Kvietimas ruoštis Velykoms – internete

Taip pat įsimylėjėliams, laukiantiems Šv. Valentino dienos stebuklų, ir tikintiesiems, vasario 13-ąją, Pelenų dieną, pradėjusiems dvasios atsigavimo laikotarpį – Gavėnią.

Norintiems skirti laiko dvasiniam gyvenimui, tačiau vis pristingantiems laiko išeitį siūlo Vilniaus broliai dominikonai, tarnaujantys Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje. Jie kartu su ordino broliais iš Prancūzijos sukūrė interneto svetainę gaveniamieste.lt, kurioje gavėnios laikotarpiu visus kviečia būti kartu per kasdienes trumpas meditacijas, norintys jas gali gauti elektroniniu paštu.

Projekto koordinatorius brolis Marcas Antoine'as Bêchétoille'is sako, kad tokia iniciatyva skirta visiems tikintiesiems, kurie trokšta laikotarpį iki Velykų išgyventi prasmingai. Kalbamės su juo apie daug kam netikėtas modernias tikėjimo skleidimo priemones.

– Kaip kilo projekto gaveniamieste.lt idėja?

– Prancūzijoje gyvenančių brolių dominikonų iniciatyva prieš dešimtmetį buvo sukurtas tinklalapis „Rekolekcijos mieste“. Jis buvo skirtas tiems, kurie neturi laiko, anot posakio, pabėgti į dykumą, bet nori kasdien skirti laiko Dievui, paminėti Gavėnią – progą atnaujinti savo tikėjimą, įsigilinti į jį. Kurdami svetainę gaveniamieste.lt labiau galvojome ne apie aktyviausius, tvirčiausius tikinčiuosius, bet apie tuos, kurių gal nelabai traukia buvimas Bažnyčioje, bet domina Dievo, tikėjimo, gyvenimo prasmės klausimai.

– Ar jaučiate žmonių poreikį prisijungti prie tokios iniciatyvos?

– Žmonėms labai patinka toks būdas išreikšti savo tikėjimą, tokia trumpa meditacija, kuria galima pradėti dieną, kuri leidžia pagalvoti apie tai, kas gyvenime svarbiausia. Laiko Dievui ir maldai galima skirti patogiu metu, galima meditaciją atsisiųsti į telefoną, klausyti jos kad ir autobuse. Tai patogus būdas būti kartu visą Gavėnios laiką, praleisti jį prasmingiau. Žmonėms patinka ir savotiška ištikimybės užduotis – kasdien sulaukti Dievo žodžio elektroninio pašto dėžutėje. Prancūzijoje tinklalapyje yra užsiregistravę apie 65 tūkst. žmonių ir jų skaičius kasdien auga. Taip pat manome, kad mūsų tinklalapis turėtų sudominti užsienyje gyvenančius lietuvius. Internete kilometrai žmonių neskiria, net ir gyvenant toli nuo lietuvių bendruomenių galima kartu klausyti mišių, meditacijų gimtąja kalba.

– Vieni teigia, kad Bažnyčia jaučia netenkanti tikinčiųjų ir taip stengiasi juos išlaikyti. Kiti tikina, kad ji nėra suakmenėjusi iškasena, o gyva bendruomenė, kuri kaip tik natūraliai žengia koja kojon su epocha. Ką manote jūs?

– Man 35-eri, o prieš 10 metų Prancūzijoje pradėjome interneto projektą dar ir dėl to, kad patys esame nuolatiniai interneto vartotojai, žinome jo pranašumus. Tikintieji taip pat nemažai laiko praleidžia internete, dėl to natūraliai norime būti ten, kur yra žmonės. Bažnyčios esmė yra bendruomenė, būtent bendraudami, būdami kartu, mokydamiesi vieni iš kitų mes būname ir arčiau Dievo. Tinklalapyje gaveniamieste.lt taip pat bus tinklaraštis, kuriame žmonės galės palikti atsiliepimų, tai mums padės geriau suprasti, kas jiems įdomu, aktualu.

– Ar internetas negriauna Bažnyčios kaip bendruomenės idėjos? Juk net ir geriausios iniciatyvos nepakeis gyvo bendravimo, buvimo kartu maldoje.

– Nesame akli interneto trūkumams, bet natūralu prisitaikyti prie šiuolaikinių komunikacijos priemonių. Pavyzdžiui, dominikonų ordinas atsirado XIII a.,  atrodo, labai seniai, o šventasis Dominykas ragino vienuolius prisitaikyti prie naujovių, kurių jau buvo mieste, universitete. Jis nutarė, kad vienuolynas turi būti ne atokiame kaime, o būtent mieste, kur daug žmonių, su kuriais galima bendrauti, kuriems galima skleisti paguodą ir meilę.

– Mišių transliacijos per televiziją, galimybė aukoti banko kortele, parduodamos kompaktinės plokštelės su įrašyta bažnyčios tyla tapo realybe. Ar netaps realios išpažintys telefonu, sakramentų teikimas internetu?

– Pagal Bažnyčios taisykles išpažintys telefonu nė neįmanomos. Apie tai negalima galvoti jau vien dėl išpažinties paslapties saugumo. Mišių transliacijos internetu, per televiziją – nieko baisaus. O teikiant sakramentus svarbus gyvas žmogaus dalyvavimas, taigi internetinis variantas taip pat neįmanomas.

– Pagal bažnytines nuostatas mišių transliacijos žiūrėjimas nesiskaito kaip realus dalyvavimas jose, tai labiau kvietimas bendros maldos. O dalyvavimas jūsų siūlomose susikaupimo rekolekcijose?

– Nekeliame klausimo, skaitosi tai dalyvavimas rekolekcijose ar ne. Toks prisijungimas prie jų yra  asmeninis apsisprendimas toliau eiti savo, kaip krikščionio, keliu. Tai nėra koks nors balų klausimas.

– Ar Bažnyčios atvirumas modernioms komunikacijos priemonėms nėra mažas žingsnelis atviresnio požiūrio į skyrybas, tos pačios lyties santuokas, kontracepciją ir kt. link?

–  Bažnyčia turi taisykles, kurių laikytis, manau, labai svarbu, bet žmonėms norisi parodyti ir tai, kad ji atvira priimti visus. Bažnyčia rodo kryptį, bet nieko nesmerkia. Tai tiesiog šiuolaikinė komunikacijos priemonė. Tai, kad internetu vis labiau naudojamės, nereiškia, kad Bažnyčios moralė, jos nuostatos pakis.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių