K.Lamersas: Rusija turi atsikratyti praeities mąstymo NATO atžvilgiu

NATO Parlamentinei Asamblėjai pirmininkaujantis Vokietijos atstovas Karlas Lamersas teigia, jog Rusijai reikia atsikratyti praeities nuostatomis paremto požiūrio į NATO kaip grėsmę ir pasinaudoti galimybe bendradarbiauti su šiuo Aljansu.

„Taip, manau, yra problema, kaip Rusija suvokia NATO. Ji turėtų suvokti NATO kaip tokį, koks jis yra - partneris bendradarbiavimui, o ne konfrontacijai. Bendradarbiavimas nėra vienas galimų pasirinkimų, tai vienintelė alternatyva. Manau, mes gyvename geroje atvirumo atmosferoje, ir Rusija turėtų atsikratyti praėjusio laiko, vakarykštės dienos mąstymo ir būti atvira naujam konstruktyviam bendradarbiavimui“, - interviu BNS sakė pirmadienį Vilniuje viešėjęs K.Lamersas.

Paprašius įvertinti NATO buvimo Rytų Europoje reikšmę, valdančiajai Krikščionių demokratų sąjungai priklausantis Vokietijos parlamento narys teigė, kad „NATO buvimas visuose regionuose yra labai svarbus“.

K.Lamersas pridūrė, kad „šis buvimas yra nenukreiptas prieš nieką pasaulyje“.„NATO tikisi bendradarbiavimo su Rusija ir su kitomis pasaulio šalimis. Mes turime siekti bendradarbiavimo, turime suprasti, kur mes sutariame ir kuriose politikos srityse nesutariame. Mes siekiame gero ir pasitikėjimu paremto bendradarbiavimo“, - kalbėjo Vokietijos politikas.

„Gyvename visiškai pasikeitusioje Lietuvoje, visiškai pasikeitusioje Europoje. Dabar Rusija ir NATO gali būti partneriais, sprendžiančiais daug problemų, tokių kaip masinio ginklo platinimas, piratavimas, terorizmas, balistinės raketos. Manu, jie turėtų pasinaudoti šita galimybe ir nejausti grėsmės iš Vakarų. Tai yra praeities klausimas ir politika, ateitis yra sutelkta į bendradarbiavimą“, - dėstė jis.

Komentuodamas NATO plėtros ateinančiame Aljanso viršūnių susitikime klausimą, jis pabrėžė, kad tik nuo NATO, o ne trečiųjų šalių priklausys, ar durys bus atvertos naujoms narėms.„Yra keturios šalys, kurios stovi prie durų, o mūsų aiški politika yra tokia, kad mes, kiek tai liečia plėtrą, sakome, jog durys turi likti atviros. Kaip bus, yra vien tik NATO, o ne kokios nors kitos šalies sprendimas. Jokia trečioji šalis neturi veto teisės. Plėtros politika parodė, kad ji pagyvino NATO, tačiau nėra prieš nieką nukreipta“, - sakė K.Lamersas.

Į klausimą, ar Gruzija yra realistiška kandidatė prisijungti prie NATO, Vokietijos politikas atsakė: „Aš manau, kai šis sprendimas bus priimamas, mes įvertinsime, kas įvyko visose šiose šalyse. Gruzija padarė didelę pažangą kaip ir kai kurios kitos šalys. Jei reikės spręsti, mes pažiūrėsime, ar šalis vystėsi tokiu būdu, kad mes galime sakyti taip“.

K.Lamersas dalyvavo Seime vykusiame seminare, kuriame buvo apžvelgiami ekonominiai, visuomeniniai bei politiniai procesai Ukrainoje, Rusijoje, Baltarusijoje ir Moldovoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Iš šono

Iš šono portretas
Rusija nenori atsikratyti, o praplautsmegenių visuomenė net nebandys, kodėl, žinote patys.

Banditizmo šalininkai

Banditizmo šalininkai portretas
Tiek ankstesnieji karai, tiek šiuolaikiniai karai yra beprasmiai ir pykdo pasaulio visuomenę. Tarptautiniuose santykiuose turi būti mažiausiai dėmesio skiriama karo problemoms. Vertelgoms ir sukčiautojams palankesnis chaosas, taikos ir gėrio šalininkai negali pakęsti šaltojo karo. Po 20 metų iškalėję už banditavimą, politiniai nusikaltėliai vėl kursto karo ugnį.

nei

nei portretas
šita azijatų šalis rusija atsisakys savo užmačių, nei reikia to tikėtis. niekada negalima pasitikėti ruskiais ir jų putinų pažadais. Tai baisi šalis, uzurpatorė ir net jos demokratiškoji visuomenės dalis nepakeis rusijos CK užmačių. Tokią santvarką būtina sugriauti taip, kad ji jau niekada neatsitiestų. Tikiuosi, kad patys rusai ją ir sugriaus.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių