Lenkijos saugumo vadovas: Karaliaučiaus militarizavimas - politika

Vilniuje trečiadienį apsilankęs Lenkijos nacionalinio saugumo biuro vadovas Stanislawas Koziejus teigia, jog Rusijos Karaliaučiaus srities militarizavimas labiau neramina ne techniniu, o politiniu požiūriu.

„Mes nesame labai sunerimę dėl fakto, kad bus dislokuotos kokios nors raketos. Šiandien yra nesvarbu, kur tam tikra raketa yra dislokuota. Ar ji yra prie Karaliaučiaus, ar prie Maskvos, ji bet kokiu atveju gali būti paleista ir pasiekti Lenkijos ir NATO teritoriją“, - žurnalistams sakė S.Koziejus.

„Net jei “Iskander„ raketos nebūtų dislokuotos Karaliaučiuje, o būtų išdėstytos kur nors prie Maskvos, jos galėtų būti ten pervežtos per trumpą laiką. Taigi techniniu, operaciniu požiūriu nėra grėsmės, jei jie dislokuoja ar laiko raketas čia. Tačiau politiniu, psichologiniu požiūriu tai labai neramina“, - kalbėjo Lenkijos prezidentui Bronislawui Komorowskiui atskaitingas pareigūnas.

Pasak jo, Karaliaučiaus srities militarizavimas turi du lygmenis - realų ir virtualų.

„Realybės lygyje mes iš tiesų esame sunerimę dėl Karaliaučiaus militarizavimo. Tačiau, mūsų vertinimu, tai labiau yra Rusijos problema, o ne būtinybė jaudintis NATO šalims. Jei Rusija nori leisti savo pinigus pasirengimui gintis nuo kažko, kas nėra problema, tai čia jos reikalas“, - sakė S.Koziejus.

Jis pažymėjo, kad Rusijos kalbos apie naujų raketų dislokavimą kenkia jos bendradarbiavimui su NATO, o tai neatitinka nei Lenkijos, nei Lietuvos interesų.  

„Psichologiniame, Rusijos informacijos karo su Vakarais lygmenyje tai mus neramina - bet kokie planai apie raketinės ginkluotės plėtojimą. Kadangi tai gadina bendradarbiavimo tarp Rusijos ir NATO atmosferą. Geriausias įmanomas Rusijos ir NATO bendradarbiavimas niekam neturėtų rūpėti labiau nei Lenkijai ir Lietuvai“, - sakė S.Koziejus.

„Nes iš istorijos mes gerai žinome, kas buvo, kai Lenkija ir Lietuva turėjo problemų ar nesutarimų su Rusija. Juk nuo Napoleono laikų, taip pat Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų metais buvo naikinama mūsų žemė. Jei Rusija kivirčijasi su Vakarais, tai nėra gerai mums. Jei Rusija daro kažką blogo Karaliaučiuje, blogai ir mums, nes tai daro bendradarbiavimą tarp Vakarų ir Rusijos neįmanomą. Šiuo požiūriu tai mus neramina“, - kalbėjo Lenkijos pareigūnas.

Rusija yra perspėjusi, kad NATO neatsižvelgus į jos nuogąstavimus dėl priešraketinės gynybos sistemos Europoje, tarp Lietuvos ir Lenkijos įsiterpusioje Karaliaučiaus srityje bus dislokuotos naujausios žemė - oras ir žemė - žemė tipo raketinės sistemos, tokios kaip S-400 ir „Iskander“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių