Kyšį paėmęs buvęs SAM viceministras paleistas teismo salėje (papildyta)

Buvęs Sveikatos apsaugos viceministras Artūras Skikas pripažintas kaltu dėl kyšio prievartavimo bei paėmimo, tačiau atsipirko lygtine bausme ir buvo paleistas teismo salėje.
Supaprastinto proceso tvarka šią baudžiamąją bylą išnagrinėjusi Vilniaus miesto 3-ojo apylinkės teismo teisėja Danutė Mickevičienė penktadienį A.Skikui skyrė 2 metų laisvės atėmimo bausmę, tačiau jos vykdymą atidėjo tokiam pačiam laikotarpiui.

Buvusiam ministerijos valdininkui taip pat uždrausta du metus be jį prižiūrinčios institucijos leidimo daugiau kaip 7 parom palikti savo gyvenamąją vietą bei skirta 3250 litų bauda.

Teismas patenkino ir Nacionalinio kraujo centro direktoriaus Vytenio Kalibato civilinį ieškinį. Jam iš A.Skiko priteista 1000 litų neturtinei žalai atlyginti taip pat buvęs viceministras turės padengti nacionalinio kraujo centro direktoriaus turėtas išlaidas samdant advokatą. Ši suma taip pat įvertinta 1000 litų.

Teismo salėje paleistas A.Skikas nebuvo kalbus. „Ačiū“, - tepasakė jis žurnalistams ir konvojaus pareigūnų lydimas išspruko pro tarnybines teismo salės duris. „Nieko nesakysiu“, - tepratarė jis ir išėjęs iš teismo rūmų bei sėdęs į jį laukusį automobilį,  nuvažiavo.
Nors šį teismo nuosprendį per 20 dienų dar galima apskųsti Vilniaus apygardos teismui, tačiau atrodo, kad šia teise nepasinaudos nei nuteistasis, nei valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikantis Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mindaugas Barkauskas.

„Reikės susipažinti su visu nuosprendžiu, bet tai, kas yra rašoma rezoliucinėje dalyje mane tenkina“, - po nuosprendžio sakė jis.

M.Barkauskas nenorėjo komentuoti žiniasklaidoje pasirodžiusių teiginių, jog 20 tūkst. litų paėmusiam A.Skikui nuo belangės pavyko išsisukti tik todėl, kad jis sutiko bendrauti su teisėsauga ir atskleisti korupcijos faktus Sveikatos apsaugos ministerijoje bei visoje sistemoje. „Neklauskite manęs šito“, - žurnalistų paprašė jis.

Portalo paklaustas, kodėl kiti teismo procesai užtrunka metų metus, o šiame nuosprendis paskelbtas vos per dvi savaites (A.Skikas buvo sulaikytas sausio 21-osios vakarą - red.past.), M.Barkauskas atsakė: „Todėl, kad aplinkybės yra aiškios, kaltinamasis prisipažįsta kaltas, duoda parodymus, atsiranda galimybė daugiau įrodymų nebetirti“.

- Bet ikiteisminio tyrimo metu jis kaltu neprisipažino?

- Teisme, svarbiausia, ką jis pasako teisme.

- Jūs eidamas į teismą, jau žinojote, kad jis teisme prisipažins?

- Ne. Nežinojau, kaip aš galėjau žinoti, teisme jis prisipažino.

- Kiek jis dabar atskleis jums korupcijos ministerijoje atvejų? Kas dar bus sulaikytas?

- Nežinai kiek tame teisybės. Aš nežinau.

- Bet jūs to ir neneigiate?

- Aš nežinau. Aš nei neigiu, nei neneigiu. Apie tai nieko nežinau. Kas čia ką parašė tokią mintį, tegul jie ir paaiškina, kas čia ką sugalvojo. Kas tie jų šaltiniai, kurie taip pasakė. Aš nežinau.

46 metų A.Skiką pareigūnai sulaikė sausio 21 d., po to, kai V.Kalibatas, kaip ir buvo prašomas, į jo automobilį, po vairuotojo sėdyne padėjo 20 tūkst. litų.

Nacionalinio kraujo centro teigimu, šių pinigų viceministras reikalavo už jo ramybę ir galimybę toliau dirbti savo darbą.

Valstybės kontrolė atlikusi patikrinimą Nacionaliniame kraujo centre rado tam tikrų pažeidimų ir rekomendavo Sveikatos apsaugos ministerijai skirti V.Kalibatui tarnybinę nuobaudą. Esą po to prasidėjo A.Skiko spaudimas - susimokėk, dirbsi toliau.

Pats A.Skikas teisme neneigė paėmęs pinigus iš A.Kalibato, tačiau tikino tai daręs ne savo, o Lietuvos liberalų ir centro sąjungos Šilutės skyriaus labui, kurio pirmininko pavaduotoju jis yra. „Aš jo prašiau tik paremti partiją“, - teismą įtikinėjo buvęs viceministras.

Įtikino, nes net ir nuosprendį skaitydama teisėja, pabrėžė, kad A.Skikas veikė savo ir kitų asmenų, tai yra Lietuvos liberalų ir centro sąjungos Šilutės skyriaus labui.

 


Šiame straipsnyje: skikasteismas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių