Konservatoriai: FNTT vadovų atleidimas yra klaida

Valdantieji konservatoriai kartoja tikintys, kad vidaus reikalų ministras padarė klaidą, atleisdamas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovus.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija Seime lauks parlamentinių institucijų išvadų dėl FNTT vadovų atleidimo aplinkybių tyrimo. Jeigu tos išvados parodytų, kad Vitalijus Gailius ir Vytautas Giržadas buvo atleisti neteisėtai, konservatoriai viliasi, kad liberalcentristų deleguotas vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis „ištaisys savo padarytas klaidas“.

Be to, TS-LKD žada tęsti dialogą su Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) vadovybe, siekiant išlaikyti valdančiosios koalicijos stabilumą.

Antradienį popiet į iš anksto neskelbtą posėdį susirinko TS-LKD frakcija Seime. Jame dalyvavo ir premjeras Andrius Kubilius bei Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

„Įvyko frakcijos pasitarimas dėl aktualijų, kurias sąlygojo vidaus reikalų ministras, atleidęs FNTT vadovus. Frakcijoje visi pritarė premjero ir Seimo pirmininkės išsakytai pozicijai, kad atleidžiant šiuos pareigūnus buvo padaryta klaida, kuri turi būti taisoma“, - po valandą trukusio posėdžio sakė TS-LKD frakcijos seniūnas Jurgis Razma.

Pasak jo, konservatoriai tikisi, kad per artimiausią savaitę bus paskelbtos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto bei Antikorupcijos komisijos išvados tiriant V.Gailiaus ir V.Giržado atleidimo aplinkybes.

„Laukiame jų rezultatų. Tikimės, kad tai išspręs daugelį problemų“, - sakė J.Razma.
Visgi jis neteigė, kad komiteto ir komisijos išvados bus būtinai palankios atleistiems FNTT vadovams:

„Turbūt nebus galima taip vienareikšmiškai sakyti, kam tos išvados bus palankios, kam ne. Tikimės, kad jos bus konkrečios ir jų bus laikomasi, jos bus gerbiamos“.

J.Razma taip pat pareiškė tikįs, kad liberalcentristai užims „konstruktyvią poziciją“. „Nemanau, kad dabar jau yra tokia situacija, kai reikėtų svarstyti kraštutinius koalicijos sumažėjimo variantus“, - atsakė politikas, paklaustas, kaip konservatoriai elgtųsi, jeigu liberalcentristai neklausys savo koalicijos partnerių ir galų gale pasitrauks iš valdančiųjų gretų. „Tikimės, kad komitetų ir komisijų išvados, taip pat aktyvesni pokalbiai su mūsų partneriais koalicijoje padės stabilizuoti situaciją“, - pridūrė J.Razma.

Jo nuomone, „šiuo metu yra galimybė grąžinti atleistuosius FNTT vadovus į darbą“. 
Konservatorių frakcijos seniūnas teigė, kad pasitarime nebuvo aptariama Prezidentės Dalios Grybauskaitės pozicija, ginanti ministrą R.Palaitį ir jo sprendimus dėl FNTT vadovų.

J.Razma neatmetė, kad A.Kubiliaus Vyriausybei gali tekti iki Seimo rinkimų padirbėti mažumos sąlygomis. „Kaip rodo patirtis, mes pajėgūs turėti ir mažumos Vyriausybę, tačiau nemanau, kad tai būtų labai konstruktyvu dabartinėmis sąlygomis“, - sakė politikas, leisdamas suprasti, kad nesitiki tokio radikalaus politinio scenarijaus įgyvendinimo.


Šiame straipsnyje: FNTTKonservatoriai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Reikia susimąstyti

Reikia susimąstyti portretas
V.Gailius ir V.Giržadas neturi ryšio su bankais ir finansininkais. Lietuvos bankai yra grėsmingi. Nėra normalios pinigų apyvartos, pastovaus biudžeto, todėl bankai pavojingi visuomenei.

Sima

Sima portretas
Tvarkos ir teisingumo!

Tvarka

Tvarka portretas
O kur mūsų Prezidentė? Kam ji reikalinga?
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių