Korupcijos pasireiškimo tikimybės išvados iki šiol nepateikė 14 savivaldybių

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai atkreipia dėmesį, kad korupcijos pasireiškimo tikimybės išvadų dar nepateikė 14 savivaldybių, iš jų net 8 šios antikorupcinės priemonės dar nėra vykdžiusios.

Nuo Korupcijos prevencijos įstatymo įsigaliojimo 2002 metais korupcijos pasireiškimo tikimybės (KPT) iki šiol nei karto nenustatė Molėtų, Šalčininkų, Jonavos, Prienų, Anykščių, Biržų, Panevėžio, Pasvalio rajonų savivaldybės.

Be minėtų savivaldybių, šiemet (privaloma kiekvienais metais) savo išvadų dėl KPT dar nepateikė 6 savivaldybės: Ignalinos, Širvintų, Ukmergės, Zarasų, Skuodo ir Rokiškio rajonų savivaldybės.

9 savivaldybėse KPT buvo nustatoma pirmą kartą - Kalvarijos, Marijampolės ir Šakių, Vilkaviškio, Kupiškio, Utenos, Jurbarko, Akmenės, Raseinių rajonų savivaldybėse. Širvintų rajono savivaldybė išvadą dėl KPT pateikė labai seniai - 2004 m.

Korupcijos pasireiškimo tikimybę pagal Korupcijos prevencijos įstatymą valstybės ar savivaldybės įstaigos privalo nustatyti kiekvienų metų III ketvirtį. Tai nustatyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. patvirtintoje Korupcijos rizikos analizės atlikimo tvarkoje. Įstaigos, atlikdamos KPT, nustato savo veikloje korupcijos požiūriu rizikingiausias sritis ir KPT išvadą pateikia STT.

„Išvados padeda laiku identifikuoti problemas ir į jas reaguoti.  Tokių išvadų pagrindu STT atlieka korupcijos rizikos analizę (KRA) ir pateikia įstaigoms rekomendacijas, kaip formuoti antikorupcinės veiklos politiką ir parinkti tinkamiausias priemones rengiant įstaigų korupcijos prevencijos programas“, - teigia STT Korupcijos rizikos skyriaus viršininkas Vidmantas Mečkauskas.

Kovos su korupcija programa - vienas svarbiausių dokumentų, kuriame pareiškiama savivaldybės politinė valia kovoti su korupcija. Pagal Programą parengiamas priemonių planas nuosekliai ir kompleksinei antikorupcinei veiklai savivaldybėje užtikrinti.

Antikorupcinių priemonių tikslas - padėti įstaigų vadovams pašalinti neišsamiai reglamentuotas valdymo spragas, kad neliktų galimybių nesąžiningiems darbuotojams pasinaudoti įstatymų netobulumu.


Šiame straipsnyje: korupcija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių