Konservatoriai neatsisako minties teikti projektą dėl FNTT pertvarkos

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma sako, kad konservatoriai neatsisako minties teikti Seimui projektą dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pertvarkos.

Frakcijos seniūno teigimu, nesant pritarimo Seime dėl projekto stabtelėta, tačiau į plenarinių posėdžių salę jį bus galima mėginti grąžinti priėmus šiuo metu pagrindinius projektus dėl energetikos klausimų.Seimui kovo pabaigoje norėta pateikti grupės konservatorių įregistruotą FNTT pertvarkos projektą, tačiau klausimas opozicinių socialdemokratų siūlymu išbrauktas iš darbotvarkės ir pakartotinai jo grąžinti nebandyta.

„Tuomet pastebėjome, kad yra didelė dalis nepritariančiųjų pertvarkai ir stabtelėjome. Akivaizdu, kad balsavusieji dėl išbraukimo iš darbotvarkės nepritartų ir projekto turiniui. O vėliau fiziškai neatsirado laiko, šiuo metu pagrindinis dėmesys sukoncentruotas į energetikos projektus. Bet frakcijoje nesame sutarę, kad FNTT pertvarkos nebeteikiame, ir kai darbotvarkėje atsiras daugiau erdvės, prie projekto bus galima bandyti sugrįžti“, - BNS sakė J.Razma.

Pataisomis, kurias registravo grupė konservatorių, įskaitant partijos pirmininką premjerą Andrių Kubilių, siūloma šiuo metu Vidaus reikalų ministerijai pavaldžią FNTT padaryti atskaitingą ir Vyriausybei.Pagal pataisas, šios tarnybos direktorių penkeriems metams į pareigas skirtų ir iš jų atleistų Vyriausybė vidaus reikalų ministro teikimu.

Šiuo metu įstaigos vadovą atleidžia ministras. FNTT direktoriaus pavaduotojo skyrimo tvarka nekeičiama. Jį skirtų ir atleistų vidaus reikalų ministras tarnybos vadovo teikimu.Projekte taip pat numatyta, kad FNTT direktorius, be kitų motyvų, pareigų netektų ir tuo atveju, jeigu jis nesutiktų eiti jam pasiūlytų pareigų, kai į jo einamas pareigas teismo sprendimu grąžinamas anksčiau šias pareigas ėjęs pareigūnas.

Pataisas dėl FNTT pertvarkos konservatoriai parengė po to, kai tuometinis vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis iš pareigų vasarį prieš premjero valią atleido šios institucijos vadovus Vitalijų Gailių ir Vytautą Giržadą.

Pareigūnai pareigų neteko po Valstybės saugumo departamento pateiktos medžiagos apie poligrafo tyrimus. Šie pareigūnai poligrafu tikrinti aiškinantis, kas atskleidė informaciją apie teisėsaugos planuojamus veiksmus dėl banko „Snoras“.FNTT vadovų atleidimas kainavo postą pačiam vidaus reikalų ministrui, jis atsistatydino konservatorių reikalavimu.FNTT pavaldumo klausimas keliamas nebe pirmą kartą, jis svarstytas ir beveik prieš dvejus metus, po buvusio šios tarnybos vadovo Romualdo Boreikos atsistatydinimo 2010 metų gegužę.

Premjero 2010 metais sudaryta darbo grupė tuomet nusprendė, kad tikslinga keisti FNTT pavaldumą. Tarnybą svarstyta paversti pavaldžia nebe Vidaus reikalų, o Finansų ministerijai ir ilgainiui sujungti ją su Muitinės kriminaline tarnyba arba FNTT funkcijas tiesiog išskaidyti Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT), Valstybinei mokesčių inspekcijai, Policijos departamentui ir Muitinės kriminalinei tarnybai.


Šiame straipsnyje: FNTTFNTT pertvarka

NAUJAUSI KOMENTARAI

lauk

lauk portretas
Lauk iš seimo.

Ar gražu lošti pinigais

Ar gražu lošti pinigais portretas
Kada Jurgis Razma baigs politinius žaidimus pinigais? Ar gražu, kai aukso puode 3 mln. litų, o visa lošimų vertė - 17 mln. litų? Ir šitaip kartojasi nuolat ir nuolat. FNTT turi tvarkyti valstybinius nusikaltėlius per žiniasklaidą.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių