J.Razma siūlo ministerijai nustatyti studentų skaičių universitetuose

Konservatorių seniūnas Jurgis Razma siūlo, kad didžiausią leistiną į pirmą kursą priimamų valstybės finansuojamų studentų skaičių kiekvienai aukštajai mokyklai nustatytų Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).

Konservatorius siūlo pataisą, kad „valstybės finansuojamų į pirmą kursą priimamų studentų didžiausią skaičių kiekvienai aukštajai mokyklai nustato Švietimo ir mokslo ministerija, atsižvelgdama į aukštosios mokyklos turimus resursus ir valstybės poreikius bei galimybes“. Anot jo, toks pakeitimas realiai leistų reguliuoti studentų srautus ir su jais judančias valstybines lėšas.

Šiuo metu Mokslo ir studijų įstatymas numato, kad „bendrą studijų vietų skaičių nustato aukštoji mokykla, atsižvelgdama į galimybes užtikrinti studijų kokybę“. Ministerija tvirtina preliminarius studijų krepšelių skaičius skirtingoms sritims, tačiau nereguliuoja, kurie universitetai juos gaus.

Parlamentaras tvirtina, jog dabartinė  Mokslo ir studijų įstatymo nuostata, kad pati aukštoji mokykla nustato, kiek ji gali priimti studentų, yra ydinga, nes „abiturientų srautai kartu su valstybės lėšomis (krepšeliais) judėdami, tampa aukštųjų mokyklų siekiu gauti kuo didesnį finansavimą“.

Anot J.Razmos, priėmus labai daug studentų nelieka galimybės visiems suteikti galimybę į kokybiškas studijas, užsiėmimai kai kur vyksta vakarais ir savaitgaliais, labai smarkiai sumažinamos kontaktinės valandos ir dėstytojai su studentais užsiėmimuose beveik nesusitinka, nekokybiškai atliekami praktinės veiklos mokymai, diplomai įteikiami absolventams, kuriuos darbdaviai vadina neparuoštais arba silpnai paruoštais.

Taip pat, konservatoriaus vertinimu, jaunimas turėdamas galimybę laisvai rinktis renkasi vadinamas lengvas studijas. „Įvairių verslo vadybos specialistų, pedagogų, teisininkų ruošiama labai daug, tačiau jie negauna darbo. Nepakankamai paruošiama inžinierių, technologų, agronomų, veterinarijos gydytojų, kitų šalies pramonei ir žemės ūkiui būtinų specialistų. Darbdaviai nuolat skundžiasi, kad verslo plėtrą stabdo specialistų trūkumas“, - pataisos aiškinamajame rašte tvirtina konservatorius.

Seimas pavasario sesijoje turės apsispręsti dėl Mokslo ir studijų įstatymo pataisų, gruodžio pabaigoje Konstituciniam Teismui kai kurias šio įstatymo nuostatas pripažinus prieštaraujančiomis Konstitucijai.
Skubiems pakeitimams užpildant teisinį vakuumą pataisos buvo priimtos specialiai tam sušauktoje neeilinėje Seimo sesijoje sausį, o kitiems KT nutarimo punktams teisiškai reglamentuoti sudaryta darbo grupė.

KT gruodžio pabaigoje prieštaraujančiu Konstitucijai pripažinto vieną esminių valstybinių aukštųjų mokyklų organizacinės ir valdymo struktūros pertvarkos elementų - aukštųjų mokyklų savivaldai būdingų valdymo funkcijų perdavimą tarybai, kurią sudarant akademinė bendruomenė neturi lemiamos įtakos.
Sausį skubiai keisdamas įstatymą Seimas patvirtino nuostatą, kuri daugiau galių valdant universitetus suteikia senatams, jiems pavesta priimti sprendimus dėl biudžeto ir kitų finansinių dalykų.

KT taip pat nutarė, kad tvarka, kai studentų mokymosi rezultatai vertinami ne po kiekvieno akademinio mokymosi laikotarpio - semestro, o kas dveji metai, irgi prieštarauja Konstitucijai. Toks reguliavimas pakeistas universitetams leidžiant pasirinkti, kokiu dažnumu rotuoti studentus, kas semestrą, ar kasmet.


Šiame straipsnyje: švietimasstudentai

NAUJAUSI KOMENTARAI

kuo skubiau

kuo skubiau portretas
jau seniai reikejo ta daryti ,otai išleidžiami pulkai teisininku nežinia kam

Vaidas

Vaidas portretas
Geras sprendimas. Tik va, kokia nauda iš inžinieriaus, kuris nelabai ką ir besupranta? Mūsų kursą pabaigė gal 5-10 tokių.

siaip

siaip portretas
gal ir baigsis mokesčių mokėtojų pinigų švaistymas darbo biržos potencialių klientų rengimui - vadybininkų, socialinių darbuotojų ir pan. Nors ir nelabai tikisi, kad Steponavičius ką nors keis - jis gi pats protingiausias :) Ir visai nesvarbu, kad jo reformos vykdymui nebepritaria net ir tos reformos idėjinis vadas Donskis :) Čia kaip Vysockio dainoje - žiraf bolšoi emu vidnei :)
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių