Lenkijos pareigūnas: vykstant į užsienį būtina žinoti taisykles

Lenkijos Kelių susisiekimo inspekcijos atstovas Alvinas Gajadhuras pareiškė, kad kelionių organizatoriai turi žinoti užsienyje galiojančias taisykles, ypač jei veža vaikus.

Tokią poziciją Lenkijos pareigūnas išsakė po to, kai Lietuvos ambasada Varšuvoje Lenkijos užsienio reikalų ministerijai įteikė notą, kuria paragino nuodugniai ir objektyviai ištirti Lenkijos pareigūnų veiksmus gegužės 18-osios naktį sulaikant vaikus iš Lietuvos vežusį autobusą.Kaip rašo naujienų agentūra PAP, A.Gajadhuro nuomone, Lietuvos vežėjų ir ekskursijos organizatorių elgesys buvo „visiškai neatsakingas“.

„Jeigu važiuoja į užsienį, turi žinoti privalomas taisykles kitose šalyse, o ypač privalo laikytis šių taisyklių veždami vaikus, kad šie nepatirtų nereikalingo streso“, - PAP sakė jis.Pasak A.Gajadhuro, tikrinant lietuvių autobusą paaiškėjo, kad jis per kelias dienas septynis kartus pravažiavo per elektroninius kelių mokesčių rinkimo vartus „Viatoll“, neatlikdamas elektroninio mokėjimo. Jis teigė, kad už kiekvieną mokesčio nesumokėjimo atvejį skiriama 3 tūkst. zlotų bauda, todėl šiuo atveju bendra suma sudaro 21 tūkst. zlotų (apie 16,6 tūkst. litų).„Vairuotojai kortelėje neturėjo lėšų baudai sumokėti“, - sakė atstovas.

Jis tikino, kad inspektoriai pasiūlė organizatoriui nuvežti vaikus į viešbutį, kad jie galėtų ramiai pernakvoti, tačiau lietuviai tai padaryti atsisakė.A.Gajadhuras pažymėjo, kad sulaikius transporto priemonę, priklausančią užsienio vežėjų bendrovei, ji negali išvažiuoti iš kontrolės vietos nesumokėjus baudos.

„Inspektoriai buvo prie autobuso nuo 20 val. iki 1 val. 30 min. vietos (nuo 21 val. iki 2 val. 30 min. Lietuvos) laiku. Laukė, kol į kortelę bus pervestos lėšos. Inspektoriai taip pat davė savo mobiliųjų telefonų numerius, kad tuo metu, kai vairuotojas turės pinigų baudai sumokėti, jie būtų pasiruošę pas jį atvažiuoti. O 6 val. 30 min. (7 val. 30 min.) paskambino vienas iš vairuotojų (ir pasakė), kad turi pinigų - (tačiau) paaiškėjo, kad gali sumokėti tik 15 tūkst. zlotų. Inspektoriai priėmė šiuos pinigus ir nuvažiavo pas antrąjį vairuotoją, kuris sumokėjo likusius 6 tūkst., o tada autobusas galėjo išvažiuoti“, - pasakojo A.Gajadhuras atstovas.

Lenkijos užsienio reikalų ministerija PAP pranešė paprašiusi Susisiekimo ministerijos pateikti atsakymą į Lietuvos ambasados ketvirtadienį įteiktą notą.

„Užsienio reikalų ministerija dėl Lietuvos ambasados notos šiandien išsiuntė laišką dėl minėto incidento Susisiekimo, statybų ir jūrų ūkio ministerijai, prašydama pateikti tiesioginį ministerijos atsakymą Lietuvos pusei“, - sakoma naujienų agentūrai PAP atsiųstame Lenkijos URM atsakyme.Susisiekimo ministerijos atstovas Mikolajus Karpinskis sakė, kad pasidomės šiuo incidentu, susipažinęs su URM laiško turiniu.

Dėl nesumokėto kelių mokesčio Lenkijos pareigūnų sulaikytame autobuse 23 Utenos Aukštakalnio progimnazijos 5-8 klasių moksleiviai buvo priversti praleisti naktį netinkamomis sąlygomis netoli Varšuvos esančioje aikštelėje, kur nebuvo jokios pastogės ar tualeto.Lenkijoje sulaikytu autobusu važiavusių vaikų kelionės vadovas Vytautas Krasnickas penktadienį pareiškė ketinantis bylinėtis su Lenkijos teisėsauga ar kreiptis į Europos Sąjungos teismus dėl galimai neteisėto sulaikymo ir orumo pažeidimo.

Tačiau Lietuvos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) teigimu, kol kas negalima skubėti teisti, o jei paaiškėtų, kad kalta Lietuvos pusė, reikėtų tai pripažinti ir nespręsti problemos tarptautiniu lygiu.

„Sunku pasakyti kas šiuo atveju yra teisus, kol neturime pakankamai duomenų - daugiau ir konkrečiau pasakyti galėsime, kai turėsime visą informaciją. Visgi paprastai nebūna taip, kad kalta būtų tik viena pusė. Jei paaiškėtų, kad yra ir mūsų, t.y. kelionių organizatoriaus ir gido klaidų, dėl ko kentėjo vaikai, turime mokėti tai pripažinti ir neperkelti problemos sprendimo į tarptautinį lygį“, - teigia SADM.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių