Laikinasis FNTT vadovas kaltinamas slaptų dokumentų pradanginimu

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyboje (FNTT) galėjo dingti dešimtys įslaptintų dokumentų. Už jų saugojimą ir administravimą kelerius metus buvo atsakingas neseniai konkursą FNTT vadovo pareigoms užimti laimėjęs ir dabar laikinai tarnybai vadovaujantis Kęstutis Jucevičius.

Apie tai trečiadienį pareiškė Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis.

„Mes surinkome svarbios informacijos apie K.Jucevičių, kuri, manau, turėtų būti viena iš svertų, ar jam būti ar nebūti paskirtam FNTT vadovu“, - spaudos konferencijoje teigė L.Kernagis.

Pasak jo, 2003 metais K.Jucevičius buvo paskirtas FNTT pareigūnu, atsakingu už slaptus dokumentus. „Po to, kai 2010 metais FNTT vadovu tapo Vitalijus Gailius, šioje tarnyboje pradėti tarnybiniai patikrinimai. Po vieno tokio patikrinimo paaiškėjo, kad galimai dingo daugiau kaip šimtas įvairių dokumentų. Kai kurie jų su žyma „visiškai slaptai“. Bandyta taisyti padėtį, buvo siunčiamas K.Jucevičius po įvairias institucijas ieškoti tų dokumentų. Tačiau, mūsų žiniomis, iki šiol dauguma jų nebuvo rasta“, - sakė Antikorupcijos komisijos vadovas.

Anot L.Kernagio, „bandyta pradėti ikiteisminį tyrimą, bet tai nebuvo suspėta padaryti, nes FNTT vadovas V.Gailius buvo atleistas ir skubiai paskelbtas konkursas į šias pareigas, kurį laimėjo K.Jucevičius“. Pastarasis buvo 7 metus atsakingas už slaptus dokumentus FNTT.

Apie ką rašoma galbūt dingusiuose slaptuose dokumentuose, Antikorupcijos komisijos vadovas tvirtino negalįs pasakyti.

Komisijos pirmininkas taip pat pranešė, kad po tarnybinio patikrinimo V.Gailiaus „žodiniu nurodymu K.Jucevičiui buvo atimtas slaptažodis naudotis FNTT slaptų duomenų baze“.

L.Kernagis teigė, kad atsakingiems pareigūnams buvo teikiamos pažymos apie K.Jucevičiaus nepatikimumą.„Trūksta tik dviejų pažymų, kad būtų sprendžiamas klausimas dėl šio asmens tolimesnio darbo“, - tvirtino politikas.

Be to, Antikorupcijos komisijos vadovas pranešė, kad neseniai premjerą Andrių Kubilių pasiekė Vidaus reikalų ministerijos darbuotojo tarnybinis pranešimas apie tai, kad vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis pareikalavo FNTT iki kovo 9 dienos pateikti visus ikiteisminių tyrimų duomenis. „Patikrinome, šie faktai pasitvirtino. Tiesa, buvo atsisakyta teikti tuos duomenis, kurių reikalauta. Turbūt todėl buvo skubama atleisti iki šiol laikinai FNTT vadovo pareigas ėjusį Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado pavaduotoją Antaną Montvydą, grąžinti jį į savo buvusias pareigas ir naujuoju laikinuoju FNTT vadovu paskirti tik ką konkursą laimėjusį asmenį, tai yra K.Jucevičių“, - piktinosi L.Kernagis.

Komisijos pirmininko pavaduotoja, konservatorė Agnė Bilotaitė pareiškė, kad FNTT vadovaujant V.Gailiaus pirmtakui Romualdui Boreikai, tarnyboje  esą buvo falsifikuojami dokumentai. K.Jucevičius neva apie tai žinojo.

Paklausta, kodėl buvęs FNTT vadovas V.Gailius neatsisakė K.Jucevičiaus paslaugų, jeigu matė, kad šis galbūt pradangino slaptus dokumentus, Seimo Antikorupcijos komisijos narė Aurelija Stancikienė atsakė: „Tarnybinis patikrinimas buvo pradėtas 2011 metų lapkritį. O V.Gailius iš pareigų R.Palaičio sprendimu atleistas po poros mėnesių“. Todėl esą nebuvo spėta imtis atitinkamų teisinių veiksmų, kad būtų patikrinta visa įtarimus kelianti informacija.

Komisijos nariai sakė su pačiu K.Jucevičiumi apie susidariusią skandalingą situaciją tarnyboje nekalbėję.

Jie pranešė skųsiantys įvykusį konkursą  FNTT vadovo pareigoms užimti, kurį laimėjo K.Jucevičius.

Atsistatydinimo pareiškimą pateikęs vidaus reikalų ministras R.Palaitis žada paskubėti paskirti K.Jucevičių naujuoju FNTT vadovu, nes šis konkurso metu įvertintas teigiamai.

Trečiadienį paviešintą informaciją apie susidariusią padėtį FNTT Seimo Antikorupcijos komisijos nariai teigia patikrinę išvakarėse apsilankę Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT).

„Jis niekaip netelpa į nepriekaištingos reputacijos pareigūno apibrėžimą. Nuvykę į STT,stebėjomės, kad skubos tvarka yra įvertinimas K.Jucevičiui teigiamas“, - kalbėjo A.Stancikienė. Ji pridūrė, kad  V.Gailius ruošėsi atleisti šį savo pavaldinį.

Anot Seimo narės, K.Jucevičius „be jokios suprantamos priežasties“ domėjosi ne savo jurisdikcijoje esančiomis bylomis. Todėl, pasak jos, STT turėtų atlikti „ne formalų, o išsamų“ šio asmens patikrinimą. Juolab, kad pažymą dėl K.Jucevičiaus patikimumo STT esą pasirašė jis pats.

„Akivaizdu, kad už pinigus buvo tie dokumentai paslepiami“, - teigė komisijos narys Naglis Puteikis, atsakydamas į klausimą, kodėl konkurso metu ir po jo nebuvo atsižvelgta į skandalingų tarnybinių patikrinimų rezultatus. Pasak šio Antikorupcijos komisijos nario, V.Gailius „sujaukė bylų „turgų“ FNTT“.

Antikorupcijos komisija reikalauja sustabdyti K. Jucevičiaus priėmimą į FNTT vadovus ir „atitinkamai vertinti“ ministro R.Palaičio elgesį.

Dėl FNTT vadovo konkursą laimėjusio pareigūno komisija kreipsis ir į Valstybės tarnybos departamentą. Jis taip pat skundžiamas Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai, mat esą pats pasirašė po savo teigiamu vertinimu.

Komisija neatskleidė, ar pirminis informacijos apie K.Jucevičių šaltinis buvo pats atleistasis FNTT vadovas V.Gailius.

Generalinės prokuratūros bus prašoma ištirti R.Palaičio veiksmus prašant atskleisti, ar vyko tyrimai, susiję su politinių partijų rėmėjais. Esą taip ministras galimai pažeidė įstatymą, reikalaudamas neviešintinų ikiteisminių tyrimų duomenų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Palaitį į teismą reikia paduoti ir ...

va cia

va cia portretas
ir islindo padlaicio ir lics juodi darbeliai.komisija turetu kasti toliau,nes kelias veda i vsd

Pensininkė

Pensininkė portretas
Po galais, kada baigsis visi tie skandalai?Tai pirma leidžiama laimėti konkursą, o tik paskui aiškinamasi, kas per žmogus tokiom svarbiom ir atsakingom pareigom?
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių