J.Razmos svarstymai dėl K.Jucevičiaus vertinami kaip spaudimas VTEK

Konservatorių frakcijos seniūno Jurgio Razmos pasvarstymus, jog Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) galėtų kreiptis į teismą dėl Kęstučio Jucevičiaus galimybės dirbti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovu, liberalcentristų seniūnas Andrius Burba įvertino kaip spaudimą komisijai.

J.Razma tokius kaltinimus atmeta, sakydamas, kad jis tiesiog priminė teisines galimybes.

„Kuomet frakcijos seniūnas išsako tokius raginimus, nori nenori gali pradėti tikėti sąmokslo teorijomis, skelbiančiomis, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija “valdo„ VTEK“, - Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) frakcijos išplatintame pranešime cituojamas A.Burba.

LiCS seniūno nuomone, J.Razmos pasisakymus galima traktuoti kaip „tiesioginį spaudimą ir kišimąsi į VTEK veiklą“.

„Komisijai nereikia niekieno raginimų, priminimų ar nurodymų. Dabar, po J.Razmos pasisakymų, bet koks VTEK veiksmas, o ypač - kreipimasis į teismą, kels pagrįstus įtarimus, jog komisija klusniai vykdo konservatorių paliepimus. Šios frakcijos seniūnas savo pareiškimais pastatė VTEK į išties nepavydėtiną padėtį. Belieka tikėtis, jog komisijai užteks išminties bei valios atlaikyti šį politinį spaudimą“, - sako A.Burba.

TS-LKD frakcijos Seime seniūnas J.Razma po vidaus reikalų ministro liberalcentristo Artūro Meliano sprendimo viešuosius ir privačius interesus supainiojusiam K.Jucevičiui skirtį papeikimą pareiškė, jog viliasi, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pati kreipsis į teismą dėl FNTT vadovo atleidimo.

„Toks ministro sprendimas nuvylė, iki jo priėmimo buvo šiek tiek vilčių, kad naujasis ministras parodys kitokią negu jo pirmtakas, principingesnę laikyseną ir atvers kelius sekančiam galimam žingsniui - Vitalijaus Gailiaus grąžinimui į buvusias pareigas. Taip neįvyko. Tai bene vienintelė teisinė galimybė dabar - kreiptis į VTEK, kad ji po savo nutarimo pati kreiptųsi į teismą dėl K.Jucevičiaus atleidimo, kuris VTEK sprendimu, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą“, - BNS ketvirtadienį sakė J. Razma.

Jis apgailestavo, kad ministras A.Melianas „nepasinaudojo galimybe efektyviai ir greitai atkurti teisingumą FNTT struktūroje“.

„Bet kuriuo atveju mes dabar jau atsiremiame į teismų sprendimus, o tai - negreiti sprendimai. Gaila, kad ministras nepasinaudojo galimybe efektyviai ir greitai atkurti teisingumą FNTT struktūroje, dabar aš turiu tam tikrų nuogąstavimų, kad tokiomis aplinkybėmis bus nelengva mobilizuoti FNTT pareigūnus pasiaukojamam darbui, sudėtingiems tyrimams, kas jau buvo pakankamai pozityviai išryškėję vadovaujant šiai tarnybai V.Gailiui“, - kalbėjo konservatorius.

Penktadienį reaguodamas į A.Burbos pareiškimą dėl neva daromos įtakos VTEK, J.Razma savo ruožtu išplatino pareiškimą teigdamas, kad tai nėra joks spaudimas, o „tiesiog priminimas apie VTEK teisines galimybes, kad ji pati gali kreiptis į teismą dėl FNTT vadovo K.Jucevičiaus atleidimo, kuris, VTEK sprendimu, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą“.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė, kad dokumentą dėl savo patikimumo pasirašęs naujasis FNTT vadovas K.Jucevičius supainiojo viešuosius ir privačius interesus, o vidaus reikalų ministras dėl to K.Jucevičiui skyrė papeikimą.„Pasirašiau įsakymą skirti drausminę nuobaudą ponui K.Jucevičiui, FNTT vadovui, - papeikimą - atsižvelgiant ir į Etikos komisijos išvadas, ir mūsų Vidaus tyrimų skyriaus išvadas“, - ketvirtadienio pavakare surengtoje spaudos konferencijoje informavo A.Melianas.

„Lietuvoje reikia daug gerų specialistų dirbančių, ir dėl, mano suprantimu, santykinai nedidelio prasižengimo maksimalią bausmę skirti būtų neatsakinga“, - savo sprendimą motyvavo ministras.„Iš tiesų faktas, kad pasirašė pažymą apie save - nėra tinkamas, tą pažymėjo Etikos komisija. Tačiau pažiūrėję visą tarnybos istoriją, tikrai tarnyba yra nepriekaištinga, nuobaudų nebuvo, todėl pasirinktas toks sprendimas“, - aiškino A.Melianas.

K.Jucevičių VTEK buvo apskundusi Antikorupcijos komisija. Jai kilo abejonių, ar pareigūnas galėjo pasirašyti STT skirtą raštą, kad FNTT neturi duomenų apie jo paties nepatikimumą. Toks raštas buvo reikalingas, kad laikinai FNTT direktoriaus pareigas ėjęs K.Jucevičius būtų paskirtas nuolatiniam darbui.

A.Meliano pirmtakas liberalcentristas Raimundas Palaitis postą prarado dėl priešpriešos su konservatoriais FNTT vadovų klausimu. Jis prieš jų valią vasarį iš pareigų atleido FNTT vadovus V.Gailių bei Vytautą Giržadą ir nepaisydamas konservatorių reikalavimo nestabdė konkurso į FNTT direktoriaus pareigas, o paskutinėmis savo darbo dienomis tarnybos vadovu paskyrė K.Jucevičių.


Šiame straipsnyje: Kęstutis JucevičiusFNTT

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių