J.Markevičius neigia, kad jam pranešė įtarimus dėl D.Raulušaičio

Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas Jonas Markevičius sako, kad be Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymos apie pirmojo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnų patikrinimą poligrafu aiškinantis informacijos dėl teisėsaugos planų „Snoro“ atžvilgiu nutekėjimą kitų duomenų raštu jis nėra gavęs.

J.Markevičius Antikorupcijos komisijai taip pat neigė, esą buvęs generalinio prokuroro pavaduotojas Andrius Nevera su juo pasidalijo įtarimais, esą informaciją dienraščiui „Lietuvos rytas“ galėjo nutekinti generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis.

„Jokių duomenų, išskyrus gruodžio 28 dieną pateiktą pažymą, aš nesu gavęs“, - liudydamas komisijai sakė J.Markevičius, rodo paskelbta stenograma.

Perklaustas, ar A.Nevera jį informavo apie įtarimus dėl D.Raulušaičio, jis sakė tokių duomenų negavęs.

Sulaukęs replikos, jog apie tai skelbta žiniasklaidoje, J.Markevičius sakė: „Tada reikia klausti tų žmonių, nes tokių duomenų aš nesu gavęs“.

Antikorupcijos komisijos išvadose fiksuojamas buvusio generalinio prokuroro pavaduotojo A.Neveros liudijimas, kad tą pačią dieną, kai pasirodė dienraščio „Lietuvos rytas“ rašinys, jis iš FNTT gavo informaciją „apie prielaidas, kad informaciją galimai nutekino generalinio prokuroro pavaduotojas D.Raulušaitis, o galimas tokio poelgio motyvas - D.Raulušaičio ir jo žmonos glaudus bendravimas su A.Budriu“.

„Atsižvelgiant į klausimo svarbą, A.Nevera nedelsdamas su šia informacija supažindino prezidentės patarėją Joną Markevičių, tačiau adekvačios ir įstatymo reikalaujamos reakcijos į tai nebuvo“, - rašoma išvadose.

Komisijos nariai vėliau prisipažino nežinantys, ar minėta informacija buvo pateikta tik žodžiu, ar ir raštu. Pasak konservatorės Aurelijos Stancikienės, A.Nevera su gautais duomenimis nesikreipė į savo vadovą D.Valį, nes esą įvertino D.Raulušaičio svorį prokuratūroje.

Kalbėdamas apie prezidentės vaidmenį FNTT vadovų atleidimo istorijoje J.Markevičius sakė, jog ji tik buvo informuota apie vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio planuojamus sprendimus.

„Ministras informavo apie numatomus veiksmus pagal tą pačią turimą informaciją, kad jo pareigūnai nepraėjo melo detektoriaus, ir jis atims iš jų leidimus“, - sakė J.Markevičius.
Taip pat patarėjas sakė, kad prezidentė „iš pat pradžių buvo kategoriška, ir šį klausimą kėlė ir premjerui, ir vidaus reikalų ministrui, ir prokurorams“, jog būtina kuo greičiau išsiaiškinti, kas nutekino informaciją apie teisėsaugos planus, tačiau tuo pačiu atsakydamas į replikas, kodėl iškart nebuvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, tvirtino, jog šalies vadovas negali nurodyti, kokia forma tas tyrimas turi būti atliekamas.

Vidaus reikalų ministras R.Palaitis vasario 15 dieną iš FNTT direktoriaus pareigų atleido Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą, remdamasis VSD apibendrinta informacija apie tyrimus poligrafu aiškinantis, kas nutekino informaciją apie teisėsaugos planuojamas operacijas dėl banko „Snoras“.

Konservatoriams prieštaraujant tokiam ministro sprendimui, Seime tyrimą dėl FNTT vadovų atliko Antikorupcijos komisija. Ji savo išvadose konstatavo, jog vadovai atleisti nepagrįstai, ir pareikalavo R.Palaičio atstatydinimo. Ministras gynė savo sprendimą ir nesitraukė, tačiau koalicijai atsidūrus ties griuvimo riba, pirmadienį paskelbė, kad atsistatydins. Ministrą delegavusios Liberalų ir centro sąjungos atstovai sako, jog pareiškimą ministras įteiks iki antradienio darbo dienos pabaigos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anas

Anas portretas
"Patarėjas"

Naglis Puteikis

Naglis Puteikis portretas
Teisingumo klausimas svarbesnis, nei ekonominės problemos. Gailius su Giržadu bandė gaudyti ir sodinti mokesčių nemokėtojus ir kontrabandininkus, skirtingai nei milžiniška masė jų kolegų kitose jėgos struktūrose. Sodinti sukčius, kurie skurdina biudžetą, yra ne tik teisingumo įpratsato žodžio reikšme atkūrimas. Tai yra ir socialinio teisingumo įvedinėjimas, ko LABAI yra pasiilgę žmonės. Ir štai už tas sėkmingas pastangas Gailių su Giržadu nuima. Nuima ne Konstitucijoje numatyta valdžia, o šėšėlinė: spec.tarnybų, prezidentūros patarėjų ir buv.gen.prokuroro A.Nevėros įvardintos "teisininkų bendruomenės" triumviratas. Ši šėšėline valdžia tyčia dezinformuoja visuomenę, šantažuoja politikus-kyšinikus, manipuliuoja poligrafu ne pagal įstatymą, naudoja leidimus dirbti su slapta informacija tam, kad galėtų lemti teisėjų, prokurorų, teisėsaugininkų karjeras. Štai tokiais būdais nekonstituciniias būdais tas triumvirastas- šėšėlinis pseudoelitas ir perėmė valstybės valdymą, nes silpnas, iš dalies suikorumpavęs, iš dalies bevalis Seimas iki šiol nesipriešino. Tik dabar pradeda rastis paralamentinė kontrolė, partijos pradeda rodyti valią sugrąžinti valdžią žmonėms. Ar pasiseks, ar užteks jėgų ir pasiryžimo Seimo nariams atkurti Konstitucijoje numatytą krašto valdymą? Ar užteks drąsos Seimo nariams sustabdyti slaptų pažymų virtuozus-poligrafus? Todėl Seimui reikia padėti mitingais ir streikais sugrąžinti valdžią piliečiams ir jų išrinktiems atstovams. Post scriptum: V.Landsbergis ir L.Kernagis , abu meno srities žmonės neturėję didelės administracinio darbo patirties, 21 metų skirtumu patekę į kritines lemtingas situacijas greitai, ryžtingai ir drąsiai priėmė sprendimus visuomenės labui. Ar drąsiai sakoma tiesa, dori poelgiai ir ryžtingi veiksmai visuomenės naudai verti pašaipos, ar palaikymo? Todėl raginu politikus, žiniasklaidininkus, apžvalgininkus, visus kitus žmones nusikratyti baimės ir pereiti į taikaus sukilimo už teisingumą pusę.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių