Kovų ir kančių istorijos muziejui po renovacijos neliko vietos

Dvidešimt metų Tauragėje, buvusioje NKVD (MGB) būstinėje, veikusiam Kovų ir kančių istorijos muziejui po renovacijos nebeliko vietos, pirmadienį rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

Pagal Europos Sąjungos (ES) tikslinių lėšų panaudojimo reglamentą, Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) priklausančiame pastate po remonto galės veikti tik sveikatos priežiūros įstaigos.

Tauragės kovų ir kančių istorijos muziejus buvo įkurtas netrukus po Atgimimo. Tai vienas iš nedaugelio muziejų, veikusių autentiškame buvusio NKVD (MGB) skyriaus pastate, tame pačiame pusrūsyje, kuriame 1945-1954 metais buvo įrengti tardymo kambariai bei kalinimo kameros.

Tauragės krašto muziejaus direktorius Petras Jokubauskas sakė, kad muziejui veikti pastate geranoriškai leido Tauragė higienos centras.

„Tačiau neseniai sužinojome, kad Kovų ir kančių kančių istorijos muziejus ne tik nebus išplėstas, bet jo ir visai nebeliks, mat jo gyvavimas prieštarauja ES paramos teikimo reglamentams“, - kalbėjo direktorius.ES lėšos buvo tikslinės, skirtos remontuoti pastatui, kuriame bus vykdomos sveikatos priežiūros funkcijos.

„Pakeitus pastato paskirtį lėšas tektų grąžinti“, - sakė Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Tauragės skyriaus pirmininkas Antanas Stankus. Jis teigė kreipęsis į Vyriausybę, ministrą pirmininką Andrių Kubilių bei į Seimo narius ir prašęs ieškoti muziejaus gyvavimo galimybių buvusiame NKVD pastate. Ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis tvirtino, kad Tauragės kovų ir kančių istorijos muziejaus likimas Vyriausybėje buvo svarstytas.

„Klausimas, atrodytų, paprastas, bet dėl ES paramos, užkertančios kelią ją įgyvendinus keisti pastato paskirtį, tapo sudėtingas“, - „Lietuvos žinioms“ sakė D.Matulionis. Pasak jo, ieškodama kompromisų SAM, valdanti renovuotą pastatą, sutiko, kad rūsyje ir toliau būtų saugomi muziejaus eksponatai.


Šiame straipsnyje: tremtiniaitremtis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių