Lietuvos ir JAV sausumos pajėgų vadai pasirašė bendradarbiavimo memorandumą

  • Teksto dydis:

Sekmadienį Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika ir Jungtinių Amerikos Valstijų sausumos pajėgų Europoje vadas generolas leitenantas Ben Hodges (Benas Hodžesas“ Alytuje pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą dėl JAV sausumos pajėgų Europoje ir Lietuvos sausumos pajėgų bendradarbiavimo 2015–2017 metais.

Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM), memorandumu tvirtinamas bendradarbiavimo priemonių planas numato JAV ir Lietuvos karių dalyvavimą bendrose pratybose ir mokymuose Lietuvoje ir Europoje.

Per artėjantį daugiau nei dvejų metų laikotarpį planuojama bendrai surengti apie penkiolika pratybų ir mokymų, papildančių JAV vykdomos operacijos „Atlantic Resolve“ (liet. „Atlanto ryžtas“) Rytų Europoje priemones.

Memorandumas grindžiamas JAV ir Lietuvos partneryste siekiant atsakyti į tarptautines krizes ir užtikrinti konfliktų Europoje prevenciją. Dokumente teigiama, kad memorandumas taip pat skirtas parodyti ir stiprinti šalių kolektyvinės gynybos tarpusavio įsipareigojimus ir plėtoti pajėgumus, reikalingus šiems įsipareigojimams įgyvendinti.

Bendros pratybos abiejų šalių kariams taip pat padės geriau pasiruošti bendroms JAV ir NATO vadovaujamoms tarptautinėms operacijoms.

Pasak KAM, 2014 metų pavasarį po Rusijos agresijos Ukrainoje pradėta operacija „Atlanto ryžtas“ JAV rodo savo įsipareigojimą NATO sąjungininkams užtikrinant saugumą ir per įvairias pratybas ir mokymus plėtoti sąjungininkų bendrų veiksmų suderinamumą.

Pratybos ir mokymai vykdomi trijose Baltijos valstybėse, Lenkijoje, Bulgarijoje ir Rumunijoje. Ši operacija taip prisideda prie NATO sutartų atgrasymo priemonių įgyvendinimo regione.

Vykdant operaciją „Atlantic Resolve“ į Lietuvą ir kitas regiono šalis dalyvauti pratybose atvyksta JAV kariai. Nuo operacijos pradžios Lietuvoje bendrose pratybose su Lietuvos sausumos pajėgų kariais ir kitų šalyje rotuojamų sąjungininkų – Vokietijos, Portugalijos, Danijos, Vengrijos – kariais jau dalyvavo šešios JAV karių pamainos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių