Išmokų mažinimas: nusitaikyta į pareigūnų ligos bei motinystės pašalpas

Vyriausybei karštligiškai ieškant būdų gelbėti „Sodros“ biudžetą, Teisingumo ministerija nusitaikė į pareigūnų laikinojo nedarbingumo pašalpas, kurios su „Sodros“ biudžetu neturi nieko bendro.

Tokiu atveju per 5 ligos dienas pareigūnas praras 60 procentų pajamų, o per kitas ligos dienas - 20 procentų. Įvertinus tai, kad vidutinė VRM  pareigūnų sergamumo trukmė yra 15 dienų, laikino nedarbingumo atveju pareigūnas praras trečdalį įprastų pajamų.

„Pareigūnai vykdo tarnybą padidinto pavojaus gyvybei ir sveikatai sąlygomis. Nepertraukiama tarnyba 24 valandas per parą ir 7 dienas per savaitę reiškia, kad bet kokiu oru pasienietis turi budėti ir fiziškai saugoti Lietuvos Respublikos sieną, policijos patrulis privalės reaguoti į iškvietimus, tyrėjas ir kriminalistas -  nuodugniai apžiūrėti įvykio vietą nepaisydamas šalčio, lietaus ir pan. Dabar šį darbą jie turės dirbti ir sirgdami“, - pasityčiojimu iš pareigūnų piktinosi Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Vladas Sanda.

„Jeigu pareigūnė, įvertinus jos darbo sfecifiką, ryžtasi išnešioti ir gimdyti kūdikį, tai dabar jai reikės saugotis ne tik nusikaltėlių, bet ir teisingumo ministro, kad šis neatimtų Konstitucijoje įtvirtintų socialinių garantijų pareigūnams“, - žmogiško pasipiktinimo neslėpė ir Lietuvos vidaus reikalų sistemos pareigūnų profesinės sąjungos vadovė Loreta Soščekienė, turinti tyrėjos darbo patirties.

Dažniausios policijos pereigūnų laikinojo nedarbingumo priežastys (1 iš 3) - kvėpavimo takų ligos, tarp jų - ūmios infekcijos ir gripas. 2008 metais dėl ligos laikinai nedirbo 8 iš 10 policijos pareigūnų, vidutinė ligos trukmė - 15,4 dienos. Medicininė ekspertizė dėl sveikatos sutrikdymo vykdant tarnybines pareigas 2008 metais buvo atlikta 103 vidaus tarnybos sistemos pareigūnams, iš jų 71 buvo Policijos departamento darbuotojas.

Statutiniams vidaus reikalų sistemos pareigūnams ligos ir motinystės išmokos, skirtingai nei kitiems Lietuvos gyventojams, yra mokamos ne iš „Sodros“, o iš Vidaus reikalų ministerijos (VRM) biudžeto, iš darbo užmokesčiui skirtų asignavimų, kurie yra padalijami tarp apkričių komisariatų.

Teisingumo ministerija siekia pakeisti LR Vidaus tarnybos statutą, kad pareigūnams išmokos ligos, nėštumo nėštumo atveju būtų mažinamos. Vienintelis būdas gauti 100 procentų vidutinio darbo užmokesčio nedarbingumo pašalpą - būti sužeistam vykdant savo pareigas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių