K.Glaveckas dėl sveikatos būklės praleis biudžeto svarstymą

Įtemptame kitų metų biudžeto svarstymo procese dėl sveikatos būklės praktiškai neteks dalyvauti vienam įtakingiausių valdančiosios koalicijos atstovų - Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkui Kęstučiui Glaveckui.

Parlamente svarstant ir priimant biudžetą didžiausias krūvis teks šio komiteto pirmininko pavaduotojui, Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų atstovui Vitui Matuzui.

Tęsiasi reabilitacijos procesas

Vasaros pabaigoje valdančiojo Liberalų sąjūdžio atstovą K.Glavecką, besilankantį Aliaskoje, užklupo sunki liga. Jam Aliaskos valstijos sostinės Ankoridžo ligoninėje atlikta sudėtinga širdies šuntavimo operacija.

Šiuo metu Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas tęsia reabilitacijos programą, yra itin sumažinęs savo darbo krūvį. Tai, pasak jo, truks mažiausiai iki Naujųjų metų.

Prieš savaitę Vyriausybė pristatė Seimui savo parengtą kitų metų biudžeto projektą. Ilgametis parlamentaras K.Glaveckas buvo nuolatinis biudžeto įstatymo ir su juo susijusių teisės aktų projektų svarstymų dalyvis, aktyviai pasisakydavo komiteto bei Seimo plenariniuose posėdžiuose, kartu su kitais įtakingais politikais bei su Vyriausybe „dėliodavo“ svarbiausius biudžeto pajamų ir išlaidų rodiklius.

Tačiau šiemet dėl ligos ir reabilitacijos laikotarpio K.Glaveckas nuo šio darbo pasitraukė į šešėlį. Jo nebuvo matyti per plenarinį posėdį, kuriame pristatytas biudžetas ir jį lydintys teisės aktai.

„Dabar pusiau dirbu. Man dar reikia gerokai gydytis. Jau prasidėjo biudžeto reikalai, bet stengiuosi kuo mažiau tame dalyvauti. Iki Naujųjų metų stengsiuosi palaikyti tam tikrą atstumą nuo darbų“, - portalui sakė Biudžeto ir finansų komiteto vadovas.

Pasak jo, dabar visas biudžeto derinimo krūvis teks V.Matuzui.

Turi nuomonę, bet nekomentuoja

K.Glaveckas tikisi dalyvauti viename kitame komiteto ir Seimo plenariniame posėdyje. Tačiau vargu ar jis aktyviai diskutuos dėl biudžeto.

„Dalyvausiu kai kuriuose posėdžiuose, bet gal tik po valandą pusantros, ne daugiau. Gali būti, kad, kaip ir pernai, bus labai ilgi, gal net naktiniai plenariniai posėdžiai. Tai tikrai juose dalyvauti neteks. Gydytojai neleidžia, sako, kad tik minimaliai dirbčiau. Bent iki Naujųjų metų bus tokia sąlyginės ramybės būsena“, - kalbėjo jis.

Šiemet balandį 60-metį atšventęs politikas teigė „akimis permetęs biudžeto projektą“ ir turįs apie jį savo nuomonę, bet nenorįs jos skelbti. „Nelabai noriu pradėti komentuoti, nes tada visi pradės tąsyti mane, prašyti vis kartoti ir kartoti tą nuomonę. Gal susilaikysiu nuo plačių komentarų“, - sakė K.Glaveckas.

Po operacijos kurį laiką sanatorijose Druskininkuose ir Valkininkuose praleidęs komiteto vadovas dabar praktiškai visąlaik būna Vilniuje. „Ką darysi, toks gyvenimas. Tenka kurį laiką štai taip pagyventi. Gerai, kad neišvairavau į kitą pasaulį. Tikrai blogiausia buvo gana arti“, - liūdnai kalbėjo K.Glaveckas.

Sutarimo ieškos valdančiųjų šešetukas

V.Matuzas tvirtino, kad Biudžeto ir finansų komiteto vadovas prisideda prie teisės aktų, tarp jų ir kitų metų biudžeto parengimo. „Tačiau reikia suprasti, kad sveikatos būkle ne ta, kuri leistų žmogui tam skirti visą reikiamą dėmesį. Todėl draugiškai dalinamės darbais ir atsakomybe“, - gerai nusiteikęs kalbėjo jis.

V.Matuzas vadovaus Biudžeto ir finansų komiteto posėdžiams, kuriuose bus svarstomas kitų metų biudžetas. „Taip pat stovėsiu tribūnoje Seimo plenariniuose posėdžiuose, kai tai teks daryti po kelias valandas svarstant projektą. Žodžiu, fizinis šio darbo krūvis teks man, bet intelektualinį krūvį dalinsimės su komiteto vadovu“, - sakė politikas.

Jis tikisi, kad 2010 metų biudžetas bus Seime priimtas, surinkus pakankamai ne tik valdančiosios koalicijos, bet ir dalies opozicijos balsų. Esamus ar iškylančius nesutarimus dėl biudžeto projekto, pasak V.Matuzo, imsis derinti valdančiųjų suformuota šešių Seimo narių komisija. Į pirmąjį posėdį ji rinksis jau trečiadienį.

2010 metų valstybės biudžetą tikimasi Seime priimti gruodžio pradžioje. 


Šiame straipsnyje: glaveckasbiudžeto svarstymas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių