K.Glušajevas: bijai vilko – užpulk jį

Lietuvos miestuose nepamatuojamu tempu daugėja kultūrinių renginių. Belaukiant birželį kultūra sąmones uzurpuosiančios „Tebūnie naktis“, lietuvius ir šalies svečius linksmina ne tik Gatvės muzikos diena, bet ir svetingiau nei bet kada nusiteikę muziejai.

Tarptautinė muziejų taryba (ICOM) kasmet inicijuoja Tarptautinės muziejų dienos (gegužės 18 d.) renginius. Nuo 2005 metų rengiama tarptautinė muziejų bendruomenės akcija „Europos muziejų naktis“, į kurią įsijungė ir Lietuvos muziejai.

Akcijos tikslas – parodyti muziejaus eksponatus naktį, kai paprastai muziejai nedirba, bei supažindinti su muziejais įvairių bendruomenių narius. Tą dieną organizuojami renginiai lankytojams nemokami.

Vilniuje muziejai galbūt nelengvai gali konkuruoti su gatvėse šėlstančia Gatvės muzikos diena, bet, kita vertus, tai gera proga prisikviesti kultūriškai suaktyvėjusius gyventojus.

Kam nepasitaikė ištaikius laisvo laiko sekmadienį ar šeštadienį sužinoti, kad joks muziejus tuo metu neveikia? Ne pagal grafiką gyvenančius žmones ir sutraukė Muziejų naktis.

„Muziejų naktis su Kirilu Glušajevu“ – taip pat, kaip kultūros naktys, greitai garsėjantis aktorius įtraukė susirinkusiuosius į improvizacinį vaidybinį-bendravimo-žaidybinį veiksmą B. Grincevičiūtės memorialiniame bute -muziejus „Beatričės namai“.
„Muziejų tikslas yra supažindinti su praeitimi, bet ne pasenti“, - sakė K.Glušajevas. Bendravimo pradmenis žiūrint vienas kitam į akis pravedęs K.Glušajevas skatino nepasent norint pažinti praeitį ir pačius save.

Ypatingai džiugu, kad prie grupės prisijungė kaimynystėje gyvenantis neįgalusis Andrius. Dvejojęs, ar jam verta gaišti laiką užsiėmime, vėliau švytinčiomis akimis jis buvo kone aktyviausias grupės dalyvis.

Susirinkusios žiūrovų – dalyvių grupės nariai mokėsi kalbėti išvien, kurti bendrą vieno žmogaus istoriją kalbėdami kartu.  „Improvizacijoje be klaidos – niekaip. Žaiskime ir darykime klaidas, jeigu norime peršokti griovį, tik po to sakykime „Op“.  Padėkokime už klaidą ir važiuojame toliau“, - vesdamas grupę apvienijusius žaidimus sakė K.Glušajevas.

„Nuo tokių žaidimų prasideda improvizacijos mokymasis. Gyvenime dažniausiai būna, kad atsakančiojo vaidmuo atitenka arba moteriai, arba vyrui. Vienas iš jų visuomet sako: aš nieko negirdėjau. Ir taip be galo, be krašto. Mes mokomės girdėti partnerį. Visi turime būti budrūs. Čia nėra režisūros, kaip ir santykiuose“, - kalbėjo K.Glušajevas.

Vesdamas vieną iš praktikos žaidimų, K.Glušajevas ištarė visus juoktis privertusią frazę. „Kaip veikia mūsų sąmonė, - klausė jis. – Iš įpročio sakome „Bijai vilko – neik į mišką“. O improvizuojant išsiveržia posakis: „Bijai vilko – užmušk jį“.

„Juk nesakome, kaip vakar su draugu „iš proto pabendravome“, sakome, „iš dūšios pabendravome“, - jaukino publiką K.Glušajevas. Taip, iš dūšios pabendravę, šį muziejų atvirų durų vakarą ir praturtėjome.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių