Išrinkti kompensacijas Lietuvos žydams išmokėsiančio fondo pirmininkai

Vilniuje į pirmą posėdį susirinkusi kompensacijos už žydų bendruomenių turtą fondo valdyba ketvirtadienį nusprendė, kad fondui pirmininkaus Lietuvos žydų bendruomenės pirmininko pavaduotoja Faina Kukliansky ir Amerikos žydų bendruomenės atstovas Andrew Bakeris.

„Valdybos posėdis dar tęsiasi, bet jau išrinkti du pirmininkai - tai F.Kukliansky ir A.Bakeris“, - BNS sakė fondo direktorius Simas Levinas.

Geros valios kompensacijos už žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą disponavimo fondo pirmininkai vadovaus per reguliarius posėdius. S.Levino kandidatūra į fondo direktoriaus pareigas bus svarstoma vėliau. Fondo direktorius vadovaus fondui tarp valdybos posėdžių.

Pasak S.Levino, ketvirtadienį vykstančiame susitikime rengiami dokumentai, kurie reikalingi, kad nuo totalitarinių režimų nukentėję žydai galėtų gauti kompensacijas - jie numato kriterijus, procedūras, informacijos kanalus. Į posėdį yra atvykęs ir ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis.

Tikimasi, jog Vyriausybės skirtos kompensacijos holokaustą išgyvenusius Lietuvos žydus turėtų pasiekti iki šių metų pabaigos.Pasak Lietuvos žydų bendruomenės, kompensacijas galėtų gauti apie tūkstantis žydų tautybės asmenų, kurie Antrojo pasaulinio karo metais gyveno Lietuvoje ir nukentėjo nuo totalitarinių sovietų ir nacių režimų.

Pagal pernai priimtą Geros valios kompensacijos už žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą įstatymą, šiemet biudžete tam numatyti 3 milijonai litų, ir dalis šių lėšų jau pervesta specialiai paskirtam fondui.

Pernai Seimo priimtas ir prezidentės pasirašytas įstatymas numato 2013-2023 metais išmokėti 128 milijonus litų kompensaciją Lietuvos žydų religiniams, kultūros, sveikatos apsaugos, sporto, švietimo, mokslo tikslams Lietuvoje.

Iš šios sumos 3 milijonai numatyti šiais metais „Antrojo pasaulinio karo metais Lietuvoje gyvenusiems ir nuo totalitarinių režimų okupacijų laikotarpiu nukentėjusiems žydų tautybės asmenims remti“.

Per nacistinės Vokietijos okupaciją nužudyta apie 195 tūkst. Lietuvos žydų, karo pabaigos sulaukė 5-10 proc. Lietuvos žydų.NAUJAUSI KOMENTARAI

arvydas damijonaitis

arvydas damijonaitis portretas
KĄ NUTYLI LIETUVOS ISTORIJOS KLASTOTOJAI DONSKIAI? Lietuvos pilietis L.Donskis savo "herojiškame pasakojime apie sąžinę",Delfi.lt, pasiūlė mano močiūtei Sofijai Binkienei (poeto Kazio Binkio žmona) pastatyti paminklą. Šis jo pasiūlymas, jo demagogiškų "filologiškų " samprotavimų apie J.Brazaitį kontekste,man priminė vieną personažą iš indiško filmo,kuriam vis kažkas įspirdavo į užpakalį,nes buvo vagis...Melas - vagystė dvasiniame pasaulyje. Antro pasaulinio karo metais močiūtė Sofija Binkienė,mano mama Irena Damijonaitienė ( ryšininkė su getu) slėpdavo geto žydus mūsų namuose Kaune.S.Binkienės žentas Kęstutis Damijonaitis,VDU studentas,užsirišęs baltą raištį,1941 birželio 23 d,šturmavio rusų okupantų ginklų sandėlį Žaliakalnyje. Prasidėjus siaubingai sovietinei okupacijai,raudonieji naciai (NKVD-KGB,50 proc. žydų tautybės vadovų) Sofijos Binkienės sūnų pasodino į Lūkiškių kalėjimą,poto išvežė į koncentracijos stovyklą . Ką nutyli "gudruolis" L.Donskis? Būtina pasipriešinti antilietuviškai rusiškų ( ir donskiškų ) spec tarnybų kampanijai,artėjant istoriniam birželio 23 sukilimo metinėms.Kažkokie lietuvių ISTORIKAI mulkiai (iš sovietinės okupacijos paveldėjom) nustatė "žydšaudžių" pavardes,prieš pat minėtas metines..Tai yra propogandinis triukas,nes sovietinės okupacijos metu milijonas lietuvių yra nužudyta.Taip vadinamų "žydų" tarpe buvo žudikų fanatikų,lietuvšaudžių (NKVD-KGB buvo apie 50 proc. žydų tautybės darbuotojų). LIETUVIU TAUTOS BUDELIAI -žydų tautybės lietuvšaudžiai, sovietų saugumo karininkai, nuo 1945 metų vadovavo sunaikinant Lietuvoje per milijoną lietuvių.Ne tik Lietuvoje siautėjo NKVD-KGB. Pavyzdžiui,Holodomor metu buvo numarinta badu 11 milijonų Ukrainos valstiečių,tuo metu Kremliuje"darbavosi" 80 proc žydų tautybės Rusijos vadovų.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių