KT teisėjai galės turėti atskirąją nuomonę

Konstitucinio Teismo (KT) teisėjai galės turėti atskirąją nuomonę. KT paskelbus baigiamąjį aktą, teisėjas, nesutinkantis su priimtu aktu, galės pareikšti motyvuotą atskirąją nuomonę, kuri bus surašoma kaip atskiras dokumentas.

Remiantis trečiadienį KT priimtu sprendimu, teismas papildė savo reglamentą nauju skirsniu “Konstitucinio Teismo teisėjo atskiroji nuomonė”, pranešė teismo atstovė spaudai.

Šis skirsnis nurodo, kad viešai paskelbus Teismo posėdžių salėje Konstitucinio Teismo baigiamąjį aktą, teisėjas, nesutinkantis su priimtu aktu, turi teisę ne vėliau kaip per 3 darbo dienas po atitinkamo akto paskelbimo pareikšti motyvuotą savo atskirąją nuomonę. Teisėjo atskiroji nuomonė bus surašoma kaip atskiras dokumentas.

Jame turės būti nurodytas teisėjo vardas ir pavardė, data, Konstitucinio Teismo akto, dėl kurio pareiškiama teisėjo atskiroji nuomonė, pavadinimas ir priėmimo data, išdėstyti šią atskirąją nuomonę pagrindžiantys argumentai ir jis pasirašomas. Surašant teisėjo atskirąją nuomonę negalės būti pažeidžiami Konstitucinio Teismo įstatyme įtvirtinti Konstitucinio Teismo pasitarimų kambario slaptumo reikalavimai.

Naujajame reglamento skirsnyje teigiama, kad teisėjo atskiroji nuomonė pridedama prie išnagrinėtos bylos ir apie tai Konstitucinio Teismo Bendrasis skyrius raštu ne vėliau kaip per 3 darbo dienas praneša dalyvaujantiems byloje asmenims, taip pat visuomenės informavimo priemonėms, paskelbdamas apie tai Konstitucinio Teismo interneto tinklalapyje. Suinteresuotiems asmenims susipažinti su teisėjo atskirąja nuomone leidžiama bendrąja tvarka, nustatyta susipažinimui su išnagrinėtomis konstitucinės justicijos bylomis, saugomomis Konstitucinio Teismo archyve.

Būtinybė keisti ir papildyti Konstitucinio Teismo reglamentą atsirado po to, kai Seimas 2008 m. lapkričio pradžioje priėmė Konstitucinio Teismo įstatymo pakeitimus, kuriais buvo įteisinta teisėjo atskiroji nuomonė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių