Kyšį paėmęs buvęs SAM viceministras paleistas teismo salėje (papildyta)

Buvęs Sveikatos apsaugos viceministras Artūras Skikas pripažintas kaltu dėl kyšio prievartavimo bei paėmimo, tačiau atsipirko lygtine bausme ir buvo paleistas teismo salėje.
Supaprastinto proceso tvarka šią baudžiamąją bylą išnagrinėjusi Vilniaus miesto 3-ojo apylinkės teismo teisėja Danutė Mickevičienė penktadienį A.Skikui skyrė 2 metų laisvės atėmimo bausmę, tačiau jos vykdymą atidėjo tokiam pačiam laikotarpiui.

Buvusiam ministerijos valdininkui taip pat uždrausta du metus be jį prižiūrinčios institucijos leidimo daugiau kaip 7 parom palikti savo gyvenamąją vietą bei skirta 3250 litų bauda.

Teismas patenkino ir Nacionalinio kraujo centro direktoriaus Vytenio Kalibato civilinį ieškinį. Jam iš A.Skiko priteista 1000 litų neturtinei žalai atlyginti taip pat buvęs viceministras turės padengti nacionalinio kraujo centro direktoriaus turėtas išlaidas samdant advokatą. Ši suma taip pat įvertinta 1000 litų.

Teismo salėje paleistas A.Skikas nebuvo kalbus. „Ačiū“, - tepasakė jis žurnalistams ir konvojaus pareigūnų lydimas išspruko pro tarnybines teismo salės duris. „Nieko nesakysiu“, - tepratarė jis ir išėjęs iš teismo rūmų bei sėdęs į jį laukusį automobilį,  nuvažiavo.
Nors šį teismo nuosprendį per 20 dienų dar galima apskųsti Vilniaus apygardos teismui, tačiau atrodo, kad šia teise nepasinaudos nei nuteistasis, nei valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikantis Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mindaugas Barkauskas.

„Reikės susipažinti su visu nuosprendžiu, bet tai, kas yra rašoma rezoliucinėje dalyje mane tenkina“, - po nuosprendžio sakė jis.

M.Barkauskas nenorėjo komentuoti žiniasklaidoje pasirodžiusių teiginių, jog 20 tūkst. litų paėmusiam A.Skikui nuo belangės pavyko išsisukti tik todėl, kad jis sutiko bendrauti su teisėsauga ir atskleisti korupcijos faktus Sveikatos apsaugos ministerijoje bei visoje sistemoje. „Neklauskite manęs šito“, - žurnalistų paprašė jis.

Portalo paklaustas, kodėl kiti teismo procesai užtrunka metų metus, o šiame nuosprendis paskelbtas vos per dvi savaites (A.Skikas buvo sulaikytas sausio 21-osios vakarą - red.past.), M.Barkauskas atsakė: „Todėl, kad aplinkybės yra aiškios, kaltinamasis prisipažįsta kaltas, duoda parodymus, atsiranda galimybė daugiau įrodymų nebetirti“.

- Bet ikiteisminio tyrimo metu jis kaltu neprisipažino?

- Teisme, svarbiausia, ką jis pasako teisme.

- Jūs eidamas į teismą, jau žinojote, kad jis teisme prisipažins?

- Ne. Nežinojau, kaip aš galėjau žinoti, teisme jis prisipažino.

- Kiek jis dabar atskleis jums korupcijos ministerijoje atvejų? Kas dar bus sulaikytas?

- Nežinai kiek tame teisybės. Aš nežinau.

- Bet jūs to ir neneigiate?

- Aš nežinau. Aš nei neigiu, nei neneigiu. Apie tai nieko nežinau. Kas čia ką parašė tokią mintį, tegul jie ir paaiškina, kas čia ką sugalvojo. Kas tie jų šaltiniai, kurie taip pasakė. Aš nežinau.

46 metų A.Skiką pareigūnai sulaikė sausio 21 d., po to, kai V.Kalibatas, kaip ir buvo prašomas, į jo automobilį, po vairuotojo sėdyne padėjo 20 tūkst. litų.

Nacionalinio kraujo centro teigimu, šių pinigų viceministras reikalavo už jo ramybę ir galimybę toliau dirbti savo darbą.

Valstybės kontrolė atlikusi patikrinimą Nacionaliniame kraujo centre rado tam tikrų pažeidimų ir rekomendavo Sveikatos apsaugos ministerijai skirti V.Kalibatui tarnybinę nuobaudą. Esą po to prasidėjo A.Skiko spaudimas - susimokėk, dirbsi toliau.

Pats A.Skikas teisme neneigė paėmęs pinigus iš A.Kalibato, tačiau tikino tai daręs ne savo, o Lietuvos liberalų ir centro sąjungos Šilutės skyriaus labui, kurio pirmininko pavaduotoju jis yra. „Aš jo prašiau tik paremti partiją“, - teismą įtikinėjo buvęs viceministras.

Įtikino, nes net ir nuosprendį skaitydama teisėja, pabrėžė, kad A.Skikas veikė savo ir kitų asmenų, tai yra Lietuvos liberalų ir centro sąjungos Šilutės skyriaus labui.

 


Šiame straipsnyje: skikasteismas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Dėl netinkamai įrengtų sūpynių sostinės parke – nuolatinės mažamečių traumos
  Dėl netinkamai įrengtų sūpynių sostinės parke – nuolatinės mažamečių traumos

  Šią vasarą imta garsiai kalbėti apie sostinės gyventojų bei visų svečių pamėgtame Bernardinų sode įrengtas supynės vaikams, vadinamąjį paukščių lizdą. Pasirodo, nebe pirmus metus vaikai šiame „lizde“ patiria si...

 • Joniškio rajone iš kavinės voljero pabėgo meška
  Joniškio rajone iš kavinės voljero pabėgo meška

  Penktadienio vakarą Joniškio rajone iš kaimo kavinės voljero pabėgo meška, pranešė Bendrasis pagalbos centras. ...

  1
 • Traukinių maršrutai Lietuvoje, kuriais nemokamai veš dviračius
  Traukinių maršrutai Lietuvoje, kuriais nemokamai veš dviračius

  „Lietuvos geležinkeliai" kviečia keliauti ekologiškai ir atrasti kitokią Lietuvą. Keleiviams pristatomi maršrutai į penkis regioninius parkus, kuriuose – net 25 lankytinos vietos, o visomis šiomis kryptimis dvirači...

 • Mokslininkų tyrimų objektas – moksleivių sąsiuviniai
  Mokslininkų tyrimų objektas – moksleivių sąsiuviniai

  Lietuvių kalbos instituto mokslininkai pasiryžę įvertinti šalies vaikų ir jaunuolių raštingumo raidą. Jų tyrimo objektas – moksleivių  diktantai, rašinėliai, užrašyti nuo pat XX a. pradžios iki mūsų dienų. ...

 • Lietuvos futbolo federacija neteko ilgametės kolegės
  Lietuvos futbolo federacija neteko ilgametės kolegės

  Rugpjūčio 18 d. po sunkios ligos mirė ilgametė Lietuvos futbolo federacijos atstovė žiniasklaidai Vaiva Zizaitė. ...

 • Vietoj nuogalių pliažuose – šuniukai
  Vietoj nuogalių pliažuose – šuniukai

  Pakeitus higienos normą, kad paplūdimiuose savivaldybės turi numatyti zoną, kur būtų galima atsivesti šunis, neišvengiama nesusipratimų ir konfliktų. Gelbėtojai nespėja drausminti į oficialius pliažus besiveržiančių šeiminin...

 • Metų jūrininkas ramybės nemėgsta
  Metų jūrininkas ramybės nemėgsta

  Klaipėdietis jūrų kapitonas Juozas Liepuonius neseniai grįžo iš misijos prie Afrikos krantų – vadovavo karinei fregatai, saugančiai vienos Libijoje dirbančios korporacijos inžinierius. Ši šalis vis dar apimta sumaišti...

 • Laukia vėsokas savaitgalis
  Laukia vėsokas savaitgalis

  Šis savaitgalis maloniais orais pajūrio nelepins. Šeštadienį numatomi krituliai, tikėtina perkūnija, stiprokas vėjas. Sekmadienį lietus taip smarkiai nebemerks, tačiau išskirtinės šilumos sinoptikai nežada. ...

 • Kriminalinė policija krėtė NŽT vadovo kabinetą
  Kriminalinė policija krėtė NŽT vadovo kabinetą

  Penktadienį Kriminalinės policijos pareigūnai atliko kratą Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus Danieliaus Kuprio kabinete - iš jo paimti dokumentai. ...

 • Vanduo švarus ne visose maudyklose
  Vanduo švarus ne visose maudyklose

  Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, įvertinęs gautus rugpjūčio mėnesio pirmos pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, informuoja, kad ne visose tirtose maudyklose vandens kokybė atitiko Lietuvos higienos normų reikalavimus. ...

Daugiau straipsnių