Komisija siūlo į pareigas grąžinti FNTT vadovus, atleisti D.Raulušaitį

Seimo Antikorupcijos komisija siūlo į darbą grąžinti atleistus Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktorių Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą, reiškia nepasitikėjimą liberalcentristų deleguotu vidaus reikalų ministru Raimundu Palaičiu ir ragina iš tarnybos atleisti generalinio prokuroro pavaduotoją Darių Raulušaitį.

Prezidentei Daliai Grybauskaitei priekaištaujama, kad ji ir jos atstovai duoda konkrečius nurodymus jai tiesiogiai nepavaldžioms institucijoms.

Tai teigiama penktadienį priimtose komisijos išvadose. Už jas balsavo aštuoni komisijos nariai iš 17, prieš buvo vienas.

Atsižvelgiant į šias išvadas ir į pareikštą nepasitikėjimą, ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus prašoma įvertinti R.Palaičio tinkamumą eiti ministro pareigas. Komisijos teigimu, vidaus reikalų ministras pažeidė Konstituciją.

Komisijos teigimu, jai nebuvo pateikti jokie objektyvūs argumentai ir motyvai, pagrindžiantys leidimo dirbti su slapta informacija FNTT vadovams V.Gailiui ir V.Giržadui atėmimą. Komisijos neįtikino ministro argumentai, kodėl reikėjo skubėti atleisti, jo paties teigimu, gerai dirbančios svarbios institucijos vadovus neatlikus tarnybinio tyrimo ir nesulaukiant ikiteisminio tyrimo prokuratūroje pabaigos.

„Atsižvelgdama į aukščiau išdėstytus argumentus, komisija mano, kad buvę FNTT vadovai turi būti grąžinti į darbą, kol nebus baigtas prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimai neteisėtai paviešintos informacijos“, - teigiama išvadose.

Komisija taip pat pareikalavo atšaukti jau paskelbta konkursą į FNTT direktoriaus pareigas.

Antikorupcijos komisija taip pat nutarė, jog R.Palaitis atleisti V.Gailių ir V.Giržadą „galėjo turėti asmeninių - partinių priežasčių, nesusijusių su nurodomais atleidimo motyvais“. Be to, jo sprendimas sukėlė didelį neigiamą rezonansą visuomenėje ir padarė moralinę žalą valstybei bei jos teisėsaugos institucijoms, todėl premjero prašoma įvertinti R.Palaičio tinkamumą eiti ministro pareigas.

Generalinio prokuroro pavaduotojas D.Raulušaitis kaltinamas deramai neatlikęs savo pareigų ir sudaręs sąlygas paskleisti informaciją apie planuojamus svarbius valstybės institucijų veiksmus. Be to, jis nenusišalino nuo šios bylos kuravimo ir nedeklaravo, kad jo žmonos dėdė Algimantas Budrys eina aukštas pareigas bendrovėje „Lietuvos rytas“. A.Budrys yra dienraščio „Lietuvos rytas“ vyriausiojo redaktoriaus pirmasis pavaduotojas, vienas akcininkų.

D.Raulušaitis tokiu būdu galėjo pažeisti nepriekaištingos reputacijos pareigūno vardą, todėl komisija siūlo generaliniam prokurorui teikti prezidentei savo pavaduotojo atstatydinimą.

Antikorupcijos komisija taip pat nutarė prašyti prezidentės ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą „esminiai tobulinti VSD darbą“. Anot jos, yra rimtų prielaidų manyti, kad VSD, tirdama galimą informacijos nutekinimą, operatyvinius veiksmus atliko be deramo teisinio pagrindo.

Premjerui Andriui Kubiliui rekomenduota ateityje „vengti tokio pobūdžio veiksmų“. Vyriausybės vadovas buvo kreipęsis į du ministrus su suformuluota užduotimi poligrafo tyrimui.

Išvadose taip pat konstatuota, kad prezidentės ir jos atstovų duodami konkretūs nurodymai valstybės vadovei nepavaldžioms institucijoms (vidaus reikalų ministrui, buvusiam FNTT vadovui) pažeidžia Konstitucijos nuostatas dėl valdžių padalijimo principo ir demokratinės valstybės pagrindų.

Seimo Antikorupcijos komisija tyrė FNTT vadovų V.Gailiaus ir V.Giržado atleidimo aplinkybes. Abu FNTT vadovus iš pareigų atleido vidaus reikalų ministras R.Palaitis, gavęs VSD apibendrintą informaciją apie jų tyrimų poligrafu rezultatus.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, kad ministras pasielgė pagal įstatymus, premjeras Andrius Kubilius yra pareiškęs, kad FNTT vadovai atleisti skubotai, neturint tam pakankamo pagrindo.


Šiame straipsnyje: FNTT

NAUJAUSI KOMENTARAI

Turi

Turi portretas
Tiesa nugaleti. Prezidente turi paaiskinti savo- 'ne prie ko', ir 'Venckiene istatymus vykdo'

Kodel

Kodel portretas
Nera interpeliacijos prezidentei. Ji gali nurodineti tik savo patarejai Cirtautienei Venckienes pusseserei ir kursiokei, o ne atvirksciai, kad klausytu pastarosios prasymu uztarti aferiste.

aiškėja

aiškėja portretas
kodėl su tokių skubumu nuėmė FNTT? kad paslėptu prokurorų ir Lryto suokalbį ir milijardą.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių