J.Razma: VTEK gali kreiptis į teismą dėl K.Jucevičiaus atleidimo

Valdančiosios Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikšionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seime seniūnas Jurgis Razma viliasi, jog Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pati kreipsis į teismą dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo Kęstučio Jucevičiaus atleidimo.

Vidaus reikalų ministras Artūras Melianas viešuosius ir privačius interesus supainiojusiam FNTT vadovui skyrė drausiminę nuobaudą - papeikimą.

Anot J.Razmos, toks koalicijos partnerių liberalcentristų deleguoto ministro sprendimo - nuvylė.

„Toks ministro sprendimas nuvylė, iki jo priėmimo buvo šiek tiek vilčių, kad naujasis ministras parodys kitokią negu jo pirmtakas, principingesnę laikyseną ir atvers kelius sekančiam galimam žingsniui - Vitalijaus Gailiaus grąžinimui į buvusias pareigas. Taip neįvyko. Tai bene vienintelė teisinė galimybė dabar - kreiptis į VTEK, kad ji po savo nutarimo pati kreiptųsi į teismą dėl K.Jucevičiaus atleidimo, kuris VTEK sprendimu, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą“, - BNS ketvirtadienį sakė J.Razma.

Jis apgailestavo, kad ministras A.Melianas „nepasinaudojo galimybe efektyviai ir greitai atkurti teisingumą FNTT struktūroje“.

„Bet kuriuo atveju mes dabar jau atsiremiame į teismų sprendimus, o tai - negreiti sprendimai. Gaila, kad ministras nepasinaudojo galimybe efektyviai ir greitai atkurti teisingumą FNTT struktūroje, dabar aš turiu tam tikrų nuogąstavimų, kad tokiomis aplinkybėmis bus nelengva mobilizuoti FNTT pareigūnus pasiaukojamam darbui, sudėtingiems tyrimams, kas jau buvo pakankamai pozityviai išryškėję vadovaujant šiai tarnybai V.Gailiui“, - kalbėjo konservatorius.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė, kad dokumentą dėl savo patikimumo pasirašęs naujasis FNTT vadovas K.Jucevičius supainiojo viešuosius ir privačius interesus.

„Pasirašiau įsakymą skirti drausminę nuobaudą ponui K.Jucevičiui, FNTT vadovui, - papeikimą - atsižvelgiant ir į Etikos komisijos išvadas, ir mūsų Vidaus tyrimų skyriaus išvadas“, - ketvirtadienio pavakare surengtoje spaudos konferencijoje informavo A.Melianas.

„Lietuvoje reikia daug gerų specialistų dirbančių, ir dėl, mano suprantimu, santykinai nedidelio prasižengimo maksimalią bausmę skirti būtų neatsakinga“, - savo sprendimą motyvavo ministras.

„Iš tiesų faktas, kad pasirašė pažymą apie save - nėra tinkamas, tą pažymėjo Etikos komisija. Tačiau pažiūrėję visą tarnybos istoriją, tikrai tarnyba yra nepriekaištinga, nuobaudų nebuvo, todėl pasirinktas toks sprendimas“, - aiškino A.Melianas.

K.Jucevičių VTEK buvo apskundusi Antikorupcijos komisija. Jai kilo abejonių, ar pareigūnas galėjo pasirašyti STT skirtą raštą, kad FNTT neturi duomenų apie jo paties nepatikimumą. Toks raštas buvo reikalingas, kad laikinai FNTT direktoriaus pareigas ėjęs K.Jucevičius būtų paskirtas nuolatiniam darbui.

A.Meliano pirmtakas liberalcentristas Raimundas Palaitis postą prarado dėl priešpriešos su konservatoriais FNTT vadovų klausimu. Jis prieš jų valią vasarį iš pareigų atleido FNTT vadovus V.Gailių bei Vytautą Giržadą ir nepaisydamas konservatorių reikalavimo nestabdė konkurso į FNTT direktoriaus pareigas, o paskutinėmis savo darbo dienomis tarnybos vadovu paskyrė K.Jucevičių.


Šiame straipsnyje: Kęstutis JucevičiusFNTT

NAUJAUSI KOMENTARAI

v

v portretas
Na netinka jis prie jusu kudas kaip smilga gal pirma atserkit iki savo lygio

klaip

klaip portretas
Labai jau rupi sis klausimas konservatoriams kad taip arsiai gina senuosius, arba jie giminaiciai arba materialiai suinteresuoti arba kazka nori nuslepti, daugiau nieko nematau. Dabar gudrocius razma bando tai padaryti per kitas rankas.

X

X portretas
Kai aukšto pareigūno karjera prasideda nuo melo ir papeikimo,tai nieko gero nelauk.Prezidentė,padedant palaitininkams,atliko ne savo kompetencijos ribose juodą darbą?
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių