Kurorto gatvėse – šimtai pažeidėjų

Rekordinio poilsiautojų skaičiaus sulaukusi Palanga savaitgalį troško nuo atvykėlių automobilių. Palangos policijos komisariato pareigūnai per savaitgalį surašė 92 protokolus už draudžiamoje vietoje paliktus automobilius.

Rekordinio poilsiautojų skaičiaus sulaukusi Palanga savaitgalį troško nuo atvykėlių automobilių. Palangos policijos komisariato pareigūnai per savaitgalį surašė 92 protokolus už draudžiamoje vietoje paliktus automobilius.

Važiuoja arčiau jūros

Pasak kurorto policijos vadovo Alvydo Katkausko, karštąjį savaitgalį policija sulaukė per 200 iškvietimų.

"Didžiausia bėda – po automobilių stovėjimą draudžiančiais ženklais palikti automobiliai, mašinomis užpildyti gyvenamųjų namų kiemai ir įžūliai kitus automobilius užstatę mašinų savininkai. Iš visų iškvietimų apie 80 proc. buvo tokio pobūdžio", – aiškino A.Katkauskas.

Poilsiautojai stengiasi automobiliais privažiuoti kuo arčiau jūros, todėl daugiausiai tokių pažeidimų užfiksuota centrinėje miesto dalyje.

Gresia baudos

"Kelio ženklų nepaisiusiems teks paploninti pinigines, už tai numatyta bauda nuo 100 iki 300 litų. Tačiau juk visų poilsiautojų nenubausi", – tikino A.Katkauskas.

Sekmadienio vakarą kurorto policiją užplūdo skambučiai su prašymais skubėti į pagalbą dėl užstatytų automobilių.

"Vakarop visi vienu metu susiruošė išvažiuoti namo. Žmonės, išvydę užstatytus automobilius, prašė pagalbos. Patruliams teko ieškoti automobilių savininkų. Stengėmės nebausti, o tik perspėjome vairuotojus, kad taip elgtis nedera", – pastebėjo A.Katkauskas.

Per šių metų šešis mėnesius už stovėjimo taisyklių pažeidimus nubausta 324 vairuotojai.

Komisariato duomenimis, vasaros metu dažniausiai automobiliai paliekami Vanagupės, Kęstučio, S.Nėries, Šviesos gatvėse, Ošupio take.

Apvagia miegančius

Atostogaujantys poilsiautojai tampa lengvu grobiu įvairiems nusikaltėliams.

"Per parą policija sulaukia 5–6 pranešimų apie dingusius daiktus. Tai didžiausias mūsų galvos skausmas, nors kiekvienais metais rengiame prevencines priemones, tačiau vagystės iš poilsio kambarių vis dar kartojasi", – kalbėjo A.Katkauskas.

Susitikdami su viešbučių ar kitų patalpų savininkais pareigūnai ragina apgyvendinimo paslaugas teikiančius verslininkus perspėti savo klientus apie galimus pavojus.
"Viešbučiuose bent jau yra vaizdo kameros, poilsio namuose naktį dažniausiai dirba personalas. Tačiau vagystės neretai įvyksta nuomojamose patalpose. Pavyzdžiui, nuomojami nameliai mums yra rykštė, nes ten dažniausiai apvagiami miegantys poilsiautojai", – pastebėjo kurorto policijos vadovas.

Grobis – 15 tūkst. litų

Sekmadienį ryte pranešta apie vagystę Šventojoje, kur iš neužrakinto poilsio namelio kažkas pavogė 400 litų ir 3 telefonus, iš viso padaryta 4,1 tūkst. litų žala.
"Žmonės patys turi saugoti savo daiktus. Dažniausiai poilsiautojai palieka pinigines, telefonus ant palangių, o langai per naktį būna atviri. To ir tereikia vagims", – tikino A.Katkauskas.

Šeštadienio naktį Gulbių gatvėje kažkas iš kotedžo pavogė rankinę. Joje poilsiautojas laikė piniginę su auksiniais papuošalais, kelis mobiliojo ryšio telefonus ir grynuosius pinigus. Pareiškime policijai nurodoma, kad padaryta 15 tūkst. litų žala.

Palangos policijos pareigūnams teks aiškintis ir apynaujo BMW dingimo istoriją. Prieš dvejus metus pagamintas automobilis pradingo iš S.Dariaus ir S.Girėno gatvės.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių