Komisija: balsų proporcijos skaičiuojamos nuo Seimo narių skaičiaus

Seimo Etikos ir procedūrų komisija trečiadienį bendru sutarimu patvirtino, kad balsuojant Seime reikalaujamos balsų proporcijos skaičiuojamos nuo Konstitucijoje nurodyto tautos atstovų skaičiaus - 141, o ne nuo realiai dirbančių parlamentarų.

Į komisiją su prašymu išaiškinti, ką reiškia Konstitucijoje įrašyta sąvoka „visi Seimo nariai“, kreipėsi valdantieji konservatoriai, pralaimėję balsavimą dėl Konstitucijos pataisos, turėjusios tiesiogiai susieti šeimą su santuoka.

„Jeigu visi Seimo nariai reiškia esamus parlamente ir galinčius balsuoti Seimo narius, tai jų dabar yra 139. Tuomet skaičiuojant du trečdalius, Konstitucijos pataisai priimti užtenka 93 balsų“, - BNS kreipimąsi į EPK argumentavo valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma.

Praėjusią savaitę per pirmąjį Konstitucijos pataisos, kuri šeimą kildintų iš santuokos, taip pat iš motinystės ir tėvystės, priėmimą už ją balsavo 93 Seimo nariai, prieš buvo 16, 13 parlamentarų susilaikė.

Kad pataisai būtų pritarta, pagal Konstituciją, už ją turi du kartus balsuoti ne mažiau kaip du trečdaliai parlamentarų. Iki šiol balsų proporcijos būdavo skaičiuojamos nuo 141 Seimo nario, nepaisant to, kiek parlamentarų realiai dirba Seime.

Tokiu atveju, kad Konstitucijos pataisos priėmimo procedūrą būtų tęsiama, „už“ turėjo balsuoti ne mažiau kaip 94 Seimo narių.

Konstitucijos pataisos projektu siūlyta nustatyti, kad šeima sukuriama sudarius santuoką, o santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu. Taip pat siūlyta Konstituciją papildyti sakiniu, jog „šeima taip pat kyla iš motinystės ir tėvystės“.

Keisti pagrindinį šalies įstatymą pasiūlyta, kai Konstitucinis Teismas pernai rugsėjį paskelbė, jog 2008 metais priimtos Valstybinės šeimos politikos koncepcijos nuostatos, šeima pripažįstančios tik gyvenančius santuokoje žmones, prieštarauja Konstitucijai.

Šiuo metu Konstitucijos 38 straipsnis sako, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę, o santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu.


Šiame straipsnyje: Seimo nariaiSeimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Pagrindinis įstatymas

Pagrindinis įstatymas portretas
Konstitucija - valstybinis dokumentas, todėl joje negali būti įrašyta pašalinių, nerimtų dalykų. Šiuo metu nėra pagrindinio įstatymo.

klaida

klaida portretas
nepaisant ti, kad tekstas buna su klaidom tai dar ir antraste su klaidomis
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių