J. Razma siūlo „braukti“ N. Venckienės algą

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma kreipėsi į Seimo valdybą, siūlydamas tobulinti Seimo narių darbo apmokėjimo reglamentavimą. Parlamentaras neslepia, jog priežastis tokiam kreipimuisi – nuolatinis N. Venckienės Seimo ir jo komitetų, komisijų posėdžių nelankymo faktas. Tai esą ir priminė, jog ne iki galo išspręstas Seimo narių darbo apmokėjimo reglamentavimas, kuomet visiškai darbe nesilankantis parlamentaras vistiek gauna du trečdalius atlyginimo.

„ N. Venckienės istorija labai ryškiai priminė tą problemą - dar praėjusios kadencijos Seime buvo bandoma siūlyti Seimo narių veiklos garantijų įstatymą. Kiek pamenu, Irenos Degutienės, kuri teikė tą projektą, mintis ir buvo, kad atlyginimas turėtų būti mokamas proporcingai tam faktui, kiek jis būna plenariniuose, komitetų ir nuolatinių komisijų posėdžiuose.  Problema tai, kad  dabar Seimo narys, visiškai nepasirodęs per mėnesį nė viename posėdyje, pretenduoja netekti vos trečdalio atlyginimo - du trečdaliai jam priklauso. Tokia situacija nenormali. Taip, teoriškai Seimo nariui gali būti taikoma apklata, bet gal nepradėsime mojuoti apkaltos projektais, logiškiau būtų per finansinius aspektus reaguoti", - sakė J. Razma, siūlymą griežtinti Seimo narių darbo apmokėjimo tvarką Seimo valdybai įteikęs dar pirmadienį.

Pasak J. Razmos, posėdžių nelankymo atveju iškyla klausimas ir dėl Seimo nario parlamentinių išlaidų, Seimo nario padėjėjų darbo apmokėjimo.

Į visus šiuos klausimus TS-LKD frakcijos atstovas Seimo valdybai siūlo atsakyti ir panaikinti darbo apmokėjimo reglamentavimo netobulumus, sudarant darbo grupę arba pavedant Seimo Teisės departamentui skubiai parengti atitinkamas Seimo statuto pataisas.

Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas J. Razmos pasiūlymą griežčiau bausti nepareigingus kolegas sako vertinantis teigiamai.

„Kol kas to siūlymo nemačiau, bet, aišku, aš esu už griežtinimą – žmogumi pasitikėjimą išreiškė rinkėjai, tad jis turi dirbti. Jei yra problemų, dėl kurių posėdžio lankyti Seimo narys negali, apie jas turi būti pranešta, bet praleidus posėdį be pateisinamos priežasties, manau, turi būti ir atitinkama sankcija. Juk kuriame dar darbe mokamas atlyginimas už nėjimą į darbą? To būti neturi“, - teigė Seimo pirmininkas.Komentarai 54 Rašyti komentarą

antanas

antanas portretas
Zemaiti ar tau stogas prakiuro kai prasai svetimu pinigu,aisku visi tavo gimines nebuvo turciai,linkejimas is zemaitijos p.Razmai..

PILIETIS

PILIETIS portretas
Ne tik algą braukti , bet mesti visai iš seimo , kad nedarytų Lietuvai gėdos.

laima

laima portretas
o tai jai ka nedirbant alga eina.Noriu i seima

kodėl

kodėl portretas
tik p.Venckienei? kitų nelankančių posėdžių nėra? Kodėl patys nesiaiškinat, kaip nutiko ši istorija? Bet bausmes taikyti pirmieji, tai gal palaikote stankūnaitę, kuri neaišku, kokia liudininkė yra ir ką ji liudija? mes to nežinome, kodėl nesiūlote nubraukti jos išlaikymui skiriamų žmonių lėšų? kodėl vienų liudijimai priimami, kaip akivaizdi tiesa, net be įrodymų, o kitų - vertinami, kaip šmeižtas? Kuo nusipelnė jūsų palaikymo stankė, neauginusi ir neauklėjusi savo dukters, palaikiusi įtartinus ryšius su ūsu, kurių kažkodėl niekas ir netikrino?
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių