Konservatorius M. Adomėnas viešai atsiprašė V. Landsbergio

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Vilniaus sueigos vadovas Mantas Adomėnas viešai atsiprašė buvusio partijos vadovo europarlamentaro Vytauto Landsbergio.

„Jokie nesusipratimai neturėtų griauti mūsų politinės jėgos vienybės ir trukdyti siekti bendrų politinių tikslų. Todėl savo ruožtu viešai atsiprašau prof. V. Landsbergio, jeigu kokie nors mano išsakyti teiginiai jam pasirodė įžeidžiantys. Niekada sąmoningai nesiekiau įskaudinti ar užgauti šį garbingą ir didį žmogų, kuris man tebėra vienas svarbiausių politinės veiklos autoritetų ir kelrodžių“, - viešai išplatintame laiške sako M. Adomėnas.

Jis taip pat teigia, kad jo parama Andriui Kubiliui per partijos pirmininko rinkimus „jokiu būdu nereiškia nepagarbos prof. V. Landsbergiui kaip partijos įkvėpėjui, įkūrėjui ir moraliniam bei idėjiniam autoritetui“.

Parlamentaras taip pat pareiškė, kad niekada nėra nei pats kūręs, nei gaminęs ar skleidęs jokių V. Landsbergio atžvilgiu neigiamų reklamų, nei kitus raginęs ar skatinęs tai daryti.

M. Adomėnas yra kreipęsis į partijos Priežiūros komitetą, prašydamas įvertinti V. Landsbergio veiksmus.

„Tarybos posėdyje prof. Vytautas Landsbergis viešai apkaltino mane jam priešiškos reklamos gamyba ir skleidimu. Su jo pademonstruota vizualine reklama (“Chef Landsberg returns„) neturiu nieko bendra; gegužės 1 dieną mačiau ją pirmą kartą. Prof. V. Landsbergis, remdamasis šiuo klaidinančiu teiginiu, pateikė sunkių kaltinimų, kurie neturi jokio pagrindo tikrovėje. Turiu pabrėžti, kad nei į mane, nei į A. Kubiliaus rinkimų štabą nebuvo kreiptasi paaiškinimų ar kitaip pamėginta šią informaciją patikrinti, prieš paskleidžiant viešoje erdvėje“, - rašoma M. Adomėno rašte partijos prievaizdams.

Tuo metu atsakydamas Priežiūros komitetui V. Landsbergis nurodė, kad paties M. Adomėno elgesys gali būti vertas aptarimo šiame komitete.

„Nepagrįstai teigiama, neva V. Landsbergis apkaltinęs M. Adomėną konkrečios reklamos gamyba. Dėl tos reklamos aranžavimo ir sklaidos rinkimų fone – turėjo būti suprasta kaip priekaištas M. Adomėno aplinkai. Prielaida, neva V. Landsbergis buvęs “savo parankinių„ verčiamas skleisti melagingą informaciją, yra ne tik kvaila, bet ir tyčia užgauli. Tokių prielaidų ir tokios kultūros skleisti viešojoje erdvėje nederėtų. M. Adomėno elgesys gali būti vertas aptarimo Priežiūros komitete“, - teigė konservatorių Politikos komiteto pirmininkas V. Landsbergis.

Jis priminė, kad praėjusią savaitę vykusiame TS-LKD tarybos posėdyje pasisakė prieš M. Adomėno kandidatūrą į kultūros ministro postą šešėlinėje Vyriausybėje, kadangi, V. Landsbergio nuomone, „tas asmuo stokoja politinės kultūros“.

„Kilus diskusijai, V. Landsbergis priminė Seimo rinkimų metu transliuotą klipą “Ko nori mergaitė„ su raginimu: “gaidžiai, pakelkit subines„ ir eikit balsuoti už konservatorius (galimas neigiamas, atgrasus poveikis kultūringesniems rinkėjams), o dabartiniuose vidiniuose partijos rinkimuose - paskleistą paveikslėlį “Chef Landsberg„. M. Adomėnas visai neprotestuoja, juolab laikraščiuose, dėl posėdy priminto klipo, tik dėl posėdy parodyto paveikslėlio. Jį dabar skleidžia pats M. Adomėnas galimai per savo aplinką. Tai kompromituoja, kaip ir V. Landsbergio pavardės iškraipymai, ir Mantą Adomėną, ir partiją. Verta apsvarstyti“, - rašoma V. Landsbergio atsakyme Priežiūros komitetui.

Praėjusių metų spalį prieš Seimo rinkimus viename iš socialinių tinklų platintas prieštaringai vertintas vaizdo įrašas, kuriame necenzūriniais žodžiais kalbanti nepilnametė agitavo balsuoti už Konservatorių partiją. TS-LKD rinkimų štabo vadovas Raimundas Alekna tąkart atsiribojo nuo šios reklamos, teigdamas, jog vaizdo klipas su mergaite galėjo būti partijai nepalankių politinių jėgų provokacija.

Tuo metu rinkimų štabo vadovo pavaduotojas M. Adomėnas išplatino pareiškimą, kuriame teigė „visokeriopai sveikinantis“ vaizdo klipo pasirodymą, pavadinęs tai mergaitės - tuometinio premjero Andriaus Kubiliaus patarėjos dukros - „pilietine iniciatyva“.

Opozicinės TS-LKD taryba prieš savaitę patvirtino šešėlinės Vyriausybės sudėtį be vieno jos nario - šešėliniu kultūros ministru siūlyto parlamentaro M. Adomėno.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių