Liberalcentristai atmetė konservatorių keliamas sąlygas (papildyta)

Atsakydami į koalicijos partnerių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) iškeltas sąlygas, liberalcentristai atmetė du reikalavimus, dėl kitų mato galimybių ieškoti sutarimo.

Jie siūlo vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio atstatydinimo nesiekti, kol teismas paskelbs sprendimą dėl ministro įsakymų, kuriais iš pareigų atleisti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktorius Vitalijus Gailius ir jo pavaduotojas Vytautas Giržadas.

Atsakydama į siūlymą sustabdyti konkursą į FNTT vadovo pareigas, Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) pareiškė, kad tai gali padaryti tik teismas.

LiCS taip pat abejoja, ar įmanoma iki balandžio 15 dienos Seime priimti pertvarkyti FNTT būtinus teisės aktus. Anot jų, teisininkai turi įvertinti, per kokį trumpiausią laiką tai galima padaryti.

„Tačiau iš principo mes pritariame pačiai pertvarkai“, - BNS sakė LiCS vicepirmininkas Vytautas Bogušis.
Konservatorių siūlymą iki gegužės 1-osios įvykdyti visą FNTT pertvarką koalicijos partneriai vadina neįmanomu.

„Pertvarkyti FNTT, vadovaujantis sveiko proto principu iki 2012 metų gegužės 1 dienos nėra įmanoma“, - sakė V.Bogušis.

Ketvirtadienį TS-LKD vadovybė pasiūlė koalicijos partneriais susitarimo projektą, kuriame siūlyta vidaus reikalų ministrą atstatydinti iki kovo 22 dienos, iki kovo 16-osios sustabdyti konkursą į FNTT direktoriaus pareigas, iki kovo 19 dienos suderinti ir Vyriausybėje patvirtinti FNTT pertvarkos projektus. Jie Seime turėtų būti priimti iki balandžio 15-osios. Pačią tarnybos pertvarką norima įvykdyti iki gegužės 1-osios.
TS-LKD pirmininkas premjeras Andrius Kubilius ketvirtadienį žurnalistams sakė, kad jei LiCS nesutiks su teikiamais reikalavimais, koalicijos sutartis bus peržiūrima.

„Tokiu atveju mes labai aiškiai esame pasakę, jei tie keturi žingsniai bus neįgyvendinti, arba vienas žingsnis bus neįgyvendintas, tokiu atveju svarstysime koalicijos sutarties peržiūrėjimą ir asmeniškai nematau kokių nors didesnių problemų dirbti ir mažumos Vyriausybei“, - teigė jis.

Įtampa valdančiojoje koalicijoje kilo, kai vidaus reikalų ministras R.Palaitis vasario 15 dieną iš FNTT direktoriaus pareigų atleido V.Gailių ir jo pavaduotoją V.Giržadą. R.Palaitis V.Gailių ir V.Giržadą atleido remdamasis Valstybės saugumo departamento apibendrinta informacija apie tyrimus poligrafu aiškinantis, kas nutekino informaciją apie teisėsaugos planuojamas operacijas dėl banko „Snoras“.

Premjero A.Kubiliaus teigimu, šis žingsnis buvo nemotyvuotas ir skubotas. Ministro sprendimą parėmė prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri netenkino premjero teikimo atleisti R.Palaitį iš pareigų ir pasiūlė ginčą spręsti politinėmis priemonėmis Seime.NAUJAUSI KOMENTARAI

pensininkas

pensininkas portretas
Liberalcentristams paskutinė kadencija seime, jų niekas neberinks, kad ir rėmėjai mes dešimtis milijonų jų rinkimams.

Svetima metodika

Svetima metodika portretas
Amerikietiškas valdymo stilius Lietuvoje netinka, nes baisi egzekucija. Smegenys nepriima šiurpių sumanymų. Toje pačioje vietoje tupinėjama, pinigai užkrenta netyčia, bet normalaus gyvenimo nėra. Kam ta konkurencija, karjerizmas ir korupcija? Lietuviai pripratę viską daryti moksliškai.

mizantropas

mizantropas portretas
pati geriausia išeitis - mažumos vyriausybė. Ką pradėjo, konservatoriai turės pabaigti, nerėkdami ir nesiplėšydami, kad energetika sugrius. Paprastai ir ramiai jie užbaigs savo darbus, o ko nespės, prašau - komunistų batalijonai spraudžiasi valdžion. Galėsime ir vėl nuo maskvos priklausyti, išlįs visokie januškos-patarėjai-žydrieji pingvinai. Gyventi bus geriau, ypač tiems, kurie visą laiką lojo ant konservatorių. Ateina patarėjų (iškilusių prie visų prezidentų) valdžia. Ir nereikia jokių priešlaikinių rinkimų - kam pinigus mėtyt? pabus konservatoriai mažumoje, karūna nenukris, kiek gi čia liko? O pažiūrėkit, kas valdžios prieangyje laukia?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių