K.Jucevičius: jokie dokumentai man dirbant nedingo (papildyta)

Konkursą į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo postą laimėjęs Kęstutis Jucevičius teigia, kad duomenys dėl iš FNTT galimai dingusių apie šimto slaptų dokumentų yra neteisingai interpretuojami.

„Čia yra interpretacija neteisinga. Reikia skirti du skirtingus dalykus: dokumentų pradanginimą ir taip sakant, kai būna dokumentų sutikrinimai ir yra daromos atžymos įslaptintų dokumentų registruose. Tai ten tokie buvo faktai, kad 1997, 1998, 1999 metų sutikrinimo dokumentuose trūko kai kurių atžymų“ - žurnalistams trečiadienį Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko teiginius komentavo K.Jucevičius.

„Tais metais aš dirbau tuometinio Mokesčių policijos departamento Utenos apskrities skyriaus viršininku. O Vilniuje aš pradėjau nuo 2001 metų vasaros. O tie dokumentai yra to laikotarpio, kai manęs Vilniuje nebuvo“, - sakė teisėsaugininkas.

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis trečiadienį tvirtino, kad tarp galbūt dingusių dokumentų yra ir su žyma „visiškai slaptai“. Pasak parlamentaro, tai paaiškėjo FNTT pradėjus vadovauti Vitalijui Gailiui ir pradėjus slaptų dokumentų patikrą. L.Kernagio teigimu, atsakomybės šešėlis krenta Kęstučiui Jucevičiui, kuris laimėjo konkursą į FNTT vadovus.

L.Kernagio, duomenimis, K.Jucevičius nuo 2003 metų buvo atsakingas už slaptų dokumentų priežiūrą. Kasmet turėjo būti atliekama jų patikra, nors, anot L.Kernagio, to nebuvo daroma. 2011 metais tos patikrinimas atliktas.

„Aš jums sakau dėl kokių dalykų trūko atžymų registruose. Visi dokumentai yra. Jei trūksta, išslaptinto dokumento “Slaptai„ ar “Visiškai slaptai„, tarnybos vadovas, laikantis visų procedūrų, privalo pradėti tarnybinį patikrinimą, privalo informuoti VSD ir dėl to fakto turi būti pradėtas ikiteisminis tyrimas“, - sakė K.Jucevičius.

Nei Antikorupcijos komisija, nei K.Jucevičius šiuo atveju savo teiginių nepagrindė jokiais dokumentais.

Taip pat jis teigė, kad patikrinimai buvo atliekami kiekvienais metais. Teisėsaugininkas taip pat atskleidė, kad buvo atliekamas patikrinimas dėl registruose dingusių atžymų.

Anot K.Jucevičiaus, patikrinimas buvo atliktas dėl faktų, o ne dėl jo asmens. FNTT atstovė spaudai Rūta Andriuškaitė BNS nurodė, jog minėto patikrinimo metu nustatyta, kad „atsakingų asmenų patraukti tarnybinėn atsakomybėn nebuvo, tikrinimas buvo nutrauktas“.

Pareigūnas tvirtino nežinantis, kad būtų atliekami kokie nors ikiteisminiai tyrimai dėl slaptų dokumentų dingimo iš FNTT.

Konkursą į FNTT vadovus laimėjęs K.Jucevičius sakė turintis visus leidimus dirbti su slapta informacija.

„Aš, kaip ir visi darbuotojai, naudojuosi duomenų bazėmis ir iki šio pirmadienio, kai tapau direktoriumi, ir dabar kaip naudojausi ir naudojuosi“, - kalbėjo K.Jucevičius.
Jis sakė, kad jam per visą tarnybos FNTT laikotarpį nebuvo skirta nei viena tarnybinė nuobauda.

„Sąlygos nėra pačios palankiausios, bet aš žinau kur einu, ne pirmą kartą“, - apie dabartinę situaciją, susidariusią dėl FNTT vadovų, kalbėjo K.Jucevičius.
Trečiadienį atsistatydinimo pareiškimą premjerui Andriui Kubiliui įteikęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis vadovauti FNTT K.Jucevičiui pavedė pirmadienį. Tačiau
A.Kubilius trečiadienį paragino R.Palaitį sprendimą dėl K.Jucevičiaus skyrimo atidėti dviem savaitėms

Iki tol pastarasis vadovavo FNTT Specialiųjų užduočių valdybos Operatyvinės veiklos skyriui.


Šiame straipsnyje: Kęstutis JucevičiusFNTT

NAUJAUSI KOMENTARAI

JO

JO portretas
Dideliu protu jis tikrai nepasizymi, jeigu pats sau pasirasineja charakteristikas. Toliau gali ir nesiaiskinti.

to JO

to JO portretas
Tau, tai turbut tik daktaras galetu pasirasyti!
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių