Juodkrantės vaikų darželyje – pirtis ir sūkurinė vonia suaugusiesiems

Pasipiktinusi Juodkrantės bendruomenė Neringos politikų paprašė paaiškinti, kieno tikslams tarnaus atnaujintas vaikų darželis "Vyturėlis", kuriame planuojama įrengti pirtį, priepirtį su sūkurine vonia ir 10 kambarių specialistams apgyvendinti. Gal itin patrauklioje vietoje stovintis darželis taps dar vienais poilsio namais?

Pakvipo SPA centru

Prieš ketverius metus Juodkrantėje buvo uždaryta bendrojo lavinimo mokykla. Nuo tada pradinukai važinėja į Nidos, o vyresnieji mokiniai – į Klaipėdos mokyklas.

Pastarąjį pusmetį pasklido kalbos ir apie vaikų darželio uždarymą šioje Neringos savivaldybės gyvenvietėje.

Esą kelias dešimtis mažylių iš Juodkrantės 30 kilometrų labiau apsimokėtų pavėžėti į Nidoje esančią ikimokyklinio ugdymo įstaigą.

Ir paaiškėjo, kodėl. Mat Juodkrantės darželyje, pastatą modernizavus, ketinama įrengti pirtį, sūkurinę vonią ir kitas poilsiui tinkamas patalpas.

Kyla įtarimų, kad dėl šio statinio kai kas turi savų planų.

"Trejus metus jau vargstame dėl to darželio. Visą tą laiką savivaldybės tarybos nariai mus bando įkalbėti, kad turime kraustytis, nors vaikų yra apie 20. Kodėl nori mus iš ten išguiti? Jūs atvažiuokite ir pamatysite, kokioje puikioje vietoje stovi darželis. Kas nenorėtų ten įsteigti viešbučio, kotedžo ar SPA centro?" – retoriškai klausė asociacijos "Juodkrantės bendruomenė" pirmininkė Sandra Berletaitė.

Pretenzija – politikams

Bendruomenė nenori, kad darželis taptų nežinia kuo, ir Neringos politikams pateikė pretenziją, kurią pasirašė pusantro šimto gyventojų.

Jie išreiškė "didelį nusivylimą bei susirūpinimą". Žmonės klausė, kodėl šis viešosios paskirties pastato projektas buvo ir yra iki šiol slepiamas nuo visuomenės.

"Projektiniame pasiūlyme matyti, kad yra didinimas užstatymo intensyvumas (didinamas apie pusantro karto) – Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) apsaugos reglamentas ir KNNP Tvarkymo plano nuostatos tam prieštarauja", – dėstoma pretenzijoje, kuri adresuota ir premjero patarėjui kovos su korupcija klausimais Skirmantui Malinauskui.

Pagal šį projektą vaikams patekimas iš grupės į tualetus ir prausyklas numatytas ne tiesiogiai iš grupių, o per koridorius.

Projekto patalpų išdėstymas esą yra nelogiškas ir neatitinkantis realių poreikių.

Nenumatyta sporto ir šventinių renginių salė vaikams, taip pat patalpa izoliatoriui, kuris būtinas pabūti vaikui, jam sunegalavus ugdymo proceso metu.

Taip pat nenumatyta darbo patalpa spec. pedagogui, logopedui, psichologui ir pan.

Be daugybės kitų pastabų, atkreiptas dėmesys, jog baseino patalpas planuojama sumažinti iki 26 kvadratinių metrų, o tai, anot bendruomenės, tenkintų tik SPA poreikius.

"Shutterstock" nuotr.

"Darome išvadą, kad projekto vizija ir pasiūlymai neatitinka Juodkrantės gyventojų interesų, nes planinė pastato struktūra nebeatitinka lopšelio-darželio funkcijos, o labiau panašus į SPA centro su viešbučiu viziją. Be to, šie projektiniai pasiūlymai iki šiol nėra paviešinti, nėra tariamasi viešai dėl tokios modernizacijos pagrįstumo", – pabrėžiama rašte Neringos tarybai.

Pastatys ir bankomatą?

Kas labiausiai šokiravo bendruomenę?

Darželio pastate po atnaujinimo numatyta įrengti pirtį, priepirtį su sūkurine vonia, persirengimo kambariais, bet nenumatyta darželio skalbykla su jai priklausančiomis pagalbinėmis patalpomis. Tačiau užsiminta apie galimybę bankomatui.

"Bet bankomatai yra didesnės rizikos zona (dėl plėšimų, sprogdinimų, finansinių aferų ir kt.), taigi darželio patalpose jam ne vieta. Taip pat bankomatai yra aptarnaujami inkasatorių, kurie su savimi privalo turėti šaunamuosius ir kitus ginklus, šarvuotus automobilius ir kt. priemones. Higienos normos ir bet kokios kitos sveika logika suvokiamos taisyklės neleidžia ginkluotiems asmenims lankytis darželių teritorijoje", – atkreipė dėmesį bendruomenės atstovė.

Būsima pastato struktūra su pirtimi, sūkurinėmis voniomis, bankomatu ir kitais darželiui nepriderančiais dalykais gali byloti, jog Neringos politikai nusiteikę darželį Juodkrantėje visai sunaikinti.

Kai kurie apie tai jau kalba atvirai, esą įstaiga neapsimoka. Alternatyva – darželinukus vežioti į Nidą.

Sudaroma tokia situacija, kad gyvenvietė savaime numirtų.

"Iki Nidos – apie 30 kilometrų. Darželį lanko vaikai nuo pusantrų metų. Neįsivaizduoju, kaip visa tai atrodys? Kiek bus juos lydinčių asmenų. Bet aš puikiai žinau, kokie keliai čia būna žiemą. Ir šitokius mažiukus vežios tokį atstumą! Kitaip tariant, mes nebeturėsime galimybės vaikų leisti į darželį šalia namų. Sudaroma tokia situacija, kad gyvenvietė savaime numirtų, kur tik vasarai keliems mėnesiams poilsiautojai atvažiuotų. Ar taip kuriama aplinka žmonėms gyventi?" – klausė S.Berletaitė.

"Tai būtų ūkiškiau"

Praeitą savaitę Neringos savivaldybės taryba, susirinkusi specialiai šiam klausimui, diskutavo apie Juodkrantės lopšelio-darželio pastato sutvarkymo alternatyvas.

Vienas variantas siūlė atlikti pastato einamuosius remonto darbus, kitas – visiškai modernizuoti (atnaujinti) Juodkrantės lopšelio-darželio "Vyturėlis" pastatą, kuriame būtų teikiamos ne tik ikimokyklinio ugdymo, bet ir neformalaus ugdymo bei kitos viešosios paslaugos, sprendžiami specialistų apgyvendinimo klausimai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anužienė

Anužienė portretas
vėl šiltai kaitinsis su ..., vaikais prisidengdama, gaila kad meras nesupranta kas čia per ponia.

Giedrius

Giedrius portretas
Vyt tą velnią reikia velniop iš ten!

Makas

Makas portretas
Tai ka, ir vel "i bala"?
VISI KOMENTARAI 26
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių