Keturių vaikų motinos auka neatvėrė nei valdžios akių, nei piniginės

Policija žino, kaip galėtų lengviau atpažinti ir operatyviau reaguoti į pavojingus smurto artimoje aplinkoje atvejus, tačiau pinigų tam neatranda ir po to, kai nesulaukusi policijos pagalbos sutuoktinio nužudyta keturių vaikų motina. Policija taip pat baksnoja į teisinį apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje jovalą, tačiau nauji seimūnų siūlymai to niekaip nespręstų.

Klaipėdos rajone net 5 valandas policijos pagalbos nesulaukusi moteris buvo nužudyta girto vyro. Į teisiamųjų suolą siunčiami tądien budėję Klaipėdos rajono policijos patruliai, kuriems už netinkamai atliktas tarnybines pareigas gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Į teismą keliauja ir smurtautojas.

Turi sprendimą, bet ne pinigų

„Tas pranešimas turėjo būti įvertintas kaip smurtas artimoje aplinkoje. Į tokius pranešimus policija reaguoja skubiai, turėtų reaguoti skubiai“, – teigia Jelena Montvilienė, Bendrojo pagalbos centro Vilniaus skyriaus viršininko pavaduotoja.

Policija sako, kad kartais gaudama ne visą informaciją ir negali tinkamai įvertinti, kiek įvykis pavojingas. Situacija pasikeistų, jei pareigūnai po ranka turėtų visą probleminės šeimos istoriją.

„Kai nuo pirmo skambučio yra matoma istorija, matoma kaip anksčiau buvo įvertinta rizika ir kokia dabar yra rizika, tada vyksta viskas tvarkingiau, greičiau. Aišku, gali kažkas prasprūsti pro sistemą, bet bendras vaizdas geresnis“, – teigia Dovilė Petrauskaitė, Moterų informacijos centro teisininkė.

Tačiau policija sako, kad tokiai sistemai nėra lėšų.

„Šiuo klausimu dirbama, bet tai pareikalautų didelių investicijų, didelių finansinių pajėgumų. Kol kas jų nenumatyta“, – teigia Tomas Babravičius, Policijos departamento Rizikos valdymo ir vidaus kontrolės skyriaus viršininkas.

Nėra sistemos? Tai tik ledkalnio viršūnė

Pinigų stygiumiu besiskundžianti policija sako, kad tai tik ledkalnio viršūnė. Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas dubliuoja Baudžiamąjį kodeksą, todėl lieka neaišku, kaip bausti teismo draudimą artintis prie aukos pažeidusį asmenį.

Policija tokių atvejų fiksuoja šimtus, tačiau per metus vos kelios dešimtys sėda į areštinę. Ir jau po paros vėl gali laisvai grįžti smurtauti.

T. Babravičius aiškina, kad smurtautojas negali būti suimamas, nes griežčiausia kardomoji priemonė tokiais atvejais – areštas.

Be to, jo teigimu, jei pažeidžiama Baudžiamąjį kodeksą dubliuojanti nuostata, už tai jokia atsakomybė negali būti taikoma.

Politikai puola taisyti įstatymą

Paskutinė ES priėmusi Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą Lietuva ir toliau jį sunkiai įgyvendina. Politikai, apkrovę policiją darbu ir tam biudžete neskyrę nė lito, skuba taisyti įstatymą. Jie siūlo, kad smurto aukai bent jau būtų suteikta informacija, kokios sankcijos laukia skriaudiko.

„Visais atvejais aukai būtų pranešama apie tai, kokios kardomosios priemonės ar apsaugos priemonės, kokie apribojimai yra taikomi smurtautojui. (...) Pavyzdžiui, gali būti paleistas smurtautojas (...) ir ji nežinos, ir ji negalės pati imtis apsisaugojimo priemonių“, – teigia pataisas pateikusi Giedrė Purvaneckienė, Seimo Socialdemokratų frakcijos narė.

Iki šiol galiojo tvarka, kad policija apie smurtą šeimoje specializuotus pagalbos centrus informuoja tik aukai sutikus. Dabar parlamentarė siūlo, kad policija apie smurto atvejus pagalbos centrams praneštų visuomet.

„Žmogui nereikia daryti sprendimo, nes po smurtinio įvykio jis yra sunkioje padėtyje, jam apskritai sunku vertinti situaciją, priimti kažkokius sprendimus“, – teigia politikė.

Taip pat siūloma, kad kiekvienas smurtą šeimoje matęs nepilnametis, net nepatyręs prievartos, turėtų apsilankyti pas psichologą. Apie smurto liudininkais tapusius nepilnamečius policija pagalbos centrams turėtų pranešti ne vėliau kaip kitą darbo dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

pagalvoti

pagalvoti portretas
Pacios gyvena , vaiku prisidaro su girtuokliais , chuliganais . o paskui policija, valdzia kalta. Kencia per jas nekalti zmones. Ar nereiketu valdziai pagalvoti apie tokiu priverstine sterilizacija?

pinigų

pinigų portretas
trūkumas - tai bandymas apdumti žmonėms akis. Niekas tų policijos būstinių nei tikrina, nei domisi, kas ten vyksta. Nėra pas mus tvarkos, jau vien dėl to, kad policijoje dar dirba kažkokie bemoksliai, be garbės ir sąžinės. Ne visi tokie, bet šis tragiškas įvykis parodė, kad policiją reikia keisti iš pagrindų, tuomet nematysime, kaip kaltė verčiama nuo vieno kitam. Policininkai yra išskirtiniai pareigūnai, jais būtina pasitikėti, nes jie - mūsų gelbėtojai, garbė ir sąžinė. O ar taip yra? Ypač periferijoje? Taigi pirmas komentatorius yra teisus. Yra pinigų, bet ne eiliniam Lietuvos žmogui saugoti ir gelbėti.

tik nereikia

tik nereikia portretas
pasakoti, kad nera pinigu- kaip tupineti apie pederastu uzpakalius: ir pinigu, ir pajegu, net ir malunsparnis radosi: eme ne pinigu trukume, o policijos veiklos prioritetuose.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Svarstoma Smiltynėje uždrausti motorinį transportą
  Svarstoma Smiltynėje uždrausti motorinį transportą

  Tam, kad Smiltynė atitiktų formaliuosius reikalavimus, numatytus Vyriausybės, ir galėtų pretenduoti į kurortinės teritorijos statusą, trūksta elementarių, bet labai svarbių dalykų. Šiuo metu labiausiai nerimą kelią nuotekų tinklai. Esą n...

 • Gyventojams užkliuvo vakarinis kalimas
  Gyventojams užkliuvo vakarinis kalimas

  Iš uosto teritorijos sklindantys kalimo garsai praėjusią savaitę pasiekė pietinės dalies gyventojus. Žmonės svarstė, kodėl darbininkai kala polius tuo metu, kai visi ilsisi. ...

  1
 • Rusnės estakados statybų pradžia kiek vėluoja
  Rusnės estakados statybų pradžia kiek vėluoja

  Rusnės estakados statybų ir užliejamo kelio Šilutė-Rusnė rekonstrukcijos pradžia pavėlinta iki birželio, tačiau projektas turėtų būti įgyvendintas laiku – iki šių metų pabaigos, tikina Šilutės rajono meras. ...

 • Palanga pasitinka vasarą – savaitgalį kviečia į Kurorto šventę
  Palanga pasitinka vasarą – savaitgalį kviečia į Kurorto šventę

  Palanga sutinka vasarą – apie tai didžiausias šalies kurortas garsiai paskelbs jau šį penktadienį, gegužės 25-27 dienomis pakviesdamas į įspūdingą Kurorto šventę. ...

 • Įsisiūbuoja kruizinis sezonas
  Įsisiūbuoja kruizinis sezonas

  Į Klaipėdą atvyko jau penktas keleivinis laivas šį sezoną. Laineris "Mein Schiff 1" viršija pustrečio šimto metrų ilgį ir yra vienas didesnių laivų, aplankančių uostamiestį šiais metais. ...

  1
 • Klaipėdos meras: paplūdimių kokybės kartelė kasmet kyla vis aukščiau
  Klaipėdos meras: paplūdimių kokybės kartelė kasmet kyla vis aukščiau

  Dienraštis "Klaipėda" tęsia rubriką "Klausk Klaipėdos valdžios drąsiai", kur tradiciškai skelbia Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko ir savivaldybės administracijos atsakymus į skaitytojų klausimus. Šį ...

  12
 • Po antrosios atrankos sėkmingai suformuota gelbėtojų komanda
  Po antrosios atrankos sėkmingai suformuota gelbėtojų komanda

  Uostamiestyje suformuota gelbėtojų komanda, kuri užtikrins saugumą paplūdimiuose vasaros sezono metu. Kaip įprasta, ją sudarys 70 narių, tarp kurių – ir 12 merginų. Dar šią savaitę atrinkti gelbėtojai išbandys savo jėgas mokym...

 • Uostamiesčio Biržos tiltui – ekspertizė
  Uostamiesčio Biržos tiltui – ekspertizė

  Eismas ant Biržos tilto, panašu, bus ribojamas dar ilgai. Kiek siauresne važiuojamąja dalimi vairuotojams ir dviratininkams reikės tenkintis, kol statinys bus sutvarkytas. Atlikta ekspertizė parodė, kad surūdijo kai kurios tilto konstrukcijos. ...

  3
 • Retušuotas sporto įvaizdis
  Retušuotas sporto įvaizdis

  Profesionalus sportas luošina žmones, o pagrindinius dividendus iš pergalių gauna sporto funkcionieriai ir treneriai, kurie begėdiškai tarpsta iš sportininkų sveikatos. Maža to, sporto pasiekimais siekiama dangstyti ekonominius...

  1
 • Siekis – vieninga miesto dispečerinė
  Siekis – vieninga miesto dispečerinė

  Įmonei „Gatvių apšvietimas“ praėjusieji metai buvo sėkmingi. Bendrovės veikla buvo efektyvi ir pelninga, tačiau ties tuo ši nesustoja ir ateičiai kelia dar ambicingesnių tikslų. ...

  7
Daugiau straipsnių