Komisija siūlo į pareigas grąžinti FNTT vadovus, atleisti D.Raulušaitį

Seimo Antikorupcijos komisija siūlo į darbą grąžinti atleistus Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktorių Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą, reiškia nepasitikėjimą liberalcentristų deleguotu vidaus reikalų ministru Raimundu Palaičiu ir ragina iš tarnybos atleisti generalinio prokuroro pavaduotoją Darių Raulušaitį.

Prezidentei Daliai Grybauskaitei priekaištaujama, kad ji ir jos atstovai duoda konkrečius nurodymus jai tiesiogiai nepavaldžioms institucijoms.

Tai teigiama penktadienį priimtose komisijos išvadose. Už jas balsavo aštuoni komisijos nariai iš 17, prieš buvo vienas.

Atsižvelgiant į šias išvadas ir į pareikštą nepasitikėjimą, ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus prašoma įvertinti R.Palaičio tinkamumą eiti ministro pareigas. Komisijos teigimu, vidaus reikalų ministras pažeidė Konstituciją.

Komisijos teigimu, jai nebuvo pateikti jokie objektyvūs argumentai ir motyvai, pagrindžiantys leidimo dirbti su slapta informacija FNTT vadovams V.Gailiui ir V.Giržadui atėmimą. Komisijos neįtikino ministro argumentai, kodėl reikėjo skubėti atleisti, jo paties teigimu, gerai dirbančios svarbios institucijos vadovus neatlikus tarnybinio tyrimo ir nesulaukiant ikiteisminio tyrimo prokuratūroje pabaigos.

„Atsižvelgdama į aukščiau išdėstytus argumentus, komisija mano, kad buvę FNTT vadovai turi būti grąžinti į darbą, kol nebus baigtas prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimai neteisėtai paviešintos informacijos“, - teigiama išvadose.

Komisija taip pat pareikalavo atšaukti jau paskelbta konkursą į FNTT direktoriaus pareigas.

Antikorupcijos komisija taip pat nutarė, jog R.Palaitis atleisti V.Gailių ir V.Giržadą „galėjo turėti asmeninių - partinių priežasčių, nesusijusių su nurodomais atleidimo motyvais“. Be to, jo sprendimas sukėlė didelį neigiamą rezonansą visuomenėje ir padarė moralinę žalą valstybei bei jos teisėsaugos institucijoms, todėl premjero prašoma įvertinti R.Palaičio tinkamumą eiti ministro pareigas.

Generalinio prokuroro pavaduotojas D.Raulušaitis kaltinamas deramai neatlikęs savo pareigų ir sudaręs sąlygas paskleisti informaciją apie planuojamus svarbius valstybės institucijų veiksmus. Be to, jis nenusišalino nuo šios bylos kuravimo ir nedeklaravo, kad jo žmonos dėdė Algimantas Budrys eina aukštas pareigas bendrovėje „Lietuvos rytas“. A.Budrys yra dienraščio „Lietuvos rytas“ vyriausiojo redaktoriaus pirmasis pavaduotojas, vienas akcininkų.

D.Raulušaitis tokiu būdu galėjo pažeisti nepriekaištingos reputacijos pareigūno vardą, todėl komisija siūlo generaliniam prokurorui teikti prezidentei savo pavaduotojo atstatydinimą.

Antikorupcijos komisija taip pat nutarė prašyti prezidentės ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą „esminiai tobulinti VSD darbą“. Anot jos, yra rimtų prielaidų manyti, kad VSD, tirdama galimą informacijos nutekinimą, operatyvinius veiksmus atliko be deramo teisinio pagrindo.

Premjerui Andriui Kubiliui rekomenduota ateityje „vengti tokio pobūdžio veiksmų“. Vyriausybės vadovas buvo kreipęsis į du ministrus su suformuluota užduotimi poligrafo tyrimui.

Išvadose taip pat konstatuota, kad prezidentės ir jos atstovų duodami konkretūs nurodymai valstybės vadovei nepavaldžioms institucijoms (vidaus reikalų ministrui, buvusiam FNTT vadovui) pažeidžia Konstitucijos nuostatas dėl valdžių padalijimo principo ir demokratinės valstybės pagrindų.

Seimo Antikorupcijos komisija tyrė FNTT vadovų V.Gailiaus ir V.Giržado atleidimo aplinkybes. Abu FNTT vadovus iš pareigų atleido vidaus reikalų ministras R.Palaitis, gavęs VSD apibendrintą informaciją apie jų tyrimų poligrafu rezultatus.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, kad ministras pasielgė pagal įstatymus, premjeras Andrius Kubilius yra pareiškęs, kad FNTT vadovai atleisti skubotai, neturint tam pakankamo pagrindo.


Šiame straipsnyje: FNTT

NAUJAUSI KOMENTARAI

Turi

Turi portretas
Tiesa nugaleti. Prezidente turi paaiskinti savo- 'ne prie ko', ir 'Venckiene istatymus vykdo'

Kodel

Kodel portretas
Nera interpeliacijos prezidentei. Ji gali nurodineti tik savo patarejai Cirtautienei Venckienes pusseserei ir kursiokei, o ne atvirksciai, kad klausytu pastarosios prasymu uztarti aferiste.

aiškėja

aiškėja portretas
kodėl su tokių skubumu nuėmė FNTT? kad paslėptu prokurorų ir Lryto suokalbį ir milijardą.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Lapų valytojams gresia baudos
  Lapų valytojams gresia baudos

  Patikrinimą, kaip mieste valomi lapai, surengę kontrolieriai priekaištų negailėjo nei valytojams, nei vežėjams. Vieniems surašyti reikalavimai žaliąsias atliekas tvarkyti pagal taisykles, kitiems skirtos nuobaudos už pažeidimus. ...

 • Klaipėda bandys vėl prisivilioti burlaivius
  Klaipėda bandys vėl prisivilioti burlaivius

  Klaipėda vėl bandys tapti didžiųjų burlaivių regatos „The Tall Ships Races“ uostu. Pabrėžiama, kad šis renginys sulaukia didelio miestiečių susidomėjimo, pritraukia daug svečių, padeda puoselėti mieste jūrinę kultūrą. ...

 • Miesto biudžetas bus pilnesnis
  Miesto biudžetas bus pilnesnis

  Klaipėdos taryba patikslino miesto biudžetą. Jis padidės beveik 1,15 mln. eurų. Patikslintos ir tam tikrų programų priemonės, kurios bus įgyvendintos. ...

 • Vėl pokyčiai: grįžusi šiluma atsineš lietų ir vėją
  Vėl pokyčiai: grįžusi šiluma atsineš lietų ir vėją

  Antroje savaitės pusėje sulauksime šiltesnių pokyčių: temperatūra palaipsniui kils. Šilčiausia bus savaitgalį, tačiau grįžusi šiluma atsineš ir lietų, kils vėjas. ...

  1
 • Lietuva pasitinka 100-metį su stipriausia kariuomene nuo jos atkūrimo
  Lietuva pasitinka 100-metį su stipriausia kariuomene nuo jos atkūrimo

  Minint Lietuvos kariuomenės dieną, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sako, kad Lietuva pasitinka 100-metį su stipriausia kariuomene nuo jos atkūrimo. ...

 • Incidentas Rusijos AE: padidėjusi tarša Lietuvai primena apie kitą problemą
  Incidentas Rusijos AE: padidėjusi tarša Lietuvai primena apie kitą problemą

  Versija, kad Rusijoje įvyko branduolinė avarija, atpuola, o Europoje radioaktyvumo padidėjimas labai žemas, todėl jokios įtakos žmonių sveikatai tai tikrai neturės, LRT RADIJUI sako Radiacinės saugos centro direktorius Albinas Mastauskas. „Bet ...

 • Nustatys pabėgėlių kvotą
  Nustatys pabėgėlių kvotą

  Klaipėdos socialinės paramos centras toliau rūpinsis prieglobstį gavusių užsieniečių integracija. Įstaigai prašoma nustatyti tokią pat kvotą, kuri buvo ir praėjusiais metais. ...

  3
 • Važiuokite atsargiai: eismo sąlygas sunkina plikledis
  Važiuokite atsargiai: eismo sąlygas sunkina plikledis

  Telšių, Šiaulių ir Kauno apskrityse ketvirtadienio rytą ant valstybinės reikšmės kelių dangų susiformavo plikledis, šiuose keliuose dirba žiemos priežiūros mechanizmai, pranešė Automobilių kelių direkcija. ...

  1
 • Lietuvoje švenčiama kariuomenės diena
  Lietuvoje švenčiama kariuomenės diena

  Lietuvoje ketvirtadienį vyks renginiai, skirti paminėti Lietuvos kariuomenės dieną ir jos atkūrimo 99-ąsias metines, skelbia Krašto apsaugos ministerija. ...

 • Vilniuje pradedamos naujos areštinės ir komisariato statybos
  Vilniuje pradedamos naujos areštinės ir komisariato statybos

  Birželio 23-osios gatvėje, šalia Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato įkasta statybų pradžią žyminti kapsulė, pranešė viešųjų ryšių agentūra „Integrity PR“. ...

  2
Daugiau straipsnių