Koalicija žada imtis esminių reformų

Koalicijos partneriai antradienį susirinko į diskusiją, kurioje derina formuojamos Vyriausybės programą. Per darbinį pasitarimą kalbėta apie būsimas apskričių bei ministerijų reformas, buvo parengti trys naujosios Vyriausybės veiklos gaires numatantys dokumentai.

Septyni papildomi darbai

Pirmasis dokumentas – antikrizinis planas, skirtas ekonominės padėties stabilizavimui 2009 m. Antrajame dokumente koalicijos partneriai išdėstė esminius kitų metų darbus, trečiuoju buvo suplanuotos ketverių metų darbo gairės, pranešė Lietuvos radijas.

„Be krizės stabdymo plano laukia dar 7 papildomi darbai. Tai - socialinės atskirties mažinimas, švietimo reforma, sutelkiant dėmesį į aukštojo mokslo sistemą, sveikatos apsaugos ir valstybės valdymo reformos, investicijų ir eksporto skatinimas ekonomikoje bei energetikos pertvarka, ypatingą dėmesį skiriant kovai su korupcija“, – žurnalistams antradienį teigė konservatorių lyderis ir būsimasis premjeras Andrius Kubilius.

Žada reformuoti ministerijas

Koalicijos partneriai aptarė ir būsimą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos reformą. Planuojama, jog reformuota ministerija labiau rūpinsis šeimos reikalais, o dalį savo funkcijų perduos Ūkio ministerijai. Kiek anksčiau politikai prakalbo ir apie pastarosios laukiančias pertvarkas.

„Planuojame vietoje Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos turėti Šeimos ir socialinių reikalų ministeriją. Darbo departamentas būtų perkeltas į Ūkio ministeriją. Ūkio ministerijoje planuojame atskirti energetikos reikalus į atskirą ministeriją“, – reformų planus dėstė A. Kubilius.

Koalicijos partneriai taip pat ketina tartis dėl ministerijų administravimo struktūros pertvarkos.

Norėtų mažinti apskričių skaičių

Antradienio susitikime kalbėta ir apie apskričių reformą. Valdančiąją daugumą formuojantys partneriai norėtų jų skaičių sumažinti iki keturių.

Susitikime dalyvavo ir Statistikos departamento direktorius Algirdas Šemeta, kuris jau sutiko užimti finansų ministro postą. Jo nuomone, kitų metų ekonomikos augimas buvo prognozuojamas per daug optimistinis, todėl susidurta su problemomis.

Siūloma naikinti daugelį pridėtinės vertės ir gyventojų pajamų mokesčių lengvatų, o socialines pašalpas ir kitas išmokas skirti tik tiems, kam jų reikia.


Šiame straipsnyje: koalicija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių