijai,FNTT skandalo. Bandot zaisti ivairiausiais apgauligais budais, tik beda kad rinkejas-irgi galvotas. salies vadovei tik kenkia tokiu apytusciu partiju meile.juk tai laikina, tik iki rinkimu, ar ne caplikistai?
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių