Laikinoji „Snoro“ komisija apklaus krūvą pareigūnų

Seimo laikinoji komisija „Snoro“ bankrotui tirti žada apklausti apie dvidešimt pareigūnų, gauti institucijų atsakymus į tris dešimtis parengtų paklausimų.

Uždaras posėdis

Ketvirtadienį vyko opozicijos lyderio Valentino Mazuronio vadovaujamos Seimo laikinosios tyrimo komisijos banko „Snoras“ bankrotui ištirti uždaras posėdis. Į jį atvyko Seimo Audito komiteto pirmininkė Loreta Graužinienė, Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Kęstutis Glaveckas bei Antikorupcijos komisijos vadovas Ligitas Kernagis. Jie, taip pat komisijai priklausantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas, pateikė komisijos nariams visą apie „Snoro“ bankroto aplinkybes turimą informaciją, atsakė į komisijos narių klausimus.

Po posėdžio politikai nedetalizavo apie ką jame kalbėję, tik aptakiai užsiminė pateikę visą turimą informaciją apie padėtį „Snoro“ banke.

„Negaliu pasakyti nieko konkrečiau, nes visa iš įvairių institucijų pateikta informacija, visi atsakymai į klausimus yra riboto naudojimo“, - teigė L.Graužinienė.

Bet, anot jos, „pateiktoje medžiagoje yra įdomių dalykų“.

Atsakymas nepatenkino

Vis dėlto, pasak Audito komiteto vadovės, ne visa gauta informacija yra išsami. „Tikėjausi informatyvesnės ataskaitos“, - kalbėdama apie buvusio „Snoro“ laikinojo administratoriaus Simono Freakley pateiktą medžiagą sakė politikė.

Ji tikisi, kad per artimiausią savaitę, galbūt iki vasario pabaigos gaus papildomos informacijos, kuri galės parodyti „tikrąją padėtį ir pateikti išsamesnį vaizdą“, kaip atrodė „Snoras“ ir jo veikla prieš pat pernai lapkričio viduryje priimtą sprendimą nacionalizuoti šį banką.

„Tikiuosi, dar atsakys“, - sakė Audito komiteto pirmininkė.

Iki kovo tikimasi gauti ir Finansų ministerijos bei kitų valstybinių institucijų specialistų atsakymą, kiek profesionali buvo tarptautinės audito įmonės „Ernst and Young“ pernai vasarą pateikta teigiama išvada apie „Snorą“. „Laukiam išvadų. Tada toliau komitete tirsime tiek šią audito ataskaitą, tiek ir kitus klausimus“, - minėjo L.Graužinienė.

Kiti laikinosios komisijos posėdyje dalyvavę Seimo nariai irgi nebuvo kalbūs. L.Kernagis ir K.Glaveckas pranešė tik perdavę komisijai visą turimą informaciją apie padėtį „Snore“, gautą iš Lietuvos banko, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos bei kitų institucijų.

„Manau, kad tai nėra galutiniai atsakymai ir jie ateityje dar bus tikslinami“, - teigė L.Kernagis.

Diskutavo apie darbo tvarką

V.Mazuronis pranešė, kad ketvirtadienį laikinosios komisijos posėdyje ne tik buvo išklausyti Seimo komitetų vadovai, bet ir tartasi dėl tolimesnio šios komisijos darbo.„Mes išklausėm kitų komitetų ir komisijų vadovų, kokią informaciją jie turi, kaip žada toliau dirbti su „Snoro“ reikalais. Sutarėm, kad bendradarbiausim ir kartu ieškosime atsakymų į visus dėl šios istorijos iškylančius klausimus“, - teigė komisijos vadovas.

Anot jo, buvo aptartas sąrašas asmenų, kurie turėtų būti pakviesti liudyti komisijai. Preliminariai sutarta dėl maždaug dvidešimties esamų ar buvusių valstybės pareigūnų. Tačiau galutinai šis sąrašas dar nėra patvirtintas.

Sutarta tik dėl to, kad į kitą antradienį rengiamą laikinosios komisijos posėdį bus kviečiamas dabartinis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, buvęs centrinio banko vadovas Reinoldijus Šarkinas bei dar 2004 metais Lietuvos banko valdybos nariu paskirtas Audrius Misevičius.

Taip pat nuspręsta suformuluoti apie trisdešimt paklausimų į įvairias institucijas, prašant pateikti informaciją apie „Snoro“ veiklą, jo priežiūrą bei bankroto aplinkybes. Tokie paklausimai bus išsiųsti Vyriausybei, Lietuvos bankui, Generalinei prokuratūrai, specialiosioms tarnyboms.

Susiginčijo dėl balsavimo

Komisijos nariai planavo išrinkti pirmininko pavaduotojus, tačiau to nepadarė, susiginčiję, kaip turi būti traktuojami balsavimo rezultatai. „Mes nežinome, ar balsams pasiskirsčius po lygiai lemia pirmininko balsas, todėl nusprendėme Seimo teisininkų pasiteirauti apie tai“, - sakė V.Mazuronis.

Jo vadovaujamoje komisijoje 6 nariai priklauso valdančiajai koalicijai, 6 – opozicijai.

Komisijos posėdyje nediskutuota dėl jos nario konservatoriaus Jurgio Razmos pasiūlymo deklaruoti savo privačius interesus, susijusius su „Snoru“. „Pagal galiojantį įstatymą tai niekaip neįforminta. Tai yra tik vieno komisijos nario iniciatyva. Komisijos nariai, kaip ir visi likusieji Seimo nariai, turi teisę deklaruoti ar nedeklaruoti papildomai savo interesus konkrečiais iškylančiais klausimais“, - sakė V.Mazuronis.

Prašys inspektavimo medžiagos

V.Mazuronio vadovaujama laikinoji komisija turi iki šių metų birželio 1 dienos atsakyti į Seimo suformuluotus 14 klausimų apie „Snoro“ bankroto aplinkybes, laikinojo administratoriaus bei bankroto administratoriaus įdarbinimą ir jų apmokėjimą.

Komisijos nariai jau anksčiau sutarė, kad prašys Lietuvos banko „Snoro“ inspektavimo, kuris buvo atliktas iki jo nacionalizavimo, medžiagos.

Bankroto byla bankui „Snoras“ iškelta pernai gruodžio 7-ąją. Vyriausybė „Snorą“ nacionalizavo lapkričio 16-ąją.


Šiame straipsnyje: SnorasSnoro komisija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
Saujelė užsienio bankams tarnaujančių išdavikų su A. Kubiliumi priešaky mus valdo tais pačiais rusų paliktais metodais. Pasikeitė šeimininkai, kuriems vergaujame. Laisvė dar neatėjo. Laisvę daryti Lietuvoje, ką tik nori, turi skandinavų bankų filialai.Idealistams tiek tepasakysiu: Kol žmonės klauso jūsų poezijos apie kalbą, kultūrą ir susitelkimą, jūsų vaikai ir mamos baigia žmonėms paskutinius apatinius numauti (pavyzdžiui, Kreivio mamytė ir Degutienės sūnelis). Degutienės sūnus su neaiškių asmenų pagalba pavogė pinigus iš žmonių, Snoro banke turėjusių santaupas. Ir taip jau dvidešimt metų... Užtenka.

Reda

Reda portretas
Suprantame kam reikia sukompromituoti Lietuvą prieš rinkimus Tvarkos ir teisingumo ir Darbo partijoms. Gal ir pasiseks Graužinienei su Mazuroniu rasti kokią priekabę, kad nesusikompromituotų, bet jie daugeliui visam laikui bus vadinami Lietuvos priešai

taip

taip portretas
ir kas is to neras kaltu ,ir viskas nueis i uzmarsti,bus nurasytos snoro skolos.kas toliau bus ...
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių