J.Razma: FNTT vadovo konkursas - ministro akibrokštas Vyriausybei

Penktadienį įvykęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo konkursas - vidaus reikalų reikalų ministro Raimundo Palaičio akibrokštas visai Vyriausybei, įrodantis, jog premjero Andriaus Kubiliaus teikimas atleisti ministrą buvęs pagrįstas ir teisingas, sako valdančiųjų konservatorių frakcijos Seime seniūnas Jurgis Razma.

„Kol turime nenormalų vidaus reikalų ministrą, matyt, iš dalies jau nebestebina, kad kiekvieną akimirką galime tikėtis nelogiškų veiksmų. Kaip bevertintume mūsų santykius su libcentristais, bet šiuo atveju ministras padarė akibrokštą visai Vyriausybei, nes jis daro priešingą sprendimą nei vienbalsiai sutarta trečiadienio Vyriausybės pasitarime. (...) Normaliai neįsivaizduojama, kad Vyriausybės narys taip galėtų elgtis“, - BNS penktadienį sakė J.Razma.

Anot Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seime seniūno, ministro sprendimas vykdyti konkursą, nepaisant Vyriausybės trečiadienį priimto sprendimo siūlyti stabdyti konkursą, įrodo, kad premjero siūlymas atstatydinti ministrą buvęs pagrįstas.

„Ministro elgesį galima apibūdinti kaip negarbingą, pažeidžiantį Vyriausybės kaip kolegialios institucijos esminius darbo principus ir, manau, tai dar vienas argumentas, kad mūsų pozicija dėl vidaus reikalų ministro keitimo tikrai pagrįsta ir reikalinga, ministras savo elgesiu tokios pozicijos aktualumą dar papildomai iliustruoja“, - kalbėjo J.Razma.

Konservatorių vieno vadovų teigimu, po šio sprendimo akivaizdu, kad „Liberalų ir centro sąjunga pagal veiksmus ir kalbas jau nebėra koalicijoje“.

„Ta teorinė tikimybė, kad dar gali išlikti tokios sudėties koalicija ir koalicijos sutartis, vis labiau artėja prie nulio“, - kalbėjo TS-LKD frakcijos seniūnas.

Anot jo, galutiniai sprendimai dėl Permainų koalicijos ateities bus priimti po pokalbių savaitgalį ir jau pirmadienį tikimasi paskelbti visuomenei aiškų rezultatą.
Teisingumo ministras Remigijus Šimašius BNS sakė, kad naujo FNTT vadovo išrinkimas gali kelti teisinių problemų pertvarkant šią instituciją.

„Spėju, kad konkursas padarytas visiškai teisėtai, tačiau klausimas, ar teisingai ir ar sprendžia kažkokias problemas, ar jas kuria, yra visiškai atskiras. Aš galiu pasakyti, kad nekalbant apie politinės situacijos aštrinimą - akivaizdu, jog šis konkursas toliau gilina politines problemas, į kurias įsivėlė mūsų koalicijos partneriai, tai gali sukelti potencialiai ir teisines problemas (...). Viena priežastis yra ta, kad neaiški baigtis bylos dėl buvusio vadovo atleidimo - tai gal ir nebūtų dalykas, dėl kurio reikėtų konkursą stabdyti, tačiau Vyriausybė trečiadienį pritarė nuostatai, kad pati FNTT bus pertvarkoma ir kad tai bus daroma nedelsiant - tai yra kelių mėnesių laikotarpiu. Tai jeigu tarnyba bus pertvarkoma, skelbiant atranką į tarnybos vadovo vietą sukeliamos papildomos teisinės problemėlės vėliau tą tarnybą reorganizuojant“, - aiškino ministras.

R.Šimašius pabrėžė, kad trečiadienio pasitarime Vyriausybės rekomendacijai stabdyti FNTT vadovo konkursą pritarė visas ministrų kabinetas, įskaitant ir patį vidaus reikalų ministrą R.Palaitį.

„Trečiadienį rekomendacijai, kad konkursas turi būti sustabdytas, pritarė visa Vyriausybė, įskaitant patį vidaus reikalų ministrą. Kodėl pasikeitė ši nuostata, man tikrai yra ganėtinai neaišku. (...) Iš tikrųjų formalaus rankų pakėlimo nebuvo, kaip ir niekada nebūna tada, kai nėra nė vieno prieštaraujančio bendrai pozicijai“, - teigė R.Šimašius.
Penktadienį vykusį konkursą į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pareigas laimėjo Kęstutis Jucevičius.

K.Jucevičius šiuo metu yra FNTT Specialiųjų užduočių valdybos Operatyvinės veiklos skyriaus viršininkas.

Naujas pareigas K.Jucevičius turėtų pradėti eiti artimiausiu metu.

Konkurse į FNTT direktoriaus pareigas K.Jucevičius dalyvavo nebe pirmą kartą. Jis tarp kandidatų buvo ir 2010 metais, kai konkursą laimėjo Vitalijus Gailius. BNS žiniomis, tuomet K.Jucevičius liko antras.

Ministrų kabinetas trečiadienį per pasitarimą rekomendavo Vidaus reikalų ministerijai (VRM) stabdyti konkursą į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus postą. Premjero A.Kubiliaus teigimu, Ministrų kabinetas dėl tokio nutarimo sutarė vienbalsiai. Trečiadienį R.Palaitis po Vyriausybės pasitarimo teigė, kad sutarus dėl FNTT pertvarkos „yra racionalu stabdyti konkursą“, tačiau ketvirtadienį ministrą delegavusi Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) vadovybė pareiškė, jog tai gali padaryti tik teismas.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) ketvirtadienį buvo pareikalavę, kad vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis savo įsakymu sustabdytų FNTT vadovo atrankos konkursą. Tačiau ministrą delegavusi Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) vadovybė pareiškė, jog tai gali padaryti tik teismas.

Konkursas paskelbtas prieš kelias savaites, kai vidaus reikalų ministras R.Palaitis iš FNTT direktoriaus pareigų atleido V.Gailių. Jis su pavaduotoju Vytautu Giržadu pareigų neteko po Valstybės saugumo departamento pateiktos medžiagos apie poligrafo tyrimus. Šie pareigūnai poligrafu tikrinti aiškinantis, kas atskleidė informaciją apie teisėsaugos planuojamus veiksmus dėl banko „Snoras“.

Konservatorių vadovas premjeras A.Kubilius sprendimą atleisti FNTT vadovus pavadino klaida ir pateikė prezidentei atleisti iš pareigų ministrą. Prezidentė apsisprendė netenkinti A.Kubiliaus teikimo.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) priėmė iš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktoriaus pareigų atleisto Vitalijaus Gailiaus skundą dėl neteisėto atleidimo, tačiau nusprendė nestabdyti paskelbto konkurso į FNTT vadovo postą.NAUJAUSI KOMENTARAI

h

h portretas
du oesasi treces laimi ir kada tas treces bus lietuva ji vargsele visada pralaimi

Štai

Štai portretas
Ko pasiekėt savo arogancija ,juk iš jūsų pusės nebuvo jokių derybų,buvo tik arogantiški nurodymai ,ką privalo įvykdyti koalicijos partneriai.Šaunuolis Palaitis,kad nepasidavė rėksniams,ginantiems savo interesus.

fikcija

fikcija portretas
visada laikina.........kaip ir postai.........praeis savaitele,dvi ir turesim ir nauja ministra ir nauja fntt ........
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių