Kancleris: atlyginimas N. Venckienei kol kas pervedamas nebus

Seimo kancleris Jonas Milerius sako, jog atlyginimas už balandžio mėnesį parlamente nebuvusiai „Drąsos kelio“ frakcijos seniūnei Neringai Venckienei kol kas pervedamas nebus, dėl jo sumažinimo penktadienį spręs Seimo valdyba.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) ketvirtadienį patvirtino, kad N.Venckienė balandžio mėnesį nedalyvavo daugiau kaip pusėje posėdžių ir jokių pateisinamų dokumentų apie nedalyvavimo priežastis kol kas nėra.

Pagal Seimo statutą, jei Seimo narys be pateisinamos priežasties nedalyvavo daugiau kaip pusėje posėdžių, kuriuose iš anksto buvo numatytas ir numatytu laiku įvyko balsavimas dėl teisės aktų priėmimo, to mėnesio atlyginimas mažinamas vienu trečdaliu. Remiantis Etikos ir procedūrų komisijos išvadomis, atlyginimas sumažinamas Seimo valdybos sprendimu.

Kaip BNS sakė Seimo kancleris Jonas Milerius, nors bendra tvarka atlyginimai parlamentarams šį mėnesį pervedami ketvirtadienį, N.Venckienei jis tikriausiai nebus išmokėtas. Penktadienį į posėdį renkasi Seimo valdyba, kuri gavusi EPK raštą spręs dėl parlamentarės atlyginimo.

„Tikriausiai, kad taip“, - į klausimą, ar atlyginimas N.Venckienei kol kas nebus pervedamas, atsakė kancleris. „Jokio pažeidimo čia nėra, atlyginimą turime pervesti iki mėnesio penktos ar šeštos dienos, penktadieniais renkasi Seimo valdyba, kuri, gavusi Etikos ir procedūrų komisijos sprendimo išrašą, matyt, ir spręs šitą klausimą“, - sakė J.Milerius.

Pasak kanclerio, jei po to paaiškėtų, kad parlamentarė turi jos nebuvimą pateisinančius dokumentus, neišmokėta dalis būtų grąžinta.

Taip pat EPK ketvirtadienį nusprendė nenagrinėti jai persiųsto liberalų prašymo aiškintis, kur yra „Drąsos kelio“ frakcijos seniūnė. Komisija nusprendė, kad klausimas dėl N.Venckienės paieškos - ne jų veiklos srities.

Klausimą dėl kelias savaites parlamente nesirodančios N.Venckienės Etikos ir procedūrų komisijai perdavė Seimo valdyba, apsvarsčiusi Liberalų sąjūdžio atstovų raštą. Praėjusią savaitę Liberalų sąjūdžio atstovas Eugenijus Gentvilas kreipėsi į Seimo pirmininką Vydą Gedvilą prašydamas išaiškinti, kur dingusi parlamentarė. Rašte taip pat E.Gentvilas kelia klausimą, ar tikrai galima užtikrintai teigti, kad N. Venckienė slapstosi sąmoningai, ir jai nėra daroma įtaka iš šalies

N.Venckienė nuo balandžio 9 dienos, kuomet parlamentas panaikino jos teisinę neliečiamybę, nebepasirodė Seime. Iš viso parlamentarė jau praleido 12 plenarinių posėdžių, Seimo vadovybė bei kanceliarija tvirtina neturinti dokumentų, kurie pateisintų jos nedalyvavimą. N.Venckienės kol kas neranda ir šaukimą apklausai norintys įteikti pareigūnai. Jie bando nustatyti N.Venckienės buvimo vietą, bet oficiali paieška kol kas neskelbiama.

Savo vadovės buvimo vietos tvirtina nežinantys ir „Drąsos kelio“ partijos frakcijos atstovai. Šios frakcijos narys Valdas Vasiliauskas užsiminė, kad N.Venckienė yra JAV,  gali prašyti politinio prieglobsčio.

N.Venckienei prokurorai nori pateikti įtarimus pagal šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius. Įtariama, kad ji prieš dvejus metus Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teismą, nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti mergaitę motinai Laimutei Stankūnaitei, praėjusių metų gegužę trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui, o perduodant vaiką jo motinai sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.

Nuo 2009 metų spalio iki 2012 metų gegužės N.Venckienė buvo mirusio brolio Drąsiaus Kedžio ir buvusios jo sugyventinės L.Stankūnaitės mažametės dukters globėja. Mergaitė iš jos paimta ir perduota motinai pernai gegužės 17 dieną pasitelkus dideles policijos pajėgas.

D.Kedys kaltino L.Stankūnaitę pardavinėjus jų dukrą pedofilams. Tačiau L.Stankūnaitei nebuvo pateikti įtarimai dėl nusikalstamos veikos, o vienintelį įtariamąjį Andrių Ūsą teismas išteisino.NAUJAUSI KOMENTARAI

ei seimūnai

ei seimūnai portretas
ar jau neturit ką veikti seime? gal ir jums nėra pagrindo mokėti atlyginimų , nes užsiimat ne tais reikalais, o ar išsiaiškinot kiek seimūnų nebuvo darbe šį mėnesį ir prieš tai buvusius mėn? Kur Zingeris?

siaubas..visiskai pasimeciau

siaubas..visiskai pasimeciau portretas
kaip galima nemoketi garliavinei Nersai pinigu,jei tukstanciai Lietuvos pilieciu-kedodaunu isrinko savo teletabius i seima,kad jie reguliariai gautu ismokas..

Lt

Lt portretas
apie koki dar atlyginima kalbat venckei?Jug jos balandi jau pedos buvo ataususios Lt teritorijoj.Idomu ka moketu eiliam zmogui,jei jis kelias dieneles neinu i darba?Tad bukime lygus.Nes nutrija-pedofile ejo i seima vien tik todel jog paturet nelieciamybe,nes puikiai zinojo,jog visa sita kruvina pedofilija buvo kurta jos su pastipusiu bratkiu,nebutu kalta,tai nebegtu!
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių