Lenkų rinkimų akcijos vadovas nepritaria euro įvedimui 2015 metais

Valdančiosios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) vadovas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis teigia, jog nereikėtų skubėti įsivesti eurą 2015 metais.

Anot jo, premjero socialdemokratų vadovo Algirdo Butkevičiaus pasklebtas siekis įsivesti eurą 2015 metais dar nėra Vyriausybės sprendimas ir valdančiojoje koalicijoje šis klausimas dar nebuvo rimtai aptartas.

„Tai nėra sprendimas. (...) Aš manau, kad nereiktų“, - paklaustas, apie planus įsivesti eurą 2015 metais, BNS pirmadienį sakė V.Tomaševskis.

Anot jo, kol kas neaiškus paties euro likimas, taip pat abejotina ir euro įvedimo nauda.

„Visų pirma mes dar nežinom euro likimo, pietinės ES šalys turi labai daug ekonominių problemų, ten dideli milijardai, tai dabar mes taupysim, mūsų žmonių pragyvenimo lygis krenta, ekonomika neauga, o Graikija ir kitos valstybės turi kelis kartus didesnes pašalpas. Tai mes dabar turėsime taupyti, kad po to remtume pietų valstybių ekonomikas. Aš nesutinku, aš esu tų ekonomistų šalininkas, kurie sako, kad reikia injekciją daryti finansinę ir skatinti ekonomikos augimą, o ne griežtai taupyti ir stabdyti potencialų ekonomikos augimą, tada bus dar blogiau, užsuktas ratas bus. Mažiau bus įplaukų, mažesnės pensijos, atlyginimai ir taip toliau“, - svarstė LLRA vadovas.

Jis pridūrė, jog įsivedus eurą, „kainos labai stipriai gali išaugti“.

„Mums buvo pateikta be argumentų, kaip kažkokia vizija, siekis. Ekonomistai turi aiškiai įvardinti pliusus ir minusus, kitaip mes negalime iškart svarstyti“, - teigė V.Tomaševskis.

Anot jo, euro įvedimo klausimas gali būti vienas esminių antradienį rengiamame valdančiosios koalicijos Politinės tarybos posėdyje.

„Yra daug svarbių klausimų, tame tarpe šitas - čia esminis koalicijos klausimas - dėl euro įvedimo 2015 metais. Mes turime tai aptarti, nebuvo kažkokio plataus aptarimo“, - kalbėjo LLRA pirmininkas.

Premjeras A.Butkevičius yra paskelbęs, jog bus siekiama eurą įsivesti 2015 metais. Šią savaitę, anot Vyriausybės vadovo, Lietuva jau turės euro įvedimo planą.

Po Seimo rinkimų valdančiąją daugumą suformavo Lietuvos socialdemokratų, Darbo, „Tvarkos ir teisingumo“ partijos bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija. Jie turi 85 vietas parlamente. LLRA turi 8 narių frakciją Seime.

Šiuo metu eurą turi 17 iš 27 ES šalių. Tam, kad galėtų įstoti į euro zoną, valstybė narė turi atitikti vadinamuosius Mastrichto kriterijus dėl viešųjų finansų deficito, infliacijos ir skolos.

Skolų krizė euro zonoje sumažino visuomenės paramą valiutos keitimui, tačiau valdžia teigia, kad Lietuvai būtų naudinga būti euro zonoje, nes eurą turi svarbiausi Lietuvos prekybos partneriai, be to, euras sustiprintų investuotojų pasitikėjimą ir leistų pigiau skolintis rinkose.

Lietuvai dėl per didelės infliacijos nepavyko įsivesti euro 2007 metų pradžioje.


Šiame straipsnyje: Valdemaras Tomaševskiseuras

NAUJAUSI KOMENTARAI

Nu jo

Nu jo portretas
Čia tai gudrus ėjimas! Jei Tomaševskis nepritaria, tai visi lietuviai puls pritart. Net ir tie, kurie to euro visai nenori. Ko ir reikėjo.

joo

joo portretas
zlota ivest, tai net sia minute pritartu :)

Jonas Kiselis

Jonas Kiselis portretas
Delsimas įsivesti eurą Lietuvai nieko gero neatneš. Turint eurą Estijai ir Latvijai, reikia stengtis, kad laikotarpis be euro Lietuvoje būtų kuo trumpesnis.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių