Ketvirtadalis lietuvių nežino sąvokos „Europos Sąjungos pilietis“

Ketvirtadalis Lietuvos gyventojų teigia nežinantys sąvokos „Europos Sąjungos (ES) pilietis“, atskleidė nauja Eurobarometro apklausa.

Paklausti, ar sąvoka „Europos Sąjungos pilietis“ jiems yra žinoma, trys ketvirčiai (76 proc.) tyrimo dalyvių Lietuvoje atsakė teigiamai, ketvirtadalis (24 proc.) - neigiamai.

Panašūs rezultatai tyrimo metu gauti ir visoje ES: teigiamą variantą pasirinko 81 proc., neigiamą - 19 proc. apklaustųjų.

Apklausos duomenimis, 22 proc. lietuvių klaidingai nesutinka su teiginiu, kad vienu metu jie yra ir ES, ir Lietuvos piliečiai. Su tuo sutinka trys ketvirtadaliai - 74 proc. - Lietuvos gyventojų.

26 proc. lietuvių klaidingai mano, kad norint tapti ES piliečiu, reikia pateikti prašymą.

Tyrimo metu 40 proc. respondentų teigė, jog jei nori, jie gali apsispręsti nebūti ES piliečiais. Apklausos organizatoriai pritarimą pastarajam teiginiui nurodo kaip klaidingą. Tyrimo duomenimis, Lietuvoje jį klaidingu laiko 52 proc. žmonių.

Didžioji dauguma apklausos dalyvių Lietuvoje nurodė informacijos apie ES piliečio teises trūkumą: du trečdaliai (65 proc.) teigė neinformuoti apie savo kaip ES piliečių teises, o trečdalis (33 proc.) sakė esantys apie tai informuoti.

Dauguma žmonių Lietuvoje (72 proc.) taip pat nurodė, kad jie neinformuoti apie tai, ką gali daryti, kai negerbiamos jų kaip ES piliečių teisės.

Paklausti, ar sutinka, kad laisvas žmonių judėjimas ES atneša bendros naudos jų šalies ekonomikai, Lietuvos gyventojai dažniausiai sakė sutinkantys (78 proc.), o nesutinkančių buvo 18 procentų.

Apklausa Lietuvoje, kaip ir visoje ES, vyko pernai spalio 8-10 dienomis, joje dalyvavo 1000 Lietuvos gyventojų.

Pagal ES  teisę, bet kuris asmuo, turintis kurios nors ES šalies pilietybę, automatiškai laikomas ir ES piliečiu. ES pilietybė papildo šalies pilietybę, tačiau jos nepakeičia.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių