Konstitucijos žinovai renkasi prie starto linijos

Antrą kartą rengiamo ir jau rytoj vyksiančio Konstitucijos egzamino organizatoriai žada ne tik daug naujovių, bet ir džiaugiasi, kad šiais metais susilaukta didesnio visuomenės susidomėjimo dar gerokai anksčiau prieš egzaminą.

Konstitucijos egzamino projekto vadovė Erika Sraigytė portalui sakė, kad pernai 1-ajame egzamino etape, kuris vyko miestų savivaldybėse, panoro dalyvauti apie 1000 piliečių. „Kadangi jau dabar jaučiamas didelis susidomėjimas būsimu egzaminu, tikimės, kad šiais metais pasitikrinti savo Konstitucijos žinias susirinks dar daugiau asmenų, - pasakojo renginio koordinatorė. - Ypač nustebino tai, kad apie renginį anonsavo visa lenkų ir rusų kalba rašanti spauda Lietuvoje."

Kaip vieną iš šiųmetinio egzamino naujovių E. Sraigytė įvardijo galimybę savo konstitucines žinias pasitikrinti ir įkalinimo įstaigose. Tokį norą jau pareiškė 249 nuteistieji. Daugiausiai paraiškų yra pateikę 2-ųjų Pravieniškių pataisos namų (55) ir Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo (45) gyventojai. Pilietinę iniciatyvą dalyvauti egzamine pareiškė taip pat 62 pataisos įstaigų pareigūnai ir darbuotojai. Daugiausia pareigūnų - 15 - egzaminą laikys Pravieniškių 2- uosiuose pataisos namuose ir Šiaulių tardymo izoliatoriuje - 14.

Organizatoriai džiaugėsi, kad pavyko įgyvendinti Vilniaus miesto savivaldybės pageidavimą sudaryti sąlygas egzaminą laikyti ir klausos negalią turintiems asmenims: gestų vertėjai pagelbės Vilniaus savivaldybėje vyksiančiame Konstitucijos egzamine bei spalio 25 dieną Teisingumo ministerijoje įvyksiančiame egzamino finale. „Ateityje norėtume į egzaminą pakviesti ir regėjimo negalią turinčius Lietuvos piliečius, tačiau šiais metais dar nebuvo galimybės testo medžiagą pateikti Brailio rašmenimis", - apgailestavo pašnekovė.

Egzaminą gali laikyti bet kuris pilietis, išskyrus diplomuotus teisininkus ir teisės studijų studentus. Pastarieji, dalyvaujantys egzamine, pasitikrins žinias, tačiau negalės būti nugalėtojais. Laikantys egzaminą bus suskirstyti į dvi grupes - gyventojus ir politikus. Konstitucijos egzamino nugalėtojai bus nustatomi atskirose grupėse. Dalyvaujantys asmenys bus aprūpinti viskuo, ko reikia egzamino laikymui. Kiekvienam, dalyvavusiam egzamine, bus įteikta Lietuvos Respublikos Konstitucija.

Kaip ir pernai, pirmas egzamino turas, kurio dalyviai turės spręsti testą, rengiamas visose 60 savivaldybių. 2007 metų spalį pirmąkart organizuotame egzamine dalyvių pritrūko tik vienoje - Vilniaus rajono - savivaldybėje, kur į egzaminą neatvyko nė vienas dalyvis. Pernai sprendę 25 klausimų testą, šiemet dalyviai turės įveikti 30 klausimų. Antrame ture, kaip ir pernai, dalyviai turės rašyti rašinį viena iš organizatorių pateiktų temų.

Egzaminas rengiamas Konstitucijos priėmimo šešioliktai sukakčiai paminėti. Pagrindinis šalies įstatymas visuotiniame referendume priimtas 1992 spalio 25 dieną. Projektą globoja prezidentas Valdas Adamkus.

Pernai Konstitucijos egzamine geriausiai pasirodė Molėtų rajono meras Valentinas Stundys ir Panevėžio miesto savivaldybės tarybos sekretorius Petras Leikauskas.

Konstitucijos egzaminas bus laikomas šį šeštadienį, spalio 4 d., 11 val. visose Lietuvos savivaldybėse. Egzaminas truks valandą, informacinis centras veiks Teisingumo ministerijoje.

Egzamino klausimai ir atsakymai 13 val. bus taip pat paskelbti Teisingumo ministerijos www.tm.lt bei Lietuvos žurnalistų sąjungos www.lzs.lt tinklalapiuose.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių