Koalicija bando derinti laikrodžius

Valdančioji koalicija dar neįveikė nesutarimų dėl kitų metų „Sodros“ biudžeto subalansavimo, bet nusiteikusi neleisti opozicijai pareikšti nepasitikėjimo švietimo ir mokslo ministrais bei linkusi pritarti Prezidentės teikiamai kandidatūrai į Aukščiausiojo Teismo pirmininkus.

Pirmadienį vakare susitikę Seimo pirmininkės Irenos Degutienės kabinete valdančiosios keturių centro dešinės partijų koalicijos atstovai sutarė, kad antradienį pritars kitų metų valstybės biudžeto projekto bei jį lydinčių įstatymų pateikimui. Tačiau valdantieji nėra tikri, ar vėliau bus pritarta įmokų į „Sodrą“ didinimui dviem procentiniais punktais, kuris padėtų užkamšyti milžiniškas skyles socialinio draudimo biudžete.

„Yra diskutuotinų klausimų“, - pripažino premjeras Andrius Kubilius. Jo vadovaujamos Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų dauguma Seime neprieštarautų įmokų didinimui. Tačiau kiti koalicijos partneriai tam priešinasi.

„Turime tokį konstruktyvų sutarimą - jeigu nedidiname įmokų, kažkur ieškome papildomų 400 milijonų litų, kurie reikalingi balansuojant „Sodros“ biudžetą. Turime laiko ir ieškosime. Turime neperžengti 10 procentų bendrojo deficito „raudonosios linijos“. Principinis sutarimas dėl to irgi yra“, - sakė premjeras.

Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas Algis Kašėta patvirtino, kad jo atstovaujama partija bei kiti koalicijos partneriai tikrai nepritars įmokų didinimui. „Manau, Tėvynės sąjunga irgi bus pasirengusi pakeisti šią savo nuostatą. Mes esame griežtai prieš įmokų didinimą. Turime rasti alternatyvas. Rezervų tam yra“, - teigė A.Kašėta, nepatikslinęs, kokių alternatyvų jis siūlytų, gelbėjant skylėtą „Sodrą“.

Susitikime pas I.Degutienę buvo aptarta valdančiosios koalicijos laikysena per antradienį Seime numatomą svarstyti opozicijos inicijuotą interpeliaciją švietimo ir mokslo ministrui Gintarui Steponavičiui. „Turime vieningą laikyseną - tikrai nepritariame interpeliacijai. Joje išdėstytos formuluotės yra opozicinės, ten daug kas neatitinka tikrovės“, - sakė Seimo vadovė.

A.Kubilius patvirtino, kad valdančiųjų partijų vadovai sutarė ginti savo sudarytosios Vyriausybės ministrą. „Koalicijoje tikrai nepritarsime interpeliacijai, bent jau mes taip sutarėme vadovybės lygmeniu. Vertiname makroprocesus, vykstančius aukštojo mokslo srityje. Yra problemų, bet jas buvome numatę ir dabar ketiname pateikti tų problemų sprendimo būdus“, - patikino premjeras.

Jis abejojo, ar išvis įvyks slaptas balsavimas dėl nepasitikėjimo G.Steponavičiumi. Jeigu Seimo sudaryta speciali komisija antradienį konstatuos, kad ministro atsakymai tenkina parlamentarus, tuomet toks balsavimas tikrai nebus surengtas. Komisijoje daugumą turės valdančiosios koalicijos atstovai.

Valdantieji nusiteikę paremti Prezidentės Dalios Grybauskaitės teikiamą kandidatą į Aukščiausiojo Teismo pirmininkus Gintarą Kryževičių. Jo kandidatūra Seimui turėtų būti pateikta šį ketvirtadienį.

Susitikime pas I.Degutienę pasikalbėta ir apie tiesioginius merų rinkimus bei jų įgaliojimų santykį su savivaldybių tarybomis. Tačiau kol kas neprieita bendros nuomonės, kaip išspręsti šią problemą.

Valdančiosios koalicijos susitikime nedalyvavo anksčiau jos dalimi buvusios „Vienos Lietuvos“ frakcijos atstovai. Koalicija Seime dabar turi 72 balsus iš 141.


Šiame straipsnyje: Valdančioji koalicijakoalicija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių