Italija jungsis prie Baltijos šalių oro policijos misijos

Italija prisijungs prie NATO vykdomos Baltijos šalių oro policijos misijos, pareiškė ketvirtadienį Lietuvoje viešintis šios šalies gynybos ministras Giampaolo Di Paola.

„Žinome, kad jūs jaučiate poreikį turėti regione sąjungininką, kuris būtų matomas. Mes esame čia, nes mums rūpi. Jūsų saugumas yra mūsų saugumas, jei jūs jaučiatės nesaugūs, tai negerai. Mes norime, kad jūs jaustumėtės saugūs. Mes būsime su jumis – nesijaudinkite, nebijokite. Žinau, kad jei tas pats nutiktų Pietuose, Lietuva būtų su mumis“, – po susitikimo su Lietuvos krašto apsaugos ministre Rasa Juknevičiene kalbėjo G.Di Paola.

Baltijos oro erdvėje jau yra patruliavę Belgijos, Danijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, JAV, Lenkijos, Norvegijos, Olandijos, Portugalijos, Prancūzijos, Rumunijos, Turkijos, Vokietijos kariai.

G.Di Paola kelis kartus pakartojo, kad Italijai rūpi prisidėti prie Lietuvos saugumo užtikrinimo. Anot Italijos gynybos ministro, vienas iš to įrodymų – kad Italija dalyvaus kitais metais Lietuvoje vyksiančiose NATO partnerių pratybose „Steadfast Jazz 2013“.

Anot ministrės Rasos Juknevičienės, kitąmet vyksiančios pratybos „Steadfast Jazz 2013“ išskirtinės svarbos Lietuvai, visam Baltijos regionui, Lenkijai, kuri yra vadovaujanti šalis šiose pratybose.

„Jos pirmą kartą regione vyks pagal NATO 5-ąjį straipsnį. Tai reiškia, jog NATO partnerės mokysis, treniruotis, kaip konkrečiai, pagal konkretų scenarijų gintų šį regioną, jei to prireiktų“, –sakė ministrė. Italijos gynybos ministro teigimu, Italija dalyvaus šiose pratybose, norėdama parodyti, kad jai rūpi Lietuvos saugumas.

Pasak ministro G.Di Paola, Italija remia Lietuvos iniciatyvą energetinio saugumo srityje ir siųs ekspertą į Energetinio saugumo centrą.

„Mes labai patenkinti Lietuvos iniciatyva energetinio saugumo srityje ir dėl Kompetencijų centro. Todėl Italija yra viena iš šalių rėmėjų. Mes prašėme ir gavome poziciją koncepcijų ir doktrinų skyriuje, kuris yra vienas iš svarbiausių padalinių naujajame centre“, – apie Vilniuje įsteigtą NATO energetinio saugumo kompetencijos centrą žurnalistams sakė G.Di Paola.

Ministro teigimu, Italijai žinomos Lietuvos pastangos vystyti santykius su Rusija: „Tai svarbus klausimas, nes turėti draugiškus santykius su dideliu kaimynu yra geriau nei nedraugiškus“.

Tačiau, anot G.Di Paola, taip pat svarbu turėti sąjungininkų, jei kas nors atsitiktų.

Krašto apsaugos ministrės R.Juknevičienės teigimu, Lietuvos ir Italijos požiūris į priešraketinę gynybą sutampa.

„Priešraketinė gynyba, kuri mums, teritorijai, virš kurios NATO priešraketinės gynybos instaliacijos bus labai svarbios, esminės, ir kaimynystėje esančios Rusijos pajėgumų vystymas jau vykstantis, ir derybos, kurios jau vyksta NATO su Rusijos Federacija dėl bendradarbiavimo - taip pat aptarėme kartu šiuos klausimus. Manau, kad neturime jokių skirtumų - jų požiūris į procesus yra visiškai toks pat“, – žurnalistams sakė R.Juknevičienė.

Tai jau trečias G.Di Paola vizitas Lietuvoje: pirmą kartą jis lankėsi 2006 metų spalį būdamas Italijos kariuomenės vadu, o 2009 metų balandį – eidamas NATO Karinio komiteto pirmininko pareigas.

Ministerijos teigimu, šiuo metu šalių bendradarbiavimas gynybos srityje tampa vis intensyvesnis tiek NATO pratybų, tiek dvišalio bendradarbiavimo kontekste.NAUJAUSI KOMENTARAI

as

as portretas
Saunu.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių