Jeigu R.Palaitis nebus atleistas, žada jam rengti interpeliaciją

Jeigu vidaus reikalų ministras liberalcentristas Raimundas Palaitis nebus atleistas iš pareigų, jam bus rengiama interpeliacija, pranešė Seimo Antikorupcijos komisijos nariai.

„Jeigu neužteks susitarti su koalicijos partneriais gražiuoju, tikrai bus interpeliacija. Aš pasižadu už ją balsuoti“, - penktadienį per spaudos konferenciją sakė konservatorė Aurelija Stancikienė.

Jos teigimu, konservatoriams jau seniai abejonių kėlė R.Palaičio reputacija: „Noriu pasakyti, kad ne tik šių pareigūnų atleidimas, kuris galbūt buvo susidorojimas dėl jų pradėtų tyrimų, bet apskritai R.Palaičio elgesys mūsų komisijoje, kai jis ne vieną kartą, o labai daug kartų painiojosi, buvo nenuoširdus, teigė netiesą.“

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma pripažino, kad Antikorupcijos komisijos siūlymas iš pareigų atleisti ministrą R.Palaitį „įneša nemažai sudėtingumo santykiuose su koalicijos partneriais liberalcentristais“. Jis pripažino, kad dalis Antikorupcijos komisijoje dirbančių konservatorių balsavo už siūlymą atleisti ministrą.

„Suprantu, kad mūsų laukia nemažas pasiaiškinimas. Bet manau, kad rasime išeitis, ir iš vieno ministro problemos, tikiuosi, nepadarysime visos valstybės problemos“, - sakė jis.

Kada ketina rengti interpeliaciją R.Palaičiui, anksčiau yra pranešė TS-LKD frakcijos narys Saulius Stoma. Premjerui ir prezidentei neatleidus ministro, interpeliaciją jam penktadienį žadėjo inicijuoti ir Artūro Zuoko vadovaujamos partijos TAIP atsotvas Žilvinas Šilgalis.

Seimo Antikorupcijos komisija penktadienį patvirtino išvadas dėl Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo aplinkybių. Jose komisija pareiškė nepasitikėjimą vidaus reikalų ministru ir siūlo jį atleisti iš pareigų. Komisijos teigimu, R.Palaitis ne pagrindo iš pareigų atleido FNTT direktorių Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą.

Komisijos išvados yra rekomendacinio pobūdžio.

Valdančiąją Permainų koaliciją sudaro TS-LKD, Liberalų ir centro sąjunga bei Liberalų sąjūdis.


Šiame straipsnyje: Raimundas PalaitisFNTT

NAUJAUSI KOMENTARAI

Pikasas2

Pikasas2 portretas
Visuomenės dauguma, manau, jau supranta, kad šį kartą prezidentė suklydo. Pasakiau patį švelniausią įmanomą vertinimą. Tuo pat metu esu įsitikinęs, kad ji šiurščiai nepažeidė LR Konstitucijos ir savo priesaikos nesulaužė. Tai daugiau darbiniai, senus sovietinius laikus menantys darbo metodai, kurie nepriklausomoje Lietuvoje atrodo gan keistai. Pasakysiu dar tiesiau. Pas mūsų šalies vadovę toks darbo stilius. Gal jis daug kam nėra malonus ir priimtinas, bet kad nusikalstamas - tą tvirtinti būtų gerokai per anksti. Seimo AK klausimai bet kuriuo atveju bus priminimas prezidentei, kad būtina preciziškiau laikytis valdžių atskyrimo ir darbo pasidalinimo principų. Kurių prezidentė nesuprato jau tada, kai naktį po rinkimų apskelbė, kad jei prireiks, ji valdys šalį dekretais, pagal 85 Konstitucijos straipsnį. Būtent tame straipsnyje prezidentės galios yra ne išplečiamos , bet susiaurinamos, nes svarbiausių nuostatų dekretai gali įgyti galią tik tada, jei bus pasirašyti ir Ministro Pirmininko arba atitinkamo ministro. Konstitucinių netikslumų prezidentės darbe karts nuo karto nesunkiai buvo galima pastebėti. Nežinau , ką veikė jos vyriausia teisės patarėja Solveiga Cirtautienė Ar ji laiku nepatarė ar jos patarimais prezidentė nepanoro pasinaudoti? Šiuo metu prezidentė "atsitveria siena" ir Seimo AK išvadų nekomentuoja, prisidengama tuo, kad vyksta teisminis tyrimas. Dėl V.Gailiaus ir V.Giržadų skundų teismui - taip pat. Tokie tyrimai iki galutinio rezultato gali užsitesti kelis metus. Kovoje su kyšininkavimu, korupcija, kontrabanda ir kitais finansiniais grubiais pažeidimais viuomenė tiek laisvo laiko laukti nenori ir negali. Net iki šių Seimo rinkimų daug kam teks apsispręsti su kuo nori būti politikai ir valdininkai. Su sena, korumpuota sistema ar su tais, kurie nori ją ryžtingai keisti, švarinant tai, ką turėjome atlikti jau nepriklausomybės atgavimo pradžioje. Net ir prezidentei teks labai aiškiai pasirinkti. Politinės - ideolioginės pozicijos slėpimas šiuo atveju neturės pozityvo, nes tai sietina ir su kriminaline reiškinio puse.

Pikasas

Pikasas portretas
Stebint Antikorupcinės komisijos konferenciją, galima buvo susidaryti įspūdį, kad komisijos nariai savo pozicijas ir atsakymus žurnalistams pateikė pakankamai įtikinamai ir netgi, sakyčiau, subalansuotai. Net ir tie Seimo nariai, kurie kartais pasižymėdavo iššaukiančia raiška, šį kartą elgėsi santūriai ir užtikrintai. Tai maloniai nustebino. O kas toliau? Aišku, kad sunerimę dėl galimo FNTT darbų pratęsimo bandys visaip įrodinėti, kad ši komisija nereikšminga, kad ji negalėjo atlikti teisinių vertinimų ir t.t.. Tokie bandymai sumenkinti komisijos atliktą darbą yra niekiniai. Jos išvados teisiškai reikšmingos, o pačios komisijos statusas leidžia jai tokius tyrimus atlikti ir teikti įvairioms instucijoms reikalavimus, siūlymus ir patarimus į kuriuos visos institucijos daugiau ar mažiau atsižvelgti privalo. Iš esmės atlikta tik viena tyrimo dalis. Panagrinėtos slaptos informacijos apie "Snorui" gresiantį bankrotą nutekinimo peripetijos. Tyrimas bus Seime tęsiamas AK, NSGK ir specialios "Snoro" komisijos pastangomis. Galutinį tyrimą ir vertinimą turės pateikti prokuratūros tyrimo pagrindu priimtos teismo nutartys. Pateikti klausimai prezidentei vienaip ar kitaip privalės būti atsakyti. Kaip ir teigiau konflikto pradžioje, prezidentė atsidūrė gan nemalonioje situacijoje. Kas dėl to kaltas?- vienas iš tolimesnio tyrimo klausimų. Manau, kad prezidentei teks pasikliauti savo nemaža įtaka ir galiomis teismams, turint konstitucinę galią formuoti teisėjų ir kitų teisės pareigūnų kadrinę politiką. Būtent, galimas prezidentės spaudimas tolimesnei tyrimo eigai prokuratūroje ir teismuose išlieka daug kam tuo vilties svertu, kuris įgalintų prezidentę galu gale pasakyti , kad ji viską atliko pagal įstatymus. "Vsio zakonno" mes jau girdėjome iš ankstesnio prezidento, kai jis buvo jau pasidaręs AMB. Tikiuosi, kad šį kartą viskas bus atlikta subtiliau , t.y. be tokių tiesmukiškų teiginių.

Pinokis

Pinokis portretas
Kuo toliau - tuo kvailiau atrodo tas Palaitis, o kartu ir Čiaplikas. Kubilius sugebės baigti kadenciją ir budamas mažumoje.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių