Konservatorių sąlygos: R.Palaičio atstatydinimas ir FNTT pertvarka

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas trečiadienį sudarė derybų grupę su koalicijos partneriais ir parengė derybų sąlygas.

Premjeras Andrius Kubilius, Seimo pirmininkė Irena Degutienė ir TS-LKD frakcijos Seime seniūnas Jurgis Razma įpareigoti su koalicijos partneriais derėtis dėl vidaus reikalų ministro liberalcentristo Raimundo Palaičio atstatydinimo.

Kaip žurnalistus informavo TS-LKD vicepirmininkė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, tai turi būti padaryta artimiausiomis dienomis.

Anot jos, ministro pasitraukimas labai palengvintų padėtį ir padėtų pradėti spręsti politinę krizę, kurioje atsidūrė valdantieji.

Taip pat turi būti sustabdytas konkursas į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo postą, pati tarnyba turi būti pertvarkyta taip, kad „darbas institucijoje būtų efektyvus ir skaidrus ir būtų atvertas kelias grįžti nepagrįstai atleistiems pareigūnams“.

Be to, prašoma garantijų, kad svarbiausi energetikos ir kiti projektai būtų priimti šioje Seimo sesijoje.
Įvykdžius šias sąlygas TS-LKD mato galimybes Permainų koalicijai dirbti.

Anot R.Juknevičienės, jeigu nepavyktų dėl to susitarti su Liberalų ir centro sąjunga, jau kitą savaitę būtų sprendžiama dėl mažumos Vyriausybės.

„Tai yra principinės nuostatos, dėl kurių norėtume išgirsti mūsų partnerių nuomonę ir tada spręsti, ar koalicija gali toliau dirbti. Jeigu nepavyktų susitarti, prezidiumas mano, kad būtų visai normalu ir būtų galima kalbėti dėl mažumos Vyriausybės. Dėl svarbiausių projektų tuomet reikėtų ieškoti susitarimo, pritarimo Seime“, - sakė R.Juknevičienė.

Įtampa valdančiojoje koalicijoje kilo, kai vidaus reikalų ministras R.Palaitis vasario 15 dieną iš FNTT direktoriaus pareigų atleido Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą. R.Palaitis V.Gailių ir V.Giržadą atleido remdamasis Valstybės saugumo departamento apibendrinta informacija apie tyrimus poligrafu aiškinantis, kas nutekino informaciją apie teisėsaugos planuojamas operacijas dėl banko „Snoras“.

Premjero A.Kubiliaus teigimu, šis žingsnis buvo nemotyvuotas ir skubotas. Ministro sprendimą parėmė prezidentė Dalia Grybauskaitė.


Šiame straipsnyje: FNTTRaimundas Palaitis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Pikasas

Pikasas portretas
Skaitau iš eilės antrą A.Račo straipsnelį "Alfoje" ir reikia pripažinti, kad jie sudėlioti daugmaž ne tik taikliai (su pasišaipymais) bet ir pozityviai. Tai kažkas naujo BNS vyr. redaktoriaus pozicijoje. Tiesa, buvo ankstesnio rašinėlio pabaigoje prilipintas sakinukas apie "nuskriaustą Paksą" kuris buvo tikrai "ne prie ko", bet nemanau, kad jis kam nors širdį sugraudino. Šiandien LTV Ritos Miliūtės laidoje beveik norėjau įsignybti sau į ranką. Pasitikrinimui ar nesapnuoju. Artūras daug ką diskusijoje sudėliojo taip, kad beliktų tam tik pritarti. R.Valatka šia prasme nustebino kur kas mažiau, tačiau ir jis nebebuvo toks aršus, kaip N.Pumprickaitės laidoje su nemažu tuntu dalyvių. Tuo tarpu laidos dalyvis "Veido" redaktorius Šindeikis , mano nuomone, taip pat keletą racionalių minčių išsakė. Telefonu kalbėjusios R.Juknevičienės laidos vedėjai nepavyko išbalansuoti kad ir kaip stengėsi. ("Šefui" tai nepatiks... ) Na, o R.Palaičio krūtinės pūtimas gerokai pralinksmino net ir A.Račą. Manau, kad ir nemažai žiūrovų. Atėjo toks laikas, kai jau net nebeverta pykti ant ministro R.Palaičio. Nesunkiai galima susivokti, kad šis pėstininkasužprogramuotas taisyklių gali eiti tik tiesiai į priekį, tačiau aštunta šachmatų lentos eilutės jam nepasiekti ir reikšminga figūra nelemta tapti. Gali jis apie tai net nebesvajoti... Tęsiantis skandalui senka LiCS ir kitų skandalo "vadybininkų" palaikančių jėgos, baigia susitraukti jų politinės veiklos laukas. Atsitraukia net ir tie polittologai ir žurnalistai, kurie anksčiau prezidentę dergę, neseniai ją garbinti puolė. Net ir tie pritilo... Po tokių nykių pasimaivymų turime dar vienus politinius "lūzerius" - LiCS. O kas dėl to kaltas, p.A.Čaplikai? Gal vėl premjeras ar dar kas? Beveik aišku, kad niekas viščiukų vasarą neskaičiuos, o juos iki rudens intensyviai lesins. Kiek varnos jų pas liberalcentristus jau dabar išnešiojo, rudenį dar labiau paryškės. Pamiršo pirmininkas pasakėčią apie lapę ir varną. Nesugebėjo "lapinas" sūrį iš jos išvilioti. Karktelėjo ji kartą kitą, tačiau tie karktelėjimai buvo tokie nevykę, kad tik viščiukus pabaidė, o ir sūrio, pasirodo, nebūta. . Paūgės viščiukai iki gaidžių per vasarėlę ir į tokio "lapino" pusę tikriausiai dar labiau net žiūrėti nenorės. Ir liks tik tas suskilęs lovys... Tautosaką dera gerbti. Priminsiu porą citatų: "Lapė: - O, kokį gražų paukštelį matau ant šakos! Jo dailumėlis – neišpasakytas, o plunksnos taip puikiai blizga! Jei ir jo balselis yra toks pat dailus, kaip jis pats atrodo, tai be abejo jis gali būti visų paukščių karalium!" - Taip ir reikia, – tarė lapė (surį pačiupus), – aš to tik ir norėjau. Už šį gardaus sūrio gabalėlį aš tau pasakysiu, kad nesi karalium ir niekad juo nebūsi, o ateičiai štai tau geras mano patarimas: niekados netikėk saldžialiežuviais." Moralą kiekvienas galime sugalvoti. Sėkmės.

as

as portretas
Tinkamas sprendimas ir puikus pirmasis komentaras.

Faktai

Faktai portretas
TSRS sugriovė Gorbačiovo pradėtas viešumas, kai buvo praskleistas "valstybinių paslapčių" šydas ir paaiškėjo, jog monstras stovi ant molinių kojų ir yra visai ne koks socialistinio rojaus milžinas, septynmyliais žingsniais žengiantis į komunizmą, o turtų ir prabangos ištroškusių, jokių moralinių vertybių neturinčių menkystų - vagių, sukčių, aferistų, kombinatorių - valstybė, kurios valdžios viršūnėse buvo susodinti palaižūnai, kvailiai, arba tos pačios menkystos... Dalis tokių pat menkystų prasibrovė ir į dabartinės Lietuvos valdžią... Nagais ir dantimis jie laikosi įsikibę savo šiltų postų, savo juodus darbus dangsto begale "valstybės paslapčių" ir pasiruošę bet kokia kaina pergraužti gerklę bet kam, kas pasikėsins į jų prisigrobtus turtus ar užimamą padėtį. Garbingi FNTT karininkai išdrįso mesti iššūkį Lietuvos melžėjams, oligarchams ir verslo kombinatorių gvardijai - pasikapstė po "garbingų verslininkų" daržus ir pradėjo rauti piktžoles. Atsako ilgai laukti neteko. "Poligrafinės teisės" apologetai smogė iš peties - karininkai nedelsiant buvo paskelbti NETEKUSIAIS TEISĖS DIRBTI SU PASLAPTIMIS ir išmesti į gatvę. Nepaisant to, kad vos ne šventuoju paskelbto POLIGRAFO parodymai niekur pasaulyje nėra laikomi patikimais, ir tik neišmanėliai nesupranta, jog tie parodymai daugiausiai priklauso ne nuo bejausmės dėžės, o nuo už jos sėdinčio ir klausimus formuluojančio OPERATORIAUS. Jo valioje tuos klausimus suformuluoti ir susukti taip, kad ir didžiausias nusikaltėlis gali būti pripažintas angelu, o visiškai nekaltas - didžiausiu melagiu ir nusikaltėliu. O dabar pamąstykit apie tuos, kurie iš paskutiniųjų gina POLIGRAFINĘ TEISĘ. Ar neturėtumėt pasistengti, kad per ateinančius rinkimus jie būtų išmėžti iš Seimo? Geriausiai - visiems laikams!
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių